środa, 26 czerwca 2013

Psy rasy York

Psy rasy York
Dzisiaj kilka słów o jednej z najpopularniejszych ras, czyli o Yorkshire Terrierach, bardziej znanych jako Yorki. Mam nadzieje, że znajdą się tu wielbiciele tych małych stworzeń. :)

 

Charakter psów rasy Yorkshire Terrier


Yorki są bardzo towarzyskimi i energicznymi psami. Są chętne do zabawy i świetnie nadają się na psa rodzinnego. Yorki mogą być trzymane w mieszkaniu, pod warunkiem, że codziennie będą wyprowadzane na dłuższy spacer, który pozwoli im spożytkować tkwiącą w nich energię. Mają dobry stosunek do dzieci i psów. Z reguły nie są agresywne i nie boją się nowo poznanych ludzi.

 

Pielęgnacja Yorków


Te małe i pocieszne stworzenia wymagają codziennej pielęgnacji. Przez to, iż ich sierść przypomina ludzkie włosy, należy czesać Yorki codziennie oraz co jakiś czas myć je specjalnymi szamponami dla psów. Należy również regularnie pielęgnować ich uszy.Ważne jest stosowanie dobrej jakości karmy dla psów. Najlepiej wybierać karmę dla ras małych i miniaturowych, którą możemy znaleźć między innymi wśród produktów marki Acana i Brit.

Problemy zdrowotne


Yorki mogą cierpieć na problemy z tchawicą i wypadającą rzepką stawową. Częstym problemem psów tej rasy są kły mleczne, które, jeśli same nie wypadną, trzeba usunąć zabiegowo. Starsze Yorkshire Terriery mogą cierpieć na kataraktę, czyli zaćmę, która jest jedną z przyczyn ślepoty.

↓ KARMA DLA YORKA ↓

                                                           

                                                            Profil psa rasy York:


Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

Klasyfikacja FCI: Grupa 3., Sekcja 4

Wzrost: do 24 cm
 

Waga: do 3,5 kg

Umaszczenie:
odcienie stalowo - szare, złoto - brązowe ,a w przypadku włosa podpalanego, końcówki sierści są nieco jaśniejsze od reszty

Sylwetka: kompaktowa i prostokątna, kończyny krótkie, zakończone okrągłymi łapami
 

Szata: włos jest jedwabisty i długi, brak podszerstka
 

Głowa: równoległa linia kufy, delikatnie zbudowana, pysk stosunkowo szeroki

Oczy: małe, owalne, kolor ciemny

Uszy:
małe, trójkątne, wysoko osadzone, skierowane do przodu

Ogon:
prosty, noszony ukośnie

↓ SZELKI DLA YORKA ↓


Yorki to wyjątkowe stworzenia, które szybko przywiązują się do swojego pana bądź do rodziny. Jednak pamiętajcie o tym, że każdy pies potrzebuje odpowiedniej opieki. Zanim więc postanowicie przygarnąć psa rasy Yorkshire Terrier, upewnijcie się, że jesteście wstanie zapewnić mu odpowiednią opiekę i warunki życia.

↓ KAGAŃCE DLA YORKA ↓

Sklep Telekarma

1 komentarz:

  1. Mam york a i nie znosi innych psów i nie każdy człowiek jej podppasuje nie wszystkie ale część york uw które znam to najgorszy wybór dla dziecka

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger