poniedziałek, 14 października 2013

Zanim zdecydujesz się na psa

Zanim zdecydujesz się na psa
Zastanawiając się nad przygarnięciem psiaka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Zapraszam więc do przeczytania dzisiejszego wpisu... :)

Czy jesteś przygotowany na opiekę nad czworonogiem przez najbliższych kilka lat


Decyzja o psie powinna zostać przemyślana wzdłuż i wszerz. Pies to nie jest zabawka. Biorąc pod uwagę to, że psiak będzie z Wami przez kilka, kilkanaście lat, musicie być pewni, że będzie Was stać na utrzymanie go. Co to znaczy? Będziecie musieli na pewno zainwestować w:
  • opiekę lekarską - czekają Was wizyty okresowe, szczepienia no i pamiętajmy, że przecież pupil nagle może na coś zachorować, może potrzebować drogich leków oraz zabiegów, by móc dalej szczęśliwie żyć u Waszego boku,
  • jedzenie i picie - tu nie wystarczą odpadki ze stołu, ponieważ każy psiak potrzebuje pełnowartościowej, odpowiednio zbilansowanej karmy, która pozwoli mu cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją przez wiele długich lat,
  • higienę - bez względu na rasę, należy dbać o higienę psa, który musi być czysty, zadbany, co w niektórych przypadkach oznacza np. częste wizyty u psiego fryzjera,
  • sterylizację /kastrację - pamiętajcie, że jeśli nie chcecie prowadzić hodowli, nie jesteście nastawieni na rozmnażanie pupila, najlepiej będzie poddać psiaka zabiegowi sterylizacji/kastracji,
  • szkolenie - wychowanie i szkolenie psa to nie tylko pieniądze, ale i czas, który należy poświęcić szkrabowi, by był posłuszny, szczęśliwy i nie wszedł nam na głowę.

Decyzja o wzięciu do domu psa musi być dobrze przemyślana


Czy decydując się na psa, wiecie, kto w razie potrzeby mógłby zaopiekować się Waszym szkrabem?
Czasami potrzebna jest czyjaś pomoc. Może zdarza Wam się wyjeżdżać w delegacje, na które nie moglibyście brać malucha? Nad tym trzeba pomyśleć już wcześńiej, by podczas takich sytuacji nie panikować i np. z braku innych możliwych rozwiązań nie pozbywać się czworonoga, który okazuje się jedynie ciężarem.

Czy macie czas, by każdego dnia wychodzić z pupilem na spacery? Zanim przygarniecie psiaka, zastanówcie się, jak dużo macie tego czasu, weźcie pod uwagę rasę i to, czy pies potrzebuje się wybiegać, wyhasać, czy wystarczą mu trzy krótkie spacerki w ciągu dnia. Wybierzcie rasę nie tylko ze względu na to, czy podoba Wam się jej wygląd, ale właśnie dostosujcie wybór do siebie i swojego trybu życia.

Sprawdźcie również, czy nie jesteście uczuleni na psy, by oszczędzić późniejszych przykrości sobie i psiakowi, który będzie musiał zostać oddany, jeśli okaże się, że jego obecność w domu powoduje u Was silne reakcje alergiczne. Zróbcie testy, a najlepiej wybierzcie się do hodowli upatrzonej przez Was rasy i poprzebywajcie jakiś czas z psem, by sprawdzić, jak zareaguje Wasz organizm.

Pamiętajcie, że pies to żywa istota, za którą jesteście odpowiedzialni. Decyzja o posiadaniu psa to decyzja, którą podejmujecie na lata. Musicie być pewni, że podołacie i będziecie ze swoim przyjacielem na dobre i na złe, kochając go tak mocno, jak on pokocha Was.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger