czwartek, 22 sierpnia 2013

Spa dla psa

Spa dla psa
Pies to też człowiek, słyszeliście takie powiedzenie? Niektórzy z Was na pewno. Myślę nawet, że część z Was nie tylko słyszała, ale tak właśnie traktuje swoje psiaki, na równi ze sobą, a zdarza się, że pewnie nawet i lepiej ;) Właściciele, którzy pragną, by ich pociechy były zadbane i zawsze piękne, mogą korzystać z różnego rodzaju usług, dostępnych na rynku. Co powiecie więc na psie spa?

Ludzie kochają swoje zwierzęta i chcą dla nich wszystkiego, co najlepsze. Ciekawe, co o zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających myślą nasze psiaki :) Cóż, bez względu na to, co myślą, nie mają zbyt dużego wyboru i, jeśli ich Pan chce, by były piękne, muszą się temu poddać i podporządkować. Najbardziej wypielęgnowane są oczywiście te pupile, które biorą udział w wystawach. Muszą spełniać określone standardy i wyglądać najwspanialej, jak tylko się da, bo to połowa sukcesu w ich zmaganiach. Spa dla psa to idealne miejsce, by zrobić psa na bóstwo, dzięki całej gamie, dostępnych w salonach, zabiegów.

↓ NOŻYCZKI DO STRZYŻENIA PSA ↓


Zabiegi oferowane psom w psim spa


Oferty poszczególnych salonów spa dla psów różnią się oczywiście w pewnym stopniu, jednak w większości ofert znajdziemy następujące zabiegi, którym mogą zostać poddane nasze pupile:

 • strzyżenie psów, zgodnie ze wzorcem FCI lub po prostu tak, jak chcemy,
 • trymowanie,
 • usuwanie kołtunów z sierści,
 • kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze,
 • masaże,
 • farbowanie,
 • obcinanie i polerowanie pazurków,
 • czyszczenie uszu oraz oczu,
 • pozbywanie się insektów,
 • perfumowanie,
 • odświeżanie oddechu.
Przeważnie w salonach spa dla psów istnieje też możliwość kupna różnych kosmetyków pielęgnacyjnych, obroży, ubranek, czy ozdób dla pieszczochów :)

↓ PREPARATY DO PIELĘGNACJI PSICH OCZU ↓O czym należy pamiętać, wybierając się z psem do psiego spa

 1. Dobrze jest wcześniej umówić się na wizytę, osobiście, bądź telefonicznie, by mieć pewność, że gdy pojawimy się w salonie, naszym pieskiem od razu ktoś się zajmie.
 2. Najlepiej będzie (jeśli nie chcecie, żeby piesek kąpany był w salonie) wykąpać i wyczesać pupila dzień wcześniej lub w dniu wizyty, we własnym zakresie. Takie prośby często pojawiają się na stronach salonów spa.
 3. Pamiętajcie, żeby psiak, idąc na wizytę, był po spacerze i nie był zbyt najedzony.
 4. Nie zatajajcie ważnych informacji o swoim psie, poinformujcie pracownika salonu o alergii, ciężkim charakterze psa, czy też innych problemach, jakie mogą pojawić się, podczas wizyty. Lepiej, jeśli pracownik będzie przygotowany na ewentualne kłopoty. 
 5. W uzasadnionych przypadkach, może się zdarzyć, że pracownicy odmówią przeprowadzenia zabiegu na danym psie. Tak może się stać, jeśli pies będzie agresywny, chory lub bardzo zaniedbany.
 6. Weźcie ze sobą aktualną książeczkę zdrowia psa, o którą może poprosić Was pracownik salonu.
 7. Przygotujcie się na to, że jeśli pracownicy zauważą, że psiak ma insekty, pozbędą się ich na Wasz koszt, wcześniej o tym nie powiadamiając.
 8. Pamiętajcie, że odpowiadacie za wszelkie szkody, które podczas wizyty wyrządzi Wasz pies.
↓ SZAMPONY DLA PSA ↓


Wybór spa dla psa


Jeśli zdecydujecie się na wizytę w psim spa, upewnijcie się wcześniej, że:
 • w salonie panują odpowiednie warunki sanitarne,
 • narzędzia dezynfekowane są po każdym zabiegu,
 • psom nie podaje się żadnych środków uspokajających, a jedyną formą zabezpieczenia przed agresywnym zachowaniem jest kaganiec, zakładany w sytuacjach, które naprawdę tego wymagają,
 • w salonie nie stosuje się przemocy wobec czworonogów,
 • używane narzędzia i kosmetyki są produktami bezpiecznymi, najwyższej jakości.
↓ PREPARATY DO PIELĘGNACJI ŁAP PSA ↓Ciekawostka!

Samoobsługowa myjnia dla psa


Słyszeliście, a może korzystaliście już nawet z samoobsługowych myjni dla psów? Często mamy problem z kąpielą naszego psa w domu, szczególnie, jeśli jest to większy psiak, a my mamy niewielką łazienkę. Myjnia działa w ten sposób, że pies wjeżdża do niej na antypoślizgowej bieżni, właściciel wybiera program mycia i wszystko odbywa się przy pomocy specjalnego pistoletu, który trzyma właściciel. Cały proces trwa kilkanaście minut i za tę przyjemność zapłacimy kilkanaście złotych. Wszystko dzieje się na spokojnie, bez nerwów, nie narażamy mieszkania na zniszczenia, a pies ma zapewniony komfort, m.in. dzięki odpowiednio ustawionej temperaturze wody, idealnej dla psa (39 stopni) ;) Takie myjnie pojawiły się już w wielu miastach i cieszą się dużą popularnością. W niektórych psich salonach spa również istnieje możliwość skorzystania z takiego wynalazku :)

↓ PREPARATY DO PIELĘGNACJI USZU PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

2 komentarze:

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger