poniedziałek, 22 października 2018

Ranking karm dla psa bez zbóż


Żadnego psiarza nie trzeba przekonywać o tym, że tylko należycie zbilansowane jedzenie odpowiednio zadba o zdrowie czworonożnych pupili. Oczywiste jest, że na cenzurowanym są tu wszelkie sztuczne barwniki i wzmacniacze smaku. Wielu z nas zrezygnować jednak chce też z goszczącego w karmach zboża. Oto nasze propozycje znakomitych karm dla psów bez zbóż.


1. Acana Wild Prairie Dog


Acana Wild Prairie Dog to przysmak skomponowany w myśl koncepcji wholeprey zakładającej, że nasi domowi milusińscy odżywiać powinni się tak, jak dziko żyjące wilki. Podstawą takiego menu musi być więc nie zboże, a mięso, które tu stanowi aż 70% składu. Ponadto w karmie tej znalazły się nie tylko mięśnie, ale i zasobne w składniki odżywcze chrząstki i podroby. Tak skomponowane pożywienie, wolne od glutenu i jakichkolwiek syntetycznych dodatków, idealnie nadaje się dla psich alergików oraz czworonogów cierpiących na problemy trawienne. 

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA ACANA WILD ↓2. Carnilove Adult Reindeer


Carnilove Adult Reindeer – pozbawiona nie tylko zbóż, ale i innych popularnych alergenów takich jak kukurydza czy soja znakomicie nada się dla psich alergików. Karma ta bazuje na bezpiecznych nieuczulających białkach zwierzęcych w postaci mięsa renifera oraz mączki z mięsa dzika. Mięso rena odznacza się niezwykle wysoką strawnością, niską zawartością tłuszczu oraz korzystnym zestawem aminokwasów. Dodatkowo, z racji tej, że podstawą menu reniferów są jagody, mięso ich zasobne jest w niezwykle cenne przeciwutleniacze.

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA CARNILOVE ↓3. Bosch HPC Soft


Karmy spod znaku Bosch HPC Soft to specjały przeznaczone dla pupili o delikatnym przewodzie pokarmowym. Stąd też w propozycjach sygnowanych tym logiem zrezygnowano nie tylko ze zbóż, ale i z jaj oraz nabiału. Ponadto, aby ułatwić odnalezienie uczulających psa alergenów, do produkcji poszczególnych karm wykorzystano jeden tylko rodzaj białka. Dzięki temu smakowite półwilgotne, a więc miękkie krokiety idealnie nadają się do wdrożenia w menu zwierzaka wówczas, gdy zastosować chcemy eliminacyjną dietę.

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA BOSCH SOFT ↓4. Brit Care Grain Free


Brit Care Grain Free to hipoalergiczna formuła, z której wykluczone zostały wszystkie zboża, w tym również i ryż. Dzięki temu specjał ten charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym i wspaniale nadaje się nie tylko dla psich cukrzyków, ale i dla zwierzaków zagrożonych otyłością. Brit Care Grain Free bazuje na zasobnym w kwasy omega-3 łososiu i na ziemniakach. Połączenie to stało się podstawą, na bazie której stworzona została cała gama karm dla psów o różnej kondycji, wielkości i wieku. Z łatwością znajdziemy więc tu propozycję idealnie dopasowaną do potrzeb naszego pupila.   

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA BRIT CARE GRAIN FREE ↓5. Applaws


Jeśli psiak nasz preferuje dania z kurczaka, sięgnąć możemy po bazującą właśnie na tym rodzaju mięsa karmę Applaws. Ta produkowana w Wielkiej Brytanii marka dostępna jest w siedmiu odsłonach. I tym razem producent nie poprzestał więc na skomponowaniu bezzbożowych zasobnych w białko zwierzęce specjałów. Dodatkowo uwzględnił on też odmienne potrzeby szczeniąt, psów dorosłych i starych oraz zwierzaków ras małych i dużych.

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA APPLAWS ↓6. Orijen Regional Red


Orijen to kanadyjska propozycja karm biologicznie dostosowanych, a więc współgrających z naturalnymi potrzebami i predyspozycjami naszych czworonożnych pupili. Producent tej marki stawia na naturalne bezzbożowe menu w 85% bazujące na mięsie oraz rybach. Wśród rozmaitych propozycji na szczególną uwagę zasługuje tu karma Orijen Regional Red, której składniki pozyskane zostały od regionalnych rybaków i rolników, z lokalnych sadów, pól oraz lasów. 

↓ BEZZBOŻOWA KARMA DLA PSA OROJEN ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Africa Studio - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger