środa, 4 kwietnia 2018

Obroże odblaskowe dla psa


Odblaskowa obroża dla psa to nie ciekawie wyglądający gadżet, a spacerowe akcesorium, które naszemu milusińskiemu może uratować życie. Po zmroku psy na drodze stają się niemal niewidoczne. Warto więc, choćby na wszelki wypadek, zaopatrzyć pupila w łatwo dostrzegalne odblaski.


Obroża – spacerowy sprzęt wielofunkcyjny


Zdawać by się mogło, że obroża służy przede wszystkim do tego, by dopiąć do niej smycz i z łatwością zabrać psiaka na spacer. Faktycznie jednak sprzęt ów przynajmniej w dwojaki sposób ma też chronić naszego zwierzaka. To właśnie do psiej obroży doczepiamy adresówkę zawierającą nasz numer telefonu. Dzięki niej pies, który popadnie w tarapaty, oddalając się od domu, szybciej będzie mógł odnaleźć swego właściciela. Innym zadaniem, jakie obroża powinna spełniać, jest „oświetlenie” zwierzaka. Warto więc zakupując to spacerowe akcesorium, wybrać model zaopatrzony w naszyte na materiał odblaskowe paski. 


Pies wyprowadzany na smyczy też powinien posiadać odblaskową obrożę


Psy, nawet te najlepiej ułożone, miewają różne pomysły i nastroje. Nigdy więc nie możemy być do końca pewni, co naszemu milusińskiemu strzeli do głowy. Zdarza się, że podczas spaceru psiak zerwie się ze smyczy i ruszy przed siebie. W takiej sytuacji niezbędne jest, by wieczorową porą zwierzak był dobrze widoczny na drodze. Niekontrolowane eskapady zdarzają się i tym milusińskim, którzy poza spacerami korzystają też z przydomowych ogrodów. Ci nieostrzeżenie wymknąć potrafią się np. wtedy, gdy otwieramy furtkę bądź bramę wjazdową. Mieszkając na osiedlu, liczyć musimy się z tym, że dla nieoświetlonego psiaka niebezpieczne okazać mogą się przejeżdżające ulicą samochody.

Również, gdy po zmroku spacerujemy ze zwierzakiem uwiązanym na smyczy, zarówno sama smycz, jak i obroża powinna być zaopatrzona w odblaski (poczytaj więcej o odblaskowych obrożach i smyczach dla psa KLIK). W centrum miasta chodniki są dobrze oświetlone, widoczność znacznie gorsza jest jednak na mniejszych uliczkach, na osiedlowych drogach czy w parkach. Jeśli smycz i zwierzak dobrze nie rzucają się w oczy, wszędzie tam łatwo dojść może do kolizji. Szczególnie niebezpieczne w takiej sytuacji okazują się nie tylko samochody. Również rozpędzeni rowerzyści mogą nie zauważyć pojawiającej się przed nimi przeszkody.

Czy warto zastępować obroże odblaskowe dla psa świecącymi lampki?


Ci z nas, którzy mieszkają poza miastem, mogą cieszyć się spacerami z dala od ruchliwych ulic. Podczas wieczornej przechadzki, gdy trasa nasza wiedzie dróżką prowadzącą nad jeziorem bądź polem, a psa spuszczamy ze smyczy, też warto zadbać o jego widoczność. Świecące elementy ułatwią nam lokalizację czworonoga, skutecznie odstraszą też one dzikie zwierzęta. Wszyte w obrożę odblaskowe paski świecą dopiero wówczas, gdy znajdą się w zasięgu zewnętrznego światła. Do ich prawidłowego działania niezbędne są więc samochodowe reflektory bądź miejskie lampy. Gdy tych brakuje, do obroży milusińskiego dopiąć możemy np. ledową lampkę (dowiedz się więcej o odblaskach dla psa KLIK).

↓ ODBLASKOWE ZAWIESZKI DLA PSA ↓W mieście dodatkowe świecące akcesoria dobrze sprawdzać będą się w nieoświetlonych parkach. Dokupując takie zawieszki, pamiętajmy jednak, że nie warto nimi zastępować obroży. Tę zwierzak zawsze ma na szyi, nie grozi nam więc, że zapomnimy o niej, wychodząc z domu. Ponadto świecące, a zwłaszcza mrugające lampki, mogą psiaka za bardzo razić swym światłem. Zdarza się też, że akcesoria takie uderzają w ciało milusińskiego podczas biegania, a długowłosym psiakom wplątują się w futro. Odblaskowe obroże dla psa są więc rozwiązaniem zdecydowanie najwygodniejszym zarówno dla nas, jak i dla pupila.

✔ Poczytaj także o smyczach odblaskowych dla psa »

↓ OBROŻE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger