poniedziałek, 16 września 2013

Jak wybrać budę dla psa

Jak wybrać budę dla psa
Czym kierować się przy wyborze budy dla psa? Jaki jest koszt zakupu domku dla pupila? Czy można samemu zaprojektować budę? O tym wszystkim opowiem Wam w dzisiejszym wpisie. 

Na polskim rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w budowaniu bud dla psów. Na stronach internetowych możecie wybrać model, wielkość oraz materiał, z którego chcecie, by domek Waszego pupila był zbudowany. Macie również możliwość indywidualnego dobrania dodatków oraz ociepleń, które ulepszą budę.

Jaki model budy dla psa wybrać


Istnieje wiele modeli, spośród których możecie wybrać ten najbardziej odpowiadający Waszemu psu oraz Waszym kieszeniom:
 1. Model klasyczny – złożony jest z budy właściwej, czyli legowiska.
 2. Model z przedsionkiem – przedsionek położony jest przed legowiskiem po to, by ochronić je przed wiatrem, deszczem lub innymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki przedsionkowi wnętrze budy jest cieplejsze i chroni psa nawet w trakcie mrozów.
 3. Model z tarasem – w takim modelu buda odwrócona jest na długość, wejście położone jest z boku, dzięki czemu podest jest na tyle duży, że pies może sobie na nim spokojnie leżeć.
 4. Modele typu luksus – są to budy, które posiadają charakterystyczny kształt litery L. Złożone są z przedsionka oraz podestu. Dzięki temu wnętrze budy jest świetnie chronione przed wszelkimi zjawiskami atmosferycznymi.
Niektórzy producenci bud oferują również usługę, w której sami możemy być architektami domku dla pupila. Wystarczy udać się do wykonawcy, powiedzieć mu, jaki wygląd ma mieć schronienie dla czworonoga, a on postara się zbudować je według naszych zaleceń.

  Jak obliczyć wielkość budy dla psa


  Jeśli nasz pies jest dużych rozmiarów, najlepiej będzie go po prostu zmierzyć. Dzięki świetnie działającym stronom internetowym, z których możemy zamówić budę dla pupila, wystarczy wpisać wymiary czworonoga i model. Resztą nie musimy się przejmować, ponieważ wszystko zostanie załatwione przez wykonawcę.

  Na niektórych stronach nie musimy nawet podawać wymiarów swojego pupila, ponieważ mamy do wyboru listę ras. Do każdej z nich są już przypisane wymiary, które mniej więcej odzwierciedlają rozmiary przedstawicieli danej rasy.

   

  Jaki jest koszt budy dla psa


  Wysokość kwoty, którą zapłacimy za budę, zależy od tego jaki model wybierzemy i jak duży jest nasz pies. Ceny wahają się w granicach:
  • około 300 zł do 720 zł za budę klasyczną nieocieplaną,
  • około 350 zł do 800 zł za budę klasyczną ocieplaną,
  • około 500 zł do 1050 zł za ocieplaną budę z przedsionkiem,
  • około 610 zł do 1140 zł za ocieplaną budę z tarasem,
  • około 800 zł do 1350za ocieplaną budę typu luksus.

   

  Dodatki przy zamawianiu budy dla psa


  Przy zamawianiu budy możemy również wybrać dodatkowe opcje, które ulepszą kupowany przez nas domek dla psa:
  • gont na dachu - od 50 zł do 220 zł,
  • dodatkowe warstwy zabezpieczenia drewna - 0d 30 zł do 60 zł,
  • wełna mineralna - od 30 zł do 60 zł,
  • podest zwykły - od 30 zł do 60 zł,
  • podest duży - od 60 zł do 120 zł.

   

  Jak ustawić budę dla psa


  Zanim ustawicie budę dla psa, musicie wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, pupil musi mieć widok na większą część posesji. Buda powinna również stać w takim miejscu, by nie dosięgał jej wiatr ani inne zjawiska atmosferyczne. Bardzo ważne jest, by domek dla psa nie stał w nasłonecznionym miejscu. Jest to szczególnie ważne latem, gdy czworonóg łatwo może dostać udaru słonecznego.

  Jeśli chcecie dodatkowo ocieplić budę psa w zimę, możecie włożyć do niej siano. Będzie ono trzymało ciepło, a na dodatek wygładzi sierść psa. Pamiętajcie tylko, by wyjąć je wraz z nadejściem wyższych temperatur.

  Cena, którą musimy zapłacić za budę dobrej jakości, jest niestety wysoka. Jednak, biorąc pod uwagę, że taki domek wytrzyma próbę czasu, warto jest wydać na niego pieniądze. Dzięki temu nasz pupil będzie miał schronienie na każdą pogodę i na długie lata.

  ↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSA ↓

  Sklep Telekarma


  Tekst: Małgorzata Filipczyk
  Zdjęcie: Fotolia.pl

  2 komentarze:

  1. U mnie firma Domy Balik, która mi robiła altanę od razu pobrała wymiary z psa i zbudowała nam idealną budę. Buda też nie moze być za duża, bo pies ją ogrzewa własnym ciałem, nie zdoła ogrzać wielkiego molocha.

   OdpowiedzUsuń
  2. Nie słomę, a siano!

   OdpowiedzUsuń

  Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger