piątek, 19 lipca 2013

Ubezpieczenie dla psa

Ubezpieczenie dla psa
Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów ubezpieczeń. W naszych czasach można ubezpieczyć się już niemal od wszystkiego, ale czy słyszeliście o tym, że możecie ubezpieczyć swojego pupila?

Na świecie ubezpieczanie psów jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Wielu właścicieli psiaków decyduje się na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej swoim czworonożnym przyjaciołom. Krajem przodującym pod względem wykupowanych polis dla zwierząt jest Anglia, gdzie aż 98% właścicieli zwierząt domowych ubezpiecza swoich milusińskich. W Polsce ubezpieczenie dla psów, jak i dla kotów, nie jest jeszcze tak popularne i nierzadko wywołuje uśmiech na twarzy. Często ludziom, którzy nie ubezpieczają nawet siebie i swojego majątku, nie przejdzie nawet przez myśl, by ubezpieczyć swojego zwierzaka. Myślę jednak, że warto zastanowić się nad ofertami, jakie przedstawiają właścicielom psów towarzystwa ubezpieczeniowe, ponieważ, wykupując ubezpieczenie dla naszego psiaka, zadbamy zarówno o niego, jak i o nasz portfel.

Przeglądając oferty towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, można zauważyć, że najczęściej ochrona zwierząt oferowana jest jako dodatek do naszej osobistej polisy OC. W tym przypadku zakres ochrony jest bardzo ograniczony i obejmuje jedynie ubezpieczenie od szkód i krzywd wyrządzonych przez naszych przyjaciół. Możemy również spotkać się z ubezpieczeniem psa, będącym dodatkiem do ubezpieczenia  mieszkania, czy domu. Wówczas, jeśli zwierzę ulegnie wypadkowi lub zostanie poszkodowane w wyniku pożaru, włamania lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, właścicielowi zostanie wypłacone odszkodowanie. Niektóre towarzystwa poszerzyły swoją ofertę o opiekę nad zwierzęciem, które, w wyniku wypadku, któremu uległ właściciel, musi pozostać samo w domu. Są także towarzystwa ubezpieczeniowe, które już oferują polisy, gdzie przedmiotem ubezpieczenia jest wyłącznie pies. Takie polisy pozwalają objąć pupila kompleksową ochroną na wypadek przeróżnych zdarzeń.

UWAGA! Posiadacz psa rasy uznawanej za agresywną lub mieszańca tej rasy jest obowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez psa.

Rasy psów uważanych za agresywne, zgodnie z podziałem MSWiA:

 1. amerykański pit bull terier
 2. buldog amerykański
 3. dog argentyński
 4. rottweiler
 5. owczarek kaukaski
 6. perro de presa canario
 7. perro de presa mallorquin
 8. tosa inu
 9. akbash dog
 10. moskiewski stróżujący
 11. anatolian karabash

   O czym należy pamiętać, zanim wybierzemy się po polisę dla psa

    

   • musimy posiadać świadectwo legalności zakupu psa (jeśli pies rasowy - konieczny rodowód)
   • należy mieć zaświadczenie o wykonaniu wszystkich potrzebnych szczepień ochronnych psa
   • pies w momencie zawierania umowy ubezpieczenia musi być zdrowy - potrzebne jest zaświadczenie od prowadzącego lekarza weterynarii (jest ono ważne przez 7 dni, w tym czasie należy więc zgłosić się do ubezpieczyciela)

    Co może obejmować ubezpieczenie psa:

     

    • zwrot kosztów leczenia związanych z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem zwierzaka
    • straty spowodowane padnięciem psa lub uśpieniem z konieczności
    • koszty usunięcia zwłok psa oraz pokrycie kosztów pochówku
    • odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego (posiadacz psa, będący osobą fizyczną, osobą prawna albo jednostką organizacyjną nie będącą osobą prawną, na rachunek której zawarto umowę ubezpieczenia) za szkody spowodowane przez psa

     Niektóre wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela:

      

     • koszty zabiegów dentystycznych
     • koszty operacji plastycznych, które nie są niezbędne dla usunięcia następstw nieszczęśliwych wypadków
     • koszty rehabilitacji i fizykoterapii oraz koszty protez
     • zaginięcie lub kradzież zwierzęcia
     • koszty dojazdu lekarza weterynarii do chorego zwierzęcia lub dowozu zwierzęcia do lecznicy weterynaryjnej o ile nie dotyczy to przypadku potrącenia zwierzęcia przez pojazd mechaniczny

      Wysokość składki ubezpieczenia zależy przede wszystkim od:

       

      • sumy ubezpieczenia
      • zakresu ubezpieczenia
      • wieku psa (ubezpieczane są psy od 6 - go miesiąca ich życia), im starszy pies, tym wyższa składka
      • rasy psa (np. w przypadku psów ras groźnych składka może być dużo wyższa niż ta ustalana dla psów uważanych za łagodne)
      • różnych zniżek, np. zniżki, z której mogą skorzystać hodowcy zrzeszeni w Związku Kynologicznym, a także hodowcy indywidualni, którzy za jednym razem ubezpieczają więcej niż 5 zwierząt
      •  
        
      Sklep Telekarma

      Brak komentarzy:

      Publikowanie komentarza

      Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger