czwartek, 27 czerwca 2013

Psy rasy Golden Retriever

Psy rasy Golden Retriever
Jedne z najłagodniejszych i najbardziej przyjaznych psów, inteligentne, posłuszne, czy Waszym zdaniem takie właśnie są Golden Retrievery? W dzisiejszym artykule więcej o tych przytulakach :)
 

Golden Retriever - pies myśliwski

 

Psy rasy Golden Retriever pełnią rolę idealnych myśliwych. Odznaczają się wyjątkową inteligencją, bardzo dobrym węchem, są odporne na przeróżne warunki pogodowe i uwielbiają pływać. Psy te również kochają aportować i niesamowicie umiejętnie i delikatnie obchodzą się ze schwytaną zdobyczą. 

UWAGA! Golden Retrievery nie są psami stróżującymi, więc prędzej skoczą na złodzieja, by go wylizać i wycałować na śmierć, raczej niż żeby zrobić mu jakąkolwiek krzywdę ;)

Golden Retriever - wspaniały towarzysz

 

Najlepszym przyjacielem Golden Retrievera jest człowiek :) Psy tej rasy uwielbiają ludzi, ich towarzystwo i zabawy z nimi. Kochają pieszczoty, bardzo potrzebują okazywania uczuć- to takie duże przytulanki. Nie mają też problemów z akceptacją innych psów i zwierząt domowych, chętnie bawią się razem z nimi, bo przecież im więcej kompanów do zabaw, tym lepiej :)

Rasa Golden Retriever najlepsza dla dziecka?

 

Z pewnością, jeśli mamy dziecko i decydujemy się na psa, Golden Retriever będzie bardzo dobrym wyborem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że psy tej rasy są bardzo spokojne, cierpliwe, łagodne, ciężko je sprowokować i zdenerwować. Należy jednak pamiętać, że każdy, nawet najspokojniejszy pies, ma pewne granice wytrzymałości, dlatego nie można, w żadnym wypadku, pozwolić dziecku na traktowanie goldenka jak zabawkę. Nie powinno się także zostawiać malucha sam na sam z pupilem, ponieważ pies jest tylko zwierzęciem i nigdy nie wiemy, co tak naprawdę chodzi mu po głowie i, w jaki sposób się zachowa.

Szkolenie Golden Retrievera

 

Goldeny bardzo szybko się uczą i lubią to robić, dlatego najlepiej jest szkolić je od najmłodszych lat, by w przyszłości nie mieć problemów z niesfornym psiakiem, którym potrafi być nieszkolony goldenek. Psiaki te często szkolone są na przewodników niepełnosprawnych, dogoterapeutów oraz na psy policyjne (ze względu na świetny węch pomagają w wyszukiwaniu narkotyków) i ratownicze.

Temperament Golden Retrievera 

 

Goldeny są bardzo żywiołowe, chętnie chodzą na długie spacery, biegają, aportują i pływają. Kochają wszelkie zbiorniki wodne, więc żadna fontanna i kałuża się przed nimi nie ukryje ;)


Profil psa rasy Golden Retriever


Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

Klasyfikacja FCI: Grupa 8., sekcja 1.

Wysokość w kłębie psa: 56-61 cm / suki: 51-56 cm

Masa ciała psa: 29-40 kg / suki: 24-29 kg

Głowa: proporcjonalna, dobrze wyrzeźbiona, szeroka mózgoczaszka dobrze osadzona na szerokiej szyi, kufa mocna, szeroka i głęboka; długość kufy do czaszki w stosunku 1:1, stop dobrze zaznaczony, nos duży, czarny

Szyja: długa, muskularna

Oczy: ciemnobrązowe, szeroko osadzone, ciemne obwódki

Uszy: średniej wielkości, osadzone na poziomie oczu

Zęby: mocne szczęki, zgryz nożycowy (siekacze górne przykrywają siekacze dolne i ściśle stykają się z nimi), uzębienie kompletne

Tułów: prosty, mocny grzbiet, krótki zad, głęboka klatka piersiowa, żebra dobrze zaznaczone

Kończyny przednie: proste, grubokościste, długa, skośna łopatka, długie przedramię, przylegające łokcie

Kończyny tylne: nogi mocno umięśnione, głęboki staw kolanowy, nisko osadzony skok, stawy skokowe widziane od tyłu proste, nie wykręcone,  postawa krowia bardzo niepożądana

Ogon: osadzony i noszony na linii grzbietu, sięga stawu skokowego, nie jest zakręcony

Łapy: okrągłe, kocie

Szata: gładka lub lekko falista, tworzy obfite frędzle, gęsty wodoodporny podszerstek

Maść: odcienie złotego i kremowego, dopuszczalne białe włoski na piersi (niewielka ilość)


Pamiętajcie, że tak naprawdę każdego psiaka, przy odpowiednim treningu i zaangażowaniu, możecie wyszkolić i każdy może być fantastycznym towarzyszem. Wiadomo, że niektóre rasy są bardziej podatne, inne mniej, ale trening czyni mistrza, zupełnie jak z ludźmi. Talent to 20%, a ciężka praca to aż 80% sukcesu. W końcu istnieją i Rottweilery łagodne jak baranki- wiem, bo sama znałam jednego takiego :)

↓ KARMA DLA PSA RASY GOLDEN RETRIEVER ↓

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger