poniedziałek, 24 czerwca 2013

Co zrobić z psem w wakacje?

Co zrobić z psem w wakacjeCiekawa jestem, co robicie ze swoimi zwierzakami, gdy zbliża się okres wakacyjny, gdy wszyscy razem, całą rodziną, planujecie wybrać się nad morze, w góry, na mazury, może nawet lecicie gdzieś za granicę? Jak ten czas spędzi Wasz pies?

Pewnie nieraz stawaliście już przed takim problemem...no właśnie, czy jest to dla Was duży problem? Jak sobie z nim radzicie? Jest bowiem kilka możliwości i trzeba wybrać najlepszą, zarówno dla nas, jak i dla pupila, który jest przecież członkiem naszej rodziny.

Na wakacjach z psem


Jeśli spędzacie wakacje w kraju, to najlepszym wyjściem, z punktu widzenia psa, jest na pewno wspólnie spędzony urlop. Pies nie tęskni, wiecie, że jest mu dobrze i nikt nie zrobi mu krzywdy pod Waszym czujnym okiem. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ wciąż w wielu hotelach i ośrodkach nie można przebywać z pupilem. Właściciele pensjonatów często boją się, że psiak może zrobić krzywdę któremuś z gości, że będzie za głośno szczekał, przeszkadzając wypoczywającym, no i, że narobi różnego rodzaju szkód. Są jednak i miejsca, gdzie, za dodatkową opłatą, można relaksować się z psem. Należy jednak przestrzegać obowiązujących zasad, regulaminów, trzeba pilnować pupila i czuwać nad tym, żeby w żaden sposób nie psuł urlopu innym gościom.

UWAGA!  Lecąc z psem samolotem, wyjeżdżając z nim za granicę, dowiedzcie się, odpowiednio wcześnie, jakie wymogi musicie spełnić Wy i Wasz pupil. Jadąc za granicę, psiak musi mieć na pewno wyrobiony paszport, wszczepiony czip, musi posiadać książeczkę zdrowia z aktualnymi badaniami przeciwko wściekliźnie. Upewnijcie się, czy w kraju, do którego lecicie, nie musicie spełniać jeszcze innych warunków, by móc przebywać tam ze swoim przyjacielem.

↓ TRANSPORTER DLA PSA ↓


Pies u rodziny lub znajomych


Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy pojechać na wakacje razem z naszym psiakiem, to możemy zostawić go pod opieką osoby, której ufamy. Ważne jest też, by była to osoba, którą pies zna i lubi, a przynajmniej akceptuje ;) Trzeba też pamiętać, by zostawić osobie opiekującej się maluchem wszelkie potrzebne akcesoria dla psiaka. Należy zaopatrzyć opiekunów w ulubioną karmę naszego pupila, przysmaki, zabawki, smycz, kaganiec oraz leki, o ile jakieś przyjmuje. Opiekun musi mieć telefon kontaktowy do nas i do weterynarza naszego pupila po to, by w razie problemów uniknąć paniki i, by psiak otrzymał fachową pomoc.

Pies sam w domu


Jeśli Waszemu psiakowi nie przeszkadza długie siedzenie w samotności, a Wy wyjeżdżacie tylko na kilka dni, wówczas możecie poprosić mamę, tatę, koleżankę, czy sąsiadów, by każdego dnia zajrzeli do Waszego pupila, nakarmili go, nalali świeżą wodę do miseczki i wyszli na spacer, by pies załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. To również dobra alternatywa dla psów, które nie mieszkają w domu tylko w budzie, w swojej zagrodzie, ponieważ w tym momencie umieszczanie ich na okres kilku, kilkunastu dni w obcym domu jest dla nich jedynie niepotrzebnym stresem. My często korzystamy z takiej opcji, gdy wyjeżdżamy gdzieś rodzinnie na kilka dni. Do naszej Tori przychodzi mój dziadek, którego Tori kocha i uwielbia. Dziadek zabiera ją codziennie na spacer, karmi ją i Tori jest przeszczęśliwa.

Całodobowy opiekun dla psa


Jeśli powyższa opcja nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ Wasz psiak potrzebuje ciągłej uwagi i obecności człowieka, a umieszczenie go w cudzym domu wiąże się dla niego z niewyobrażalnym stresem, to trzeba pomyśleć nad jeszcze inną alternatywą. Może znajdzie się ktoś z rodziny lub przyjaciół, kto zamieszka u Was pod Waszą nieobecność i będzie przez cały czas opiekował się pupilem?

Hotel dla psa


Kiedy już nie macie wyjścia, wszyscy Wasi przyjaciele i członkowie rodziny również są już na wyjazdach i nie macie z kim zostawić psiaka, oddajcie go na ten czas do hotelu. Naprawdę, istnieją dobre hotele dla psów, gdzie psiak będzie bezpieczny, będzie miał co jeść, ktoś go pogłaszcze, przytuli, wyjdzie z nim na spacer- po prostu z nim będzie. Nie bójcie się o Waszego pupila. W hotelach możecie zostawić psu jego ulubione jedzenie, zabawki tak, by czuł się dobrze i tęsknił za Wami jak najmniej. 

Porzucenie psa- najgorsza z możliwych opcji!


Pamiętajcie, pies to NIE JEST zabawka. Nie można go wziąć, przyzwyczaić do siebie, rozkochać w sobie, a później porzucić, gdy jest nam z nim niewygodnie. Psy czują, kochają, zrobią wszystko dla swoich właścicieli, więc Wy też je kochajcie i dbajcie o nie! Jeśli już naprawdę pies stał się dla Was niewygodny (choć jest to dla mnie niezrozumiałe i nie mieści mi się w głowie to, że może tak być), to oddajcie go do schroniska- tam przynajmniej się nim zaopiekują. Nie zostawiajcie psów w lasach, nie porzucajcie i ich na drogach, nie wykorzystujcie ich zaufania, bo to najgorsze, co można zrobić kochającemu nas przyjacielowi, który skoczyłby za nami w ogień...

↓ AKCESORIA DLA PSA PRZYDATNE W PODRÓŻY ↓

Sklep Telekarma

2 komentarze:

  1. Polecam portal https://flatsforpets.com - miejsce w którym znajdziesz pomoc w opiece nad Twoim zwierzakiem w czasie Twojego wyjazdu

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie mogłem znaleźć hotelu dla owczarka, bo nigdzie nie było wolnych miejsc. Trzeba często rezerwować miejsca z dużym wyprzedzeniem. Znaleźliśmy za to portal na którym oferują swoje usługi Petsitterzy. Polecam, bo może ktoś z was też został postawiony pod ścianą i nie ma z kim zostawić pieska - https://FlatsForPets.com . Na pewno kiedyś jeszcze skorzystam pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger