niedziela, 30 czerwca 2013

Spacer z psem

Spacer z psemSpacer jest obowiązkiem, który bierzemy na siebie wraz z chwilą wzięcia psa pod swoją opiekę. Jednak nie musi być on jedynie przykrą odpowiedzialnością. Przy dobrym nastawieniu i odpowiedniemu szkoleniu psa, spacer może być przyjemnością a nawet terapią odprężającą. :)

Co należy zabrać na spacer z psem?

Zanim postanowimy wyjść z naszym psem, musimy pamiętać o paru rzeczach. Oto one: 

 1. Smycz    

  Pamiętajcie, że nawet jeśli jesteście właścicielami psa rasy małej, musicie trzymać go na smyczy w trakcie spaceru. Pies jest "tylko" zwierzątkiem i w niektórych sytuacjach, nawet mimo tresury i przyjacielskiego usposobienia, jego instynkt może wziąć górę. Jeśli Wasz pies kogoś ugryzie, to Wy jesteście jego właścicielem i musicie wziąć odpowiedzialność za jego zachowanie.

  ↓ SMYCZ DLA PSA ↓

  Pamiętajcie również o tym, że są ludzie, którzy odczuwają autentyczny lęk przed psami. Jak wiecie, psy mają wyostrzone zmysły i jeśli wyczują, że ktoś się ich boi, mogą uznać go za słabego osobnika i zaatakować.   
   
 2. Kaganiec

  Jeśli Wasz pupil należy do psów rasy bardziej porywczej, nałóżcie mu kaganiec na czas spaceru. To, że pies nie jest agresywny wobec Was, nie oznacza, że w obecności obcych zachowa spokój.

 3. ↓ KAGANIEC DLA PSA ↓
   

 4. Torebka na psie odchody 

  Jako odpowiedzialni właściciele psów i użytkownicy chodników wiecie, że najważniejszą sprawą jet dbanie o to, by pies nie zostawił na drodze nieprzyjemnych dla oka i nosa niespodzianek. Na spacerze z psem zawsze miejcie ze sobą torebkę na odchody pupila. Jeśli każdy będzie sprzątał po swoim psie, spacery stanął się przyjemnością a nie ciągłym slalomem w celu uniknięcia wejścia w psią kupę.
     
 5. Woda dla psa

  Jeśli na zewnątrz jest naprawdę gorąco, weźcie dla psa wodę. Dzięki temu piesek uniknie przegrzania a spacer w upalny dzień nie będzie dla niego męczarnią.
  Obecnie dostępne są w sklepach specjalne, przenośne miseczki, które nie zajmują wiele miejsca w torebce.   
↓ PRZENOŚNE POJEMNIKI NA WODĘ DLA PSA ↓

 1. Zabawka

  Jeśli już znajdziesz miejsce, gdzie Twój pupil może bez problemu biegać bez smyczy, zabawka będzie dla niego dodatkową atrakcją. Udowodniono, że zabawa z psem uspokaja i odstresowuje. W takim razie Ty zafundujesz sobie darmowe odprężenie a Twój piesek aktywnie spędzi czas i spożytkuje tkwiącą w nim energię.
↓ ZABAWKI DLA PSA ↓
 

Co zrobić, by pies był posłuszny na spacerze?


Jeśli Twój pupil nie umie chodzić przy nodze, ciągle szczeka na inne psy i ciągnie Cię za sobą na smyczy, najlepiej udaj się do tresera. Jednak jeśli nie masz na to czasu, bądź pieniędzy, możesz zastosować kilka prostych sztuczek. Kluczem do każdej z nich są smakołyki dla psów, np. kiełbaska.
Jeśli chcesz, żeby Twój pies chodził przy Twojej nodze i przestał ciągnąć Cię na smyczy, naucz go komendy "równaj". Idąc z psem na smyczy, trzymaj go krótko. Zatrzymuj się co parę kroków, przybliżając psa do siebie z lewej bądź z prawej strony. Za każdym razem, gdy będziesz wykonywać ową czynność, patrz się na psa wymawiając komendę "równaj". Za każdym razem pochwal czworonoga i daj mu smakołyk. Powtarzaj to kilka razy w trakcie spaceru.

Jeśli denerwuje Cie, że Twój pies szczeka za każdym razem, gdy zobaczy innego psa, bądź jakiegoś przechodnia, naucz go komendy "spokój". Za każdym razem, gdy Twój pies zacznie szczekać, zawołaj go, ściągnij smycz, patrz mu w oczy, wystaw palec wskazujący ( skieruj go ku górze ) i wymawiaj komendę "spokój". Wtedy odwrócisz uwagę psa od rozpraszającego go otoczenia i przy okazji nauczysz go nowej komendy. Oczywiście, za każdym razem, nagródź swojego pupila kawałkiem kiełbaski bądź innym smakołykiem.

Pamiętajcie, że nauka każdej komendy trwa parę dni lub, w przypadku wyjątkowo upartych psów, tygodni.

Mam nadzieję, że moje rady chociaż trochę ułatwią Wam spacer z pupilem. Cieszcie się każdym wyjściem z Waszym psem a i on będzie czuł się szczęśliwy i spełniony. :)

↓ WORECZKI NA PSIE ODCHODY ↓

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger