sobota, 22 czerwca 2013

Jak wiele rozumieją psy ?

Jak wiele rozumieją psy?
Pies nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nie dyskryminuje go za wygląd, charakter czy też wiek. Nigdy się nie kłóci, nie krzyczy ani nie obraża. Czy to jednak sprawia, że nasz czworonożny pupil rozumie nasze emocje i to co do niego mówimy?


Pies rozumie więcej niż Nam się wydaje


Ostatnie badania naukowców wskazują na to, że psy dorównują inteligencją dwuletniemu dziecku. Okazało się, że przeciętny pies może nauczyć się aż 165 słów, a psy, cieszące się wyższą inteligencją, aż 250. Do psów najinteligentniejszych zaliczają się owczarki szkockie, owczarki niemieckie i labradory.

Czy psy umieją liczyć?


Okazuje się, że tak. Oczywiście, chodzi tu o najprostsze działania matematyczne, takie jak 1+1=2. Psy są wstanie również wyłapywać błędy w prostych zadaniach matematycznych.

Czy czworonogi rozumieją nasze emocje?


Tego niestety nie wiemy, to znaczy nie zostało to jeszcze udowodnione. Jednak wielu właścicieli psów, uważa, że tak. Wcale im się nie dziwię. Ja też uważam, że moja Tori wie, co czuję. Gdy jestem smutna, podchodzi do mnie, patrzy się na mnie tymi swoimi wielkimi, wiernymi oczami i kładzie swoją główkę na moich kolanach. Ja wtedy czuję, że ona chce mnie pocieszyć i od razu robi mi się weselej.

Myślę, że im częściej rozmawiamy ze swoim psem, tym więcej on rozumie. Przy okazji, nawiązujemy więź z naszym pupilem i faktycznie staje się on naszym najlepszym przyjacielem. :)

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger