piątek, 25 października 2013

Śledzenie psa za pomocą lokalizatora

Śledzenie psa za pomocą lokalizatora
Niektóre psy lubią znikać z pola widzenia właściciela, mają tendencje do ucieczek i nieraz zdarzyło im się porządnie przestraszyć swojego Pana, nie reagując na przywoływanie nawet przez kilka długich minut. Można zaradzić takim sytuacjom. W jaki sposób? Z pomocą przyjdą nam lokalizatory dla psów.

Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy wyjeżdżamy z naszym pupilem w obce dla niego miejsce, gdzie nie zna on terenu, nie wie, gdzie jest i dokąd miałby biec, jeśli nagle straciłby z pola widzenia swojego Pana. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby nasz czworonożny przyjaciel wyleciał jak z procy i pognał, np. za suczką, która wpadła mu w oko. Dobrze jest zatem zastanowić się nad zainwestowaniem w elektroniczny lokalizator psa, który, w razie takich sytuacji, pomoże nam zachować spokój i opanowanie, pomagając w odnalezieniu rozrabiaki.

Jakie rodzaje lokalizatorów dla psów są dostępne na naszym rynku


W Polsce, lokalizatory dla czworonożnych przyjaciół to wciąż coś nowego. Być może niektórzy z Was w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, że takie urządzenia istnieją i są dostępne dla każdego. Na rynku obecnie znaleźć można 3 rodzaje takich lokalizatorów. Należą do nich:

  • lokalizatory dźwiękowe,
  • lokalizatory radiowe oraz
  • lokalizatory GPS.

 

Lokalizator dźwiękowy dla psa


Lokalizator dźwiękowy to urządzenie niewielkich rozmiarów, które przyczepia się do obroży pupila. Pies ma na sobie lokalizator, a my mamy nadajnik. Jeśli nagle, przez przypadek, stracimy naszego rozrabiakę z oczu, należy wcisnąć przycisk, znajdujący się na nadajniku i wytężyć słuch, ponieważ lokalizator zacznie nam dawać sygnały dźwiękowe. Oczywiście, ten typ urządzenia jest dobry jedynie w przypadkach, gdy nasz psiak będzie znajdował się nie dalej niż kilkaset metrów od nas. Z większej odległości po prostu nie usłyszymy już dźwięku, wydawanego przez nadajnik.

Lokalizator radiowy dla psa


Lokalizator radiowy od lokalizatora dźwiękowego dla psa różni się tym, że właściciel, zamiast nasłuchiwać odgłosów, dobiegających z urządzenia, ma w przypadku lokalizatora radiowego odbiornik, wyposażony w ekran LCD, dzięki któremu widzi, w którą stronę trzeba iść, by dotrzeć do zagubionego psiaka. Odbiorniki pokazują np., czy podążamy w odpowiednim kierunku i podają orientacyjną odległość od naszego celu. Zasięg, zarówno w przypadku lokalizatora dźwiękowego, jak i lokalizatora radiowego jest podobny, czyli kształtuje się na poziomie kilkuset metrów, w zależności od producenta urządzenia.

Lokalizator GPS dla psa


Jest to najdokładniejszy i zarazem najdroższy z lokalizatorów. Urządzenie to składa się z nadajnika (wyposażonego w kartę SIM), który umieszcza się przy obroży psa. Śledzenie pupila, w przypadku lokalizatora GPS, polega na tym, że odbieramy wiadomości SMS, informujące nas o lokalizacji zajmowanej przez czworonoga, dzwonimy pod numer, przypisany danemu nadajnikowi, by uzyskać wiadomość o tym, gdzie znajduje się psiak albo korzystamy z internetu, logując się na odpowiedniej stronie.

Ceny lokalizatorów dla psów

Chcąc zainwestować w lokalizator dla psa, musimy przygotować się na to, że będzie to dla nas wydatek w granicach od kilkuset (lokalizatory dźwiękowe, radiowe) do kilku tysięcy złotych (lokalizatory GPS). Lokalizator nie jest tanim urządzeniem, jednak może w wielu sytuacjach uratować życie zagubionemu pupilowi i zaoszczędzić wielu łez kochającym właścicielom.

Jakie firmy zajmują się produkcją psich lokalizatorów


Producenci lokalizatorów dla psów to np. firmy:
  • Geodog,
  • Loc8tor,
  • SportDog,
  • DT Systems, czy
  • Dogtra.

Szukając lokalizatora dla psa, zapoznajcie się z ofertą różnych firm, porównajcie produkty, zwróćcie uwagę na zasięg urządzenia, ciężar nadajnika, cenę i dopiero dokonajcie wyboru. Powodzenia!

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger