wtorek, 20 sierpnia 2013

Najlepsze filmy o psach

Najlepsze filmy o psach
W dzisiejszym poście przedstawię Wam kilka ciekawych filmów z psami w rolach głównych. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj Wasze ulubione pozycje.:)

„Marley i Ja” – reż. David Frankel


Jenny (Jennifer Aniston) i John (Owen Wilson) są szczęśliwą parą, która tuż po ślubie przeprowadza się na Florydę. Jenny chciałaby mieć dziecko, jednak John nie czuje się jeszcze gotowy na tak poważny krok. Za namową kolegi postanawia kupić swojej żonie psa – małego Labradora o imieniu Marley. Od samego początku czworonóg sprawia wiele problemów – demoluje garaż, jest nieposłuszny a spacery z nim to nielada wysiłek. Mimo swoich wad, szybko staje się członkiem rodziny i świadkiem sukcesów oraz porażek swoich właścicieli.

 

„Psim tropem do domu” – reż. Carlo Carlei


Film ten opowiada historię Thomasa Johnsona (Matthew Modine), biznesmena, który ginie w wypadku samochodowym. Po śmierci, jego dusza wstępuje w ciało bezdomnego szczeniaczka. Piesek powoli przypomina sobie, co działo się w jego poprzednim wcieleniu. Postanawia odnaleźć swoją rodzinę oraz człowieka, który spowodował śmiertelny wypadek samochodowy.

 

„Biały kieł” – reż. Randal Kleiser


Film jest adaptacją powieści Jacka Londona. Opowiada o młodym Jacku (Ethan Hawke), który przybywa do Klondike w celu przejęcia odziedziczonej po ojcu ziemii zasobnej w złoto. Na miejscu nakłania przewodnika, Alexa (Klaus Maria Brandauer), by pomógł mu odnaleźć zapisaną mu w spadku własność. W drodze na miejsce, mężczyźni trafiają do indiańskiej wioski. Jack spotyka tam Białego kła – psa z domieszką wilczej krwi.

 

„Śnieżne psy” – reż. Brian Levant


Ted Brooks (Cuba Gooding Jr.) jest wziętym dentystą na Florydzie. Pewnego dnia dostaje niespodziewaną wiadomość z Alaski. Okazuje się, że mężczyzna odziedziczył w spadku psi zaprzęg, na który składa się osiem osobników rasy Husky. Początkowo nie akceptują one swojego nowego opiekuna. Jednak po pewnym czasie Tedowi udaje się nawiązać kontakt ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Niestety, nie tylko on czuje się właścicielem zaprzęgu…

 

„101 dalmatyńczyków” – reż. Stephen Herek


Akcja filmu rozgrywa się w Londynie. Samotny twórca gier komputerowych, Roger (Jeff Daniels) większość czasu spędza ze swoim Dalmatyńczykiem o imieniu Pongo. Pewnego dnia, dzięki swojemu czworonożnemu przyjacielowi, spotyka piękną Anitę (Joely Richardson), która również jest właścicielką Dalmatyńczyka – suczki o imieniu Perdita. Po pewnym czasie, zakochanym w sobie pieskom rodzą się szczeniaczki. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie diaboliczna Cruella De Mon (Glenn Close) – szefowa domu mody, która za wszelką cenę chce zdobyć futro z małych Dalmatyńczyków.

 

„Lassie wróć” – reż. Fred M. Wilcox


Film opowiada wzruszającą historię o miłości i przywiązaniu psa do swoich właścicieli. Z powodu narastającej biedy, pewna amerykańska rodzina zmuszona jest sprzedać pupila o imieniu Lassie. Utratę psa najbardziej przeżywa mały Joe, który nie może pogodzić się z faktem, że już nigdy nie ujrzy swojego najlepszego przyjaciela. Lassie, z tęsknoty za swoimi opiekunami, ucieka od nowego właściciela. Przemierza pół kraju, by ponownie zamieszkać ze swoją rodziną.

 

„Marmaduke – pies na fali" – reż. Tom Dey


Komedia familijna, której głównym bohaterem jest Dog niemiecki o imieniu Marmaduke. Kiedy piesek wraz ze swoją rodziną przeprowadza się do nowego domu, odkrywa, że nie pasuje do nowego otoczenia. Jednak dzięki pomocy swojego najlepszego przyjaciela, kota o imieniu Carlos, i kilku nowych znajomych, Marmaduke odnajduje się w nowej rzeczywistości. Znajduje miłość, świetnie się bawi oraz dostaje szansę na zostanie surferem.

 

„Beethoven" – reż. Brian Levant


Główną rolę w filmie gra przesłodki Bernardyn o imieniu Beethoven. Przez przypadek trafia on do rodziny Newtonów. Ojciec (Charles Grodin) nie jest zadowolony z obecności psa, jednak z miłości do swoich dzieci, postanawia przygarnąć czworonoga. Beethoven szybko staje się członkiem rodziny i nawet George  przekonuje się, że nie jest w stanie bez niego żyć. 

Jeśli macie jakieś swoje ulubione filmy z psami w rolach głównych, które nie znalazły się na tej liście, podzielcie się z nami ich tytułami.:)

↓ WSZYSTKO DLA PSÓW ↓
Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

2 komentarze:

  1. Super chętnie obejrzałabym sobie Marmaduke i " psim tropem do domu ", bo tych filmów jeszcze nie oglądałam. Jest też wiele innych fajnych filmów np; Cujo, niezwykła podróż, przygoda na Antarktydzie, pies na wage diamentów itd

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze Mój przyjaciel Hachiko. ♥

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger