poniedziałek, 1 października 2018

Flexi Vario modułowe automatyczne smycze dla psa


Odpowiednia smycz może znacząco ułatwić codzienne spacery z czworonogiem. Idealne akcesorium powinno z jednej strony zapewniać nam pełną kontrolę nad poczynaniami psiaka, z drugiej zaś nie ograniczać zbytnio jego swobody. Właśnie dlatego od lat niesłabnącą popularnością cieszą się smycze automatyczne. Nowością na rynku są jednak akcesoria modułowe, takie jak np. Flexi Vario. Dlaczego warto zwrócić na nie szczególną uwagę?Czym wyróżniają się smycze Flexi Vario?


Smycze automatyczne marki Flexi znane są niemal wszystkim właścicielom czworonogów. Ich wysoka jakość, trwałość i wygoda użytkowania sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie bez nich udanej przechadzki z pupilem. Producenci tych akcesoriów spacerowych wciąż rozszerzają jednak swoją ofertę, by w jak największym stopniu zaspokoić zróżnicowane potrzeby psiaków i ich właścicieli. Smycze Flexi dostępne są w kilku odmianach i wielu wariantach kolorystycznych. Do dyspozycji mamy m.in. akcesoria z kolekcji miejskiej czy klasycznej.

Nie sposób przeoczyć jednak innowacyjnej linii smyczy, jaką jest Flexi Vario. Akcesoria z tej serii wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, ergonomiczną budową i solidnym wykonaniem. Flexi Vario występują w sześciu wersjach kolorystycznych. Wszystkie smycze są dwukolorowe i posiadają białe, odblaskowe części, zwiększające widoczność podczas wieczornych spacerów. Akcesoria możemy też precyzyjnie dopasować do wielkości i wagi naszego czworonoga. W zależności od modelu, Flexi Vario zbudowane są linki, taśmy lub obu tych elementów. Specjalne procedury wytwarzania oraz staranny dobór materiałów produkcyjnych powodują, że akcesoria są odporne na rozciąganie, przecieranie, działanie wilgoci i zanieczyszczeń. Nie musimy zatem obawiać się, że silne szarpnięcie bądź ekstremalne warunki pogodowe spowodują uszkodzenie smyczy. Dodatkowo akcesoria nie ulegają skręcaniu, dlatego ich rozwijanie czy zwijanie nie przysparza większych problemów. Smycze automatyczne Flexi Vario są również lekkie i bardzo komfortowe dla psich właścicieli. Wyposażone zostały w rączkę o opływowym kształcie, która idealnie leży w dłoni, a co za tym idzie – zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Smycze z tej linii pomagają też w prosty sposób kontrolować poczynania czworonoga. Specjalny system blokowania i hamowania umożliwia szybkie zatrzymanie i zawrócenia psiaka praktycznie w każdych okolicznościach. Wyjątkowość Flexi Vario tkwi w dużej mierze także w możliwości jej rozbudowy i precyzyjnego dostosowania do wymagań swoich i pupila.

↓ SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA PSA FLEXI VARIO ↓Jakie możliwości daje smycz modułowa?


Flexi Vario to smycz modułowa, którą można wzbogacić o dodatkowe elementy, tym samym zwiększając jej funkcjonalność. Z pomocą tego akcesorium każdy psi właściciel może stworzyć idealny zestaw spacerowy dla swojego zwierzaka. W dowolnym momencie można ponadto zmodyfikować tego typu ekwipunek, uwzględniając aktualne potrzeby. Jeśli często wędrujemy z czworonogiem po zmroku lub w trudnych warunkach atmosferycznych, Flexi Vario możemy uzupełnić o lampkę LED lub odblaskowy pasek. Doskonałą propozycją dla właścicieli, którzy przechadzki wykorzystują także do szkolenia zwierzaka, jest natomiast pojemnik na przysmaki. Może on nam posłużyć również do schowania woreczków na odchody, które należą do niezbędnego wyposażenia każdego spacerowicza. Smycz możemy też wyposażyć w rozdzielacz, który umożliwi nam jednoczesne prowadzenie dwóch psiaków. W przypadku dużych lub lękliwych zwierzaków przydany będzie zapewne pasek amortyzujący nagłe szarpnięcia. Znacząco ograniczy on nieprzyjemne doznania podczas przechadzek.

Jak używać smyczy Flexi Vario?


Smycze automatyczne Flexi Vario są niezwykle proste w obsłudze. Akcesoria pozwalają kontrolować odległość, na jaką przemieszcza się nasz ulubieniec. Jeżeli spacerujemy po rozległym terenie, możemy dać czworonogowi więcej swobody i umożliwić mu maksymalne rozwinięcie smyczy. W przypadku Flexi Vario, w zależności od modelu, zwierzak będzie mógł oddalić się na odległość nawet 3-8 m. W zatłoczonym mieście możemy zaś na stałe zablokować Flexi Vario na preferowanej przez nas długości. Blokada ta przydaje się, zwłaszcza gdy, ze względów bezpieczeństwa, musimy mieć pupila blisko przy sobie. We wszystkich niespodziewanych sytuacjach, powinniśmy natomiast skorzystać z hamowania awaryjnego. Krótkie wciśnięcie blokady uniemożliwi czworonogowi dalsze rozwijanie taśmy/linki. Dzięki temu będziemy mogli na chwilę zatrzymać psiaka, przywołać go do siebie i odpowiednio pokierować jego dalszymi ruchami. Warto wiedzieć, że akcesoria automatyczne dedykowane są przede wszystkim zwierzakom, które przeszły już podstawowy trening chodzenia na smyczy. Zanim zaczniemy ich używać, dobrze więc wpoić psiakowi kilka dobrych nawyków.

↓ SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA PSA FLEXI VARIO ↓


Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © rohappy - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger