wtorek, 6 sierpnia 2013

Petsitter - opiekun dla psów

Petsitter - opiekun dla psów


Właśnie przyszedł czas Twojego urlopu, a Ty nie wiesz co masz zrobić ze swoim pupilem? Nie chcesz zostawić go w hotelu dla psów, ale żaden z Twoich znajomych nie może się nim zająć? Z pomocą przyjdzie Ci petsitter, czyli opiekun dla zwierząt

Jeśli nie jesteście fanami hoteli dla psów, a nie macie u kogo zostawić Waszego pupila, rozejrzyjcie się za ogłoszeniami, mówiącymi o profesjonalnej opiece nad zwierzętami domowymi.

Kim jest petsitter


Petsitter jest opiekunem dla zwierząt. Może zajmować się naszym pupilem na co dzień, w trakcie wakacji, bądź służbowego wyjazdu. Jeśli ma odpowiednie warunki mieszkalne, może opiekować się naszym pieskiem w swoim domu. Petsitter ma za zadanie zająć się czworonogiem właściciela, gdy ten nie jest w stanie tego zrobić. Profesjonalni opiekunowie dla psów muszą mieć chociażby podstawową wiedzę na temat ras, metod szkoleniowych oraz chorób, na które może cierpieć czworonóg.

 

Jak znaleźć odpowiedniego petsittera


W internecie aż roi się od ogłoszeń osób, które szukają pracy w charakterze opiekuna dla zwierząt. Niestety, większość z nich nie posiada żadnej wiedzy na temat czworonogów, którymi chcieliby się zajmować, a ich doświadczenie związane z zawodem petsittera wiąże się jedynie z posiadaniem własnego pupila. Bardzo często można również natrafić na oferty nastolatków, którzy, chcąc dorobić sobie do kieszonkowego, oferują swoje usługi. Na szczęście, powstaje coraz więcej stowarzyszeń oraz firm, które zajmują się profesjonalnym wyszukiwaniem petsitterów dla właścicieli czworonogów. Istnieje już nawet kilka stron internetowych, mających na celu pomóc nam w odnalezieniu kompetentnej opiekunki dla pupila.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne szukanie petsittera, musimy zadać potencjalnemu opiekunowi parę pytań, np.:
 1. Jakie ma Pani/Pan doświadczenie w zakresie opieki nad psem?
 2. Czy może Pani/Pan wymienić 25 ras psów?
 3. Jakie są objawy babeszjozy?
 4. Co Pani/Pan zrobi, jeśli mój pies zacznie dziwnie zachowywać się podczas burzy?
 5. Czego nie może jeść pies?

Zanim zaczniecie zadawać pytania, przygotujcie sobie na nie odpowiedzi. Możecie podeprzeć się postami, znajdującymi się na naszym blogu.

Zwróćcie uwagę również na to, czy potencjalny kandydat na petsittera, zadaje Wam pytania. Powinien chcieć dowiedzieć się od Was, ile lat ma Wasz pupil, czy jest na coś uczulony, czy ma jakieś fobie, jak reaguje na kontakt z innymi psami oraz czym i jak często go karmicie.

Jeśli zobaczymy, że nasz potencjalny kandydat posiada podstawowy zakres wiedzy na temat psów, poprośmy, by przeszedł się z naszym pupilem na spacer, którego będziemy świadkami. 
Jeśli podczas próbnej przechadzki zobaczymy, że petsitter nie jest w stanie zapanować nad naszym czworonogiem, nie trzyma go przy nodze, pozwala wejść sobie na głowę i ogólnie jest nieporadny, pod żadnym pozorem nie możemy powierzyć naszego psa takiej osobie.

Nawet, jeśli nasz kandydat przejdzie wszystkie nasze testy, sprawdźmy opinie na jego temat w internecie. Czasami możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o naszym petsitterze i uzyskać przydatne informacje, które pomogą w podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Jeśli istnieje taka możliwość, poproście potencjalnego petsittera o kontakt do jego poprzednich klientów. Jak sami wiecie, niektórzy potrafią zrobić świetne pierwsze wrażenie, a dopiero po pewnym czasie okazuje się, jacy naprawdę są.

Jeśli będziecie mieli choćby cień wątpliwości, poszukajcie innych kandydatów.

 

Ile kosztuje opieka petsittera


Oczywiście zdrowie i szczęście naszego psa jest bezcenne. Dobrze jest jednak zorientować się, ile mniej więcej może kosztować nas pozostawienie pupila pod okiem profesjonalisty. Oto przykładowy cennik:
 • godzinny spacer - ok. 15 zł,
 • jednodniowa opieka, czyli 3 spacery, karmienie oraz zabawa - ok. 50zł,
 • trzydniowa opieka - ok. 40 zł za dzień,
 • opieka powyżej 7 dni - ok. 30 zł za dzień.

Pamiętajcie, by nie zrażać się, jeśli pierwszy kandydat na opiekuna dla psa okaże się nieodpowiedni. Czasami trzeba przeprowadzić wiele spotkań z petsitterami, by wybrać tego idealnego. Warto jest jednak poświęcić na to czas, ponieważ życie i zdrowie naszego psa są najważniejsze. Nieodpowiednia opieka nad pupilem może mieć poważne konsekwencje a tego przecież nie chcemy.

Sklep Telekarma


1 komentarz:

 1. Super! Własnie tego szukałam! Ktoś mi powiedział, że to fajna sprawa, szczególnie dla osób kochających zwierzęta. Czy są dostępne jakieś szkolenia/kursy, które które kończą się potwierdzeniem naszych umiejętności?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger