niedziela, 18 sierpnia 2013

Zaklinacze psów

Zaklinacze psów
Czy Wasz pupil jest agresywny i nie możecie sobie z nim poradzić? Dostaje szału w towarzystwie innych zwierząt bądź ludzi? Nie możecie wyjść z domu, ponieważ pod Waszą nieobecność niszczy wszystko na swojej drodze? Jeśli macie problem, którego sami nie jesteście w stanie rozwiązać, zwróćcie się po pomoc do zaklinacza psów.

Kim jest zaklinacz psów


Zaklinaczem psów nazywamy osobę, która jest w stanie zrozumieć potrzeby danego osobnika, poznać jego lęki oraz fobie, które są przyczyną wielu złych zachowań. Taka osoba jest zazwyczaj świetnym behawiorystą (psim psychologiem) oraz kynologiem (znawcą ras psów) z długoletnim doświadczeniem. Różni się od innych psich psychologów tym, że umie określić istotę problemu naszego psa i znaleźć odpowiednią metodę na jego leczenie. Sprawiają wrażenie, jakoby potrafili rozmawiać ze zwierzętami.

 

Kiedy korzystamy z pomocy zaklinacza psów


Czasami, mimo tego, iż wkładaliśmy w wychowanie psa całe swoje serce, nie jesteśmy w stanie sobie z nim poradzić. Pupil jest agresywny, nie słucha się i czuję się przywódcą stada. Właśnie wtedy należy zgłosić się do zaklinacza psów. On znajdzie źródło problemu i zastosuje odpowiednie metody, które zmienią złe nawyki naszego pupila.

 

Czy warto korzystać z pomocy behawiorysty


Istnieją problemy z zachowaniem czworonoga, które możemy rozwiązać sami, np. nauczyć psa chodzić przy nodze czy przyzwyczaić go do obecności obcych ludzi w domu. Czasami jednak nie jesteśmy zdolni do tego, by samemu pozbyć się jakiegoś wyjątkowo uciążliwego oraz agresywnego zachowania. Chcąc pomóc psu samodzielnie, nie wiedząc tak naprawdę, dlaczego zachowuje się w dany sposób, możemy pogłębić jego złe nawyki, które będą ciężkie do zlikwidowania. Dobrze jest wtedy udać się do specjalisty, który ukierunkuje nas w dobrą stronę i pokaże, co mamy robić w danej sytuacji.

 

Najsławniejszy zaklinacz psów na świecie


Obecnie najsławniejszym zaklinaczem psów jest Cesar Millan. Od wielu lat prowadzi swój program w telewizji i pisze świetne poradniki dotyczące zachowań psów oraz ich psychiki.

Czynnikiem, który wyróżnia go spośród innych specjalistów od czworonogów jest to, że potrafi bezbłędnie ocenić, w czym tkwi istota problemu naszego pupila. Szuka go u źródła, czyli w zachowaniu i sposobie wychowania czworonoga przez swojego właściciela. Dogaduje się z ludźmi tak samo świetnie, jak ze zwierzętami. Budzi zaufanie i sprawia, że zaczynamy wierzyć w siebie i w to, że jesteśmy w stanie wychować naszego czworonoga na nowo, zmienić go na lepsze.

Jestem wielką fanką Cesara Millana i jego metod. Rady, których udziela w swoim programie, mogą przydać się każdemu właścicielowi psa. Oto niektóre z nich:

  • pies zawsze musi iść przy nodze, nigdy przed swoim właścicielem,
  • nie można traktować psa jak człowieka, ponieważ ma on zupełnie inne potrzeby,
  • pupil jest w pełni szczęśliwy wtedy, gdy zapewnimy mu dyscyplinę, miłość oraz pożywienie,
  • im więcej spacerów, tym lepiej,
  • nie lekceważmy oznak agresji,
  • każdego psa da się odpowiednio wytresować, wystarczy mieć na ten temat podstawową wiedzę i kierować się instynktem,
  • pies jest szczęśliwy, gdy czuje się częścią stada, a nie jego przywódcą.

  Jeśli macie jakieś problemy wychowawcze z Waszym psem, koniecznie obejrzyjcie program Cesara Millana. Są w nim przedstawiane przeróżne sytuacje, dzięki czemu możecie znaleźć rozwiązanie własnego problemu i zastosować je na swoim pupilu.

  Pamiętajcie, że zgłoszenie się o pomoc do specjalisty, nie jest oznaką słabości. Wręcz przeciwnie. Oznacza to, że jesteście świadomi problemu i wyrażacie gotowość na zlikwidowanie go. Każdemu więc, kto nie umie poradzić sobie ze swoim psem, polecam skontaktowanie się z zaklinaczem psów. Dzięki temu Wy i wasz pupil będziecie szczęśliwi i odetchniecie z ulgą. :)

  Sklep Telekarma


  Tekst: Małgorzata Filipczyk
  Zdjęcie: Fotolia.pl

  Brak komentarzy:

  Publikowanie komentarza

  Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger