piątek, 14 czerwca 2013

Plaże, miejsca nad jeziorami w Polsce, gdzie można przebywać z psem

Plaże, miejsca nad jeziorami w Polsce, gdzie można przebywać z psem

Zbliża się sezon wakacyjny a wraz z nim wyjazdy. Nie wszyscy właściciele psów mogą pozwolić sobie na to, by zostawić swojego pupila w hotelu dla psów lub u swoich znajomych. Są również tacy, którzy po prostu nie chcą rozstawać się ze swoim psem. Wtedy pojawia się pytanie : Gdzie mogę poleniuchować wraz ze swoim zwierzątkiem, tak, by mogło się ono wybiegać i popluskać w wodzie, a żebym ja nie dostała za to mandatu?
Poniżej podam Wam przykłady miejsc, gdzie bez problemu możecie pobawić się ze swoim czworonogiem. 

W Polsce jest niewiele plaż, na których możemy leniuchować z naszym pupilem. Oto miasta, w których znajdziecie wydzielone sektory przygotowane dla psów:

 1. Gdynia
 2. Świnoujście
 3. Rewal
 4. Międzyzdroje
 5. Dźwinów
 6. Jurata
 7. Jastarnia
 8. Rowy w gminie Ustka
 9. Białogóra
 10. Lubiatowo
 11. Dziwnówek
 12. Łukęcin
 13. Pobierowo
 14. Dźwirzyno
 15. Wyspa Sobieszowska
Jeśli postanowicie wybrać się na plaże z psem, musicie pamiętać o pewnych podstawowych zasadach:
 1. Zawsze zabierajcie ze sobą miskę i wodę dla psa. Jeśli Wasz psiak jest rasy dużej, musicie zabrać ze sobą co najmniej 3 litry czystej wody. Jeśli do wody w misce dostanie się piasek, musicie ją wymienić.
 2. Wybierając miejsce na plaży dla siebie i swojego pieska, usadowcie się w zacienionym miejscu, gdzie pies będzie mógł odpocząć po zabawach w wodzie :)
 3. Zabierzcie ze sobą torebki do zbierania odchodów swojego pupila. Nie ma nic gorszego od osób, które nie sprzątają po swoich psach, w szczególności w miejscach, gdzie bawią się dzieci.
 4. Zabierzcie ze sobą zabawki dla Waszego pupila.

UWAGA! Nie pozwólcie wejść swojemu psu do wody, jeśli jest zbytnio nagrzany. Inaczej może dostać szoku termicznego. Pamiętajcie również o tym, by Wasz pies nie przebywał zbyt długo na mocnym słońcu. Nie chcecie przecież, by pupil dostał udaru słonecznego.

Pamiętajcie również, by po każdym powrocie z plaży dokładnie sprawdzić psu uszy, oczy, łapki ( w szczególności obszary między palcami ) oraz porządnie go wyczeszcie a najlepiej umyjcie.

Jeśli wybierzecie się z pieskiem na plażę, gdzie nie wolno Wam z nim przebywać i przyłapie Was na tym policja bądź straż miejska, możecie dostać mandat. I to nie byle jaki , bo aż 500 zł!! Lepiej więc poświęcić trochę czasu i wybrać się na plażę, gdzie pies może legalnie przebywać niż płacić niebotyczną sumę za chwilę przyjemności z pupilem.

Życzę Wam miłej zabawy z Waszymi pupilami nad wodą ! :)

↓ AKCESORIA DLA PSA PRZYDANE W PODRÓŻY ↓
Sklep Telekarma

1 komentarz:

 1. Już od damwa szukam takich miejsc w pobliżu swojego miasta, jak na razie trudno

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger