poniedziałek, 23 września 2013

Specjalnie dla psa, czyli psia restauracja, piekarnia dla psów i inne

Specjalnie dla psa, czyli psia restauracja, piekarnia dla psów i inne
Skoro my możemy chodzić do restauracji, czy relaksować się w spa, dlaczego takich samych atrakcji nie stworzyć dla naszych psiaków? Tak na pewno pomyśleli sobie Ci, którym wpadł do głowy pomysł, by psa potraktować jak człowieka i dać mu możliwość skorzystania z różnych usług, z których zazwyczaj korzystają jedynie ludzie :)

Piekarnia dla psów 


Pierwszą piekarnię dla psów otwarto w USA, w 1989 r.. To "Three Dog Bakery", która w dalszym ciągu istnieje i rozrasta się. Obecnie, "Three Dog Bakery" ma już całą sieć swoich sklepów, których liczba wynosi  ponad 30 (USA, Canada, Hong Kong). W piekarniach na świeżo robione są przeróżne ciasteczka i smakołyki dla czworonożnych przyjaciół. Można także zamawiać nawet torty na specjalne okazje! To istny raj dla czworonogów i ich właścicieli, którzy z radością patrzą na merdające ze szczęścia ogony swoich milusińskich :) Na całym świecie piekarnie dla psów stają się coraz bardziej popularne. W Polsce nikt jeszcze nie zdecydował się na takie przedsięwzięcie, może ktoś z Was spróbuje? :)

Restauracja dla psów


Ciekawe, czy wiecie, że na świecie powstają nawet restauracje dla psów?! To miejsca, w których właściciele mogą zatrzymać się ze swoim pupilem, by maluch zjadł coś pysznego i poprzebywał wśród innych psiaków. Jedna z takich restauracji znajduje się w Australii - to "Chew Chew", która w swojej ofercie posiada dania tylko i wyłącznie dla czworonogów. Restauracja oferuje 3-daniowe posiłki, włączając w to przystawkę, danie główne oraz deser. Zwierzak może nawet skosztować psiej cappucino! No cóż, nie wiem, co myślicie na temat psich restauracji, ja uważam, że to już lekka przesada, ale może znajdą się tutaj zwolennicy tego typu atrakcji dla czworonogów :)

Reklama stworzona specjalnie dla psów


Czego to ludzie nie wymyślą... :) Niedawno firma Baker's wpadła na pomysł, by reklama ich karmy była wyjątkowa. Postanowiono dodać do ścieżki dźwiękowej reklamy dźwięki o częstotliwości powyżej 18 tysięcy herców, słyszalne tylko przez psy. Jaki cel przyświecał firmie? Podobno chodziło wyłącznie o to, by zainteresować i uszczęśliwić psy oraz ich właścicieli, którzy uwielbiają patrzeć na swoje zadowolone pociechy :) Firma Baker's nie jest jednak pierwszą firmą, która wpadła na pomysł nakręcenia reklamy dla psów. Kto zatem był pierwszy? Firma Nestle, która nakręciła taki spot w roku 2010.

Kanał telewizyjny dla psów


Okazuje się, że w niektórych miejscach na świecie, pies, podczas nieobecności swojego właściciela, nie potrzebuje opiekuna, który zapewni mu rozrywkę. Zamiast tego, wystarczy włączyć pupilowi telewizję dla psów! W San Diego, w stanie Kalifornia powstał kanał DogTV (dostępny jedynie na razie w dwóch sieciach kablowych w San Diego). Jest to program nadawany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest on idealny dla psów, które, zostając same w domu, nudzą się, czy też boją. DogTV ma zapewnić czworonogowi wszystko to, czego potrzebuje, czyli relaks, rozrywkę i oswojenie z dźwiękami i sytuacjami, z którymi ma do czynienia każdego dnia. Wszystko to odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranych obrazów i dźwięków.

Oczywiście, istnieją też luksusowe hotele dla psów, czworonogi mogą korzystać z psich spa (artykuł "SPA dla psa"), można kupować im markowe ubranka, wspaniałe legowiska. Więcej frajdy sprawia to chyba jednak ludziom niż zwierzętom, dla których najważniejsza jest po prostu nasza miłość. Przebywajmy z naszymi czworonogami, bawmy się z nimi, spacerujmy, dbajmy o nie, ale nie dajmy się zwariować. Drogie hotele, obroże z diamentami, czy wymyślne ubranka, np. z okazji halloween wcale nie są potrzebne do szczęścia naszemu psiakowi.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSA  ↓

Sklep TelekarmaTekst: Magdalena Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger