czwartek, 27 czerwca 2013

Czego nie może jeść pies?

Czego nie może jeść pies?
Jak często zdarza Wam się dać psu resztki swojego jedzenia? Jak często nie jesteście w stanie odmówić mu jakiejś przekąski, gdy patrzy się na Was tymi swoimi pięknymi, błagalnymi i ufnymi oczami? Oczywiście, raz na jakiś czas można dać psu jakąś inną rzecz niż jego karma. Jednak nie wszystkie produkty są dobrze przyswajane przez organizm Waszego pupila.

Istnieje wiele produktów, które mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia psa. Jeżeli już chcemy sprawić naszemu pupilowi przyjemność, róbmy to z głową, by chwila radości nie zamieniła się w rozpacz.

Lista produktów, które mogą zaszkodzić zdrowiu psa:

 1. Czekolada - zawiera teobrominę, która jest trująca dla psów. Czekolada jest produktem, którego pies, pod żadnym pozorem, nie może jeść !!!
 2. Kawa - nawet jej mała ilość może spowodować niebezpieczne skoki ciśnienia.
 3. Cebula - posiada ona tiosiarczan sodu, który może spowodować anemię u pieska.
 4. Owoce cytrusowe - ich duża ilość może prowadzić do wymiotów.
 5. Mleko - może doprowadzić do ostrej biegunki.
 6. Kości drobiowe - po rozgryzieniu, kości drobiowe stają się bardzo ostre, przez co mogą wyrządzić poważną krzywdę w jamie ustnej psa bądź w jego przełyku.
 7. Winogrona i rodzynki - posiadają niebezpieczne substancje, które mogą osadzać się na psich nerkach.
 8. Alkohol - może prowadzić do zaburzeń oddawania moczu, nudności, zmiany zachowania, zaburzeń układu nerwowego oraz, w skrajnych przypadkach, do zaburzenia akcji serca a nawet do śmierci.
 9. Surowe jaja - mogą doprowadzić do zatrucia salmonellą.
 10. Surowa ryba - zawiera trimetyloaminę, która może być przyczyną anemii.
 11. Ziemniaki - są ciężkie do strawienia, przez co mogą zaburzyć prawidłowe oddawanie kału.
 12. Warzywa strączkowe - powodują wzdęcia i nadmierną ilość gazów, przez co nasze pupile mogą dostać skrętu żołądka.
 13. Szczaw, szpinak, rabarbar - mogą doprowadzić do kamicy nerkowej.
 14. Tłuste mięso - jest ciężkostrawne, jednak może być podawane psu raz na jakiś czas w formie nagrody bądź małej przekąski.
↓ MOKRA KARMA DLA PSÓW ↓


Pies nie powinien być przyzwyczajany do " ludzkiego" jedzenia. Dla niego produkty, które my spożywamy, nie są bogate w wartości odżywcze wspomagające zdrowy rozwój. Piesek powinien spożywać głównie suchą karmę, która jest zbilansowana tak, by zapewniać organizmowi  odpowiednią ilość witamin i minerałów. Nie znaczy to jednak, że nie możemy raz na jakiś czas rozpieścić psa. Jednak zanim damy mu jakąś przekąskę, pomyślmy, czy na pewno jest ona odpowiednia i, czy nie wyrządzi ona szkody na zdrowiu naszego pieska.

↓ SUCHA KARMA DLA PSÓW ↓
Sklep Telekarma

1 komentarz:

 1. takich głupot dawno nie czytałem, mleko? Jajka? oczywiście jak da się stare jaja to człowiek też sie zatruje ale bez przesady.surowa ryba? hmmm kobieto, w naturze wilki gotują sobie rybkę i mięsko aby nie były surowe? kto płaci za takie wypociny?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger