poniedziałek, 24 czerwca 2013

Psy rasy Akita

Psy rasy Akita
W dzisiejszym wpisie przybliżę Wam charakterystykę psów rasy Akita. Osobiście jestem ich wielką fanką i uważam, że są jednymi z najpiękniejszych psiaków. :)
 

Charakter psów rasy Akita


Akita jest psem niezależnym a zarazem lojalnym wobec swojego pana. Lubi dominować, dlatego potrzebuje właściciela o silnym charakterze, który będzie wstanie go okiełznać i zaprowadzi go na tresurę. Nie jest to pies stworzony do życia w mieszkaniu. Potrzebuje dużo ruchu i przestrzeni.

Psy rasy Akita pierwotnie służyły jako psy myśliwskie, pociągowe oraz do walk. Obecnie stały się psami rodzinnymi, które świetnie nadają się do pilnowania posesji.

 

Pielęgnacja Akity


Akita nie należy do psów, które wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Należy czesać go raz w tygodniu. I oczywiście podawać dobrej jakości karmę dla psów, np. marki Acana lub marki Brit.

 

Problemy zdrowotne Akity


Jak każda większa rasa, Akita może cierpieć na dysplazję stawu biodrowego. U psów z umaszczeniem białym, mogą występować choroby autoimmunoagresywne.

 

                                                              Profil psa rasy Akita:


Kraj pochodzenia: Japonia

Klasyfikacja FCI: Grupa 5., Sekcja 5

Wzrost: 57 - 69 cm

Waga: 30 - 45 kg

Umaszczenie: białe, czerwone, pręgowane oraz sezamowe. W przypadku umaszczenia czerwonego, pręgowatego i sezamowego, pies rasy Akita musi mieć białe znaczenia (urajiro) na kufie i jej okolicach, szyi, piersi, tułowia i ogona oraz po wewnętrznej stronie łap.

Sylwetka: długość ciała większa niż wysokość ( leżący prostokąt )

Szata: włos okrywowy jest gruby i krótki a podszerstek - miękki

Głowa: ma kształt klina, kufa stopniowo się zwęża

Oczy: małe, trójkątne, głęboko osadzone

Uszy: małe, sterczące, trójkątne

Ogon: osadzony wysoko, zawinięty nad grzbietem lub na biodrze

Pamiętajcie, że nawet psy tej samej rasy mogą różnić się od siebie charakterem. Nie kierujcie się więc ogólnymi cechami psów rasy Akita, ponieważ każdy czworonóg jest wyjątkowy. :)
 
Sklep Telekarma

1 komentarz:

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger