niedziela, 1 września 2013

Najbardziej agresywne rasy psów

Najbardziej agresywne rasy psów
Dzisiaj opowiem Wam o najgroźniejszych i najbardziej agresywnych rasach psów. Posiadanie większości z nich jest zakazane w wielu krajach na świecie.

Istnieje wiele ras psów, których osobniki cechują się wyjątkowymi skłonnościami do agresji. Groźne zachowania wynikają z tego, iż pierwotnym przeznaczeniem większości z tych czworonogów było branie udziału w walkach psów. Przez to, iż od początku właściciele szkolili je w celu krwawych starć, ich instynkty brały górę i stawały się one co raz bardziej agresywne.

Buldog amerykański


Psy tej rasy stały się popularne w Europie w XVII w. Wykorzystywane były do hodowli trzody chlewnej. Ich prawdziwym przeznaczeniem było jednak stawanie do walki z bykami. W 1835r. sport ten został surowo zakazany w Anglii. Grupa Brytyjskich imigrantów zabrała swoje psy do południowych stanów USA i tam kontynuowała hodowlę tych wyjątkowych pupili.

Posiadanie Buldogów amerykańskich jest zabronione m.in. w Danii oraz Singapurze.

Mastif neopolitański


Psy tej rasy pochodzą z Włoch i często nazywa się je "Neo". Były wykorzystywane w walkach gladiatorów, które odbywały się na terenie Starożytnego Rzymu. Neo walczyły również u boku rzymskich legionistów w trakcie bitew.

Mastiffy neopolitańskie mają bardzo charakterystyczny wygląd, dzięki czemu osobnik tej rasy wystąpił u boku Hagrida w filmie pt."Harry Potter".

Posiadanie tych psów zabronione jest w Singapurze.

Dog argentyński


Dogi argentyńskie zaliczane są do grupy ras molosowatych. Wyhodowane zostały po to, by polować na dużą zwierzynę oraz do brania udziału w psich walkach.

Posiadanie Doga argentyńskiego jest zabronione aż w 10 państwach, w tym w Portugalii oraz Nowej Zelandii.

Tosa


Psy tej rasy są wręcz ogromne. Zostały wyhodowane w japońskiej prowincji Tosa i to właśnie stąd pochodzi ich nazwa. W swoim ojczystym kraju, psie walki z ich udziałem są legalne, ponieważ osobniki tej rasy uważane są za zwierzęcy odpowiednik zawodników sumo.

Posiadanie Tosów zostało zdelegalizowane m.in. na Malcie oraz w Norwegii.

Pittbull amerykański


Rasa ta istnieje już od ponad 150 lat. Sam wygląd Pittbullów amerykańskich może budzić strach oraz niepokój. Ich pierwotnym przeznaczeniem było branie udziału w krwawych walkach psów. Szybko stały się jednymi z najbardziej agresywnych czworonogów.

Posiadanie Pittbulla amerykańskiego jest nielegalne m.in. na Florydzie.

Doberman


Psy tej rasy zalicza się do grupy pinczerów. Zostały wyhodowane w Niemczech. Ich nazwa pochodzi od nazwiska twórcy oraz pierwszego hodowcy osobników tej rasy, Fryderyka Ludwika Dobermanna.
Ich przeznaczeniem było czuwanie oraz stróżowanie. Są oficjalnie uznawane za psy policyjne.

Dobermany potrafią być zrównoważone i opanowane. Jednak źle wychowane mogą zachowywać się bardzo agresywnie oraz stanowić niebezpieczeństwo dla innych osobników.

Wilczak czechosłowacki


Wilczak czechosłowacki jest jedną z dwóch ras, których osobniki zaliczane są do tych będących krzyżówką psa i wilka. Czworonogi te są agresywne i nie mają zaufania do ludzi. Często było słychać doniesienia o atakach Wilczaków na inne zwierzęta.

Rottweiler


Osobniki tej rasy należą do grupy molosów oraz psów pracujących. Wykorzystywane były do pilnowania obozów rzymskich w Germanii. Dzięki swojej sile, były w stanie ciągnąć zaprzęgi z żywnością oraz amunicją.

Rottweilery potrafią zachowywać się bardzo agresywnie. Na szczęście, przy odpowiednim podejściu i doświadczeniu w tresurze, można stłumić ich pierwotne instynkty.


Jeśli od początku wprowadzimy w życie psa dyscyplinę i odpowiednią "dawkę" miłości, nie musi on zachowywać się agresywnie. Niebezpieczeństwo wynikające z posiadania groźnych psów polega na tym, iż w ich krwi płynie skłonność do walki i istnieje możliwość, że przy nieodpowiednim traktowaniu, instynkty mogą wziąć górę. To może doprowadzić do tragedii. Właśnie dlatego, na posiadanie psów agresywnych, należy mieć pozwolenie. Nie każdy bowiem nadaje się na to, by wychowywać osobniki takich ras.
 

↓ KAGAŃCE DLA PSA ↓ 
Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger