środa, 31 października 2018

Glukozamina dla psa


Psie stawy powinny być otoczone specjalną troską i to nie tylko w przypadku psich seniorów oraz rozwijających się szczeniaków, ale także jeśli chodzi o zwierzaki uprawiające na co dzień sport albo inną wzmożoną aktywność fizyczną. Zadbanie o prawidłowy stan psich stawów jest inwestycją na całe lata, dzięki której pupil długo będzie się cieszył witalnością i świetnym zdrowiem. Odpowiednie suplementy oraz wysokiej jakości dodatki do karm mogą znacząco podnieść jakość funkcjonowania organizmu czworonoga. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się nade wszystko preparaty z glukozaminą dla psa, która jest najlepszą osłoną chrząstek stawowych i mazi stawowej. Warto wiedzieć o tego typu produktach coś więcej.


Czym jest glukozamina dla psa?


Glukozamina to związek chemiczny, naturalny, który wpływa na prawidłowe działanie stawów poprzez osłanianie i częściowe odbudowywanie (uzupełnianie ubytków) chrząstek stawowych. Psi organizm wykorzystuje glukozaminę (a także chondroitynę oraz kolagen) do syntezy związków chemicznych, które działają niczym pierwsza pomoc i jednocześnie amortyzacja dla psich stawów. To bardzo ważne, ponieważ z biegiem lat chrząstki ścierają się, mazi ubywa i rezultatem jest wzrastające tarcie o siebie powierzchni stawowych, co powoduje zniszczenia w obrębie kości. Skutkuje to bólem w trakcie poruszania się, mniejszą elastycznością stawów, sztywnością kończyn, a w zaawansowanym stadium nawet całkowitym brakiem możliwości poruszania się. Na kłopoty ze stawami cierpią zwłaszcza psiaki ras dużych i olbrzymich, ponieważ stawy w ich przypadku od małego znoszą bardzo duże obciążenie. Na schorzenia tego typu są także narażone psiaki w wieku senioralnym, dorastające szczenięta, zwierzaki po zabiegach, operacjach, ale także po przebytych chorobach z narządami ruchu oraz z dysplazją stawów (poczytaj więcej o chorobach stawów u psa KLIK). Glukozamina dla psa poprawia ruchliwość i elastyczność, zmniejsza ból i sztywność, ochrania stawy przed dalszymi uszkodzeniami. Ma także właściwości przeciwutleniające (co przekłada się na większą witalność) oraz przeciwzapalne.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA Z GLUKOZAMINĄ ↓Podajemy psu glukozaminę


Glukozamina sprawdza się zarówno jako składnik pomagający wrócić do zdrowia, jak i pod postacią tarczy ochronnej, działającej na zasadzie prewencji. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc serwowanie psiakowi preparatów z glukozaminą (oczywiście podawanych z głową i w odpowiednich ilościach) może osłabić i spowolnić procesy degeneracji stawów w przyszłości. Glukozamina jest szczególnie polecana kudłaczom ras dużych i olbrzymich, szczeniętom w okresie wzrostu i rozwoju, psim seniorom, zwierzakom walczącym już z chorobami stawów » (ze stanami zapalnymi, dysplazją, kontuzjami), pupilom po przebytych infekcjach, karmiącym i ciężarnym sukom (trzeba bardzo przestrzegać dawek, aby nie zaszkodzić). Glukozamina jest także bardzo wskazana psiakom, które na co dzień intensywnie pracują stawami, a zatem zwierzakom trenującym wyczynowo, pracującym fizycznie, uwielbiającym intensywne harce na spacerach. Glukozamina to rodzaj superdodatku, który osłoni układ ruchu i doda sił.

↓ SUPLEMENTY DLA PSA Z GLUKOZAMINĄ ↓
Produkty z glukozaminą dla psów


Gdzie występuje glukozamina dla psa? Naturalnym jej źródłem są skorupiaki (krewetki, kraby, małże), a dokładniej ich pancerze. Oczywiście nikt nie zachęca do tego, aby dawać psiakowi do chrupania tego typu smakołyki. Skorupiaki to tylko źródło, potem substancja jest przetwarzana i trafia na przykład do dobrych jakościowo karm. Wybierzmy zatem produkt Premium lub Super Premium, a na pewno glukozamina (zazwyczaj wraz z chondroityną i kolagenem – innymi związkami chemicznymi osłaniającymi stawy) pojawi się w składzie. Wystarczy uważnie przeczytać informację na opakowaniu albo zapytać o poradę pracownika sklepu zoologicznego. Do wyboru jest zazwyczaj sporo wersji smakowych, dedykowanych różnym rasom, psiakom w konkretnym wieku i w danym przedziale wagowym. Każdy powinien zatem znaleźć coś dla siebie. Do wyboru mamy także specjalne przysmaki dla psa z glukozaminą, które można podawać raz na jakiś czas, na przykład jako nagrodę za dobre zachowanie albo motywator podczas uczenia pupila nowych komend. Jeżeli okaże się, że sama karma, nawet najlepsza, nie pokrywa zapotrzebowania organizmu na glukozaminę, warto podawać kudłaczowi specjalny suplement. Powinniśmy jednak wcześniej porozmawiać z weterynarzem, aby mieć pewność, że serwujemy odpowiednią ilość w przeliczeniu na wagę zwierzaka. Suplementy są jak karmy dla psa z glukozaminą – dedykowane czworonogom w różnym wieku, różnych ras i o różnym trybie życia, więc decyzję musimy podjąć z głową. Nie wolno także przekraczać dziennej dawki takiego suplementu. Produkty tego typu, tak samo jak dobre karmy, zazwyczaj zawierają nie tylko glukozaminę, ale też siarczan chondroityny oraz kolagen. To najlepszy zestaw do walki o zdrowe stawy psiaka.

Poczytaj więcej o:

✔  Zapaleniu stawów u psa KLIK »

↓ KARMA DLA PSA Z GLUKOZAMINĄ ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © Kasper Garam - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger