wtorek, 13 sierpnia 2019

Co trzeba zabrać, jadąc na urlop z psem?


Wakacje z psem » mogą być niezapomniane. Wśród czworonogów nie brakuje zapalonych podróżników, których wizja poznawania nowych miejsc cieszy równie mocno jak nas. Przygotowania do urlopu z pupilem warto rozpocząć od skompletowania bagażu. Co należy zabrać na wyjazd z psem?Jak przygotować się do wyjazdu z psem?


Aby nic nie zakłóciło wakacyjnego relaksu, warto szczegółowo zaplanować urlop. Podstawą jest wybór odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Powinno być ono dostosowane nie tylko do naszych upodobań, ale również do preferencji czworonożnego podopiecznego. Zastanówmy się, co sprawia zwierzakowi największą frajdę. Długie piesze wędrówki, leniwy wypoczynek w wiejskiej scenerii, a może pluskanie się w wodzie? Jeśli psiak lubi spędzać czas aktywnie, warto zabrać go na specjalny letni obóz szkoleniowy. To doskonała okazja do nauki posłuszeństwa i sztuczek oraz rozwijania indywidualnych psich talentów.

Kiedy już zdecydujemy, czy chcielibyśmy udać się w góry, nad morze, jeziora, a może do gospodarstwa agroturystycznego, upewnijmy się, czy w miejscu noclegu czworonóg będzie mile widzianym gościem. Dowiedzmy się, czy w pobliżu będzie miał do dyspozycji trochę przestrzeni do bezpiecznego relaksu. Poszukajmy ustronnego i cichego pensjonatu lub domku letniskowego w otoczeniu zieleni, z dala od turystycznego zgiełku. Wybierzmy dogodny czas i sposób podróży. Zaplanujmy przejazd na godziny poranne lub wieczorne. Zawczasu zapoznajmy się z regulaminem podróżowania z psiakiem komunikacją publiczną. W przypadku podróży zagranicznych niezbędne jest zwykle wyrobienie paszportu dla psa (dowiedz się, jak wyrobić paszport dla psa KLIK) lub specjalnego dokumentu zezwalającego na wywóz zwierzaka. Jeśli zamierzamy przewozić czworonoga własnym autem, pamiętajmy o postojach i utrzymywaniu właściwej temperatury w pojeździe. Kluczowym elementem przygotowań do wyjazdu z psem jest jednak stworzenie listy niezbędnych akcesoriów i skompletowanie całego ekwipunku.

Niezbędne akcesoria na wyjazd z psem


Spakowanie psiego bagażu często przysparza sporych trudności. O czym nie powinniśmy zapomnieć, a z jakich akcesoriów możemy raczej zrezygnować? W trakcie podróży konieczne jest zapewnienie psiakowi bezpieczeństwa i komfortu. Dla mniejszych czworonogów trzeba zakupić transporter, a dla większych – specjalne szelki samochodowe.

↓ TRANSPORTERY I SZELKI SAMOCHODOWE DLA PSA ↓W ekwipunku psa nie może też zabraknąć podstawowych akcesoriów spacerowych. Należą do nich: adresówka, szelki/obroża, smycz, kaganiec, woreczki na odchody.

↓ AKCESORIA SPACEROWE NA URLOP Z PSEM ↓Jeśli marzą nam się długie wędrówki z psiakiem, powinniśmy zaopatrzyć się również w pas biodrowy i smycz z amortyzatorem, które znacznie ułatwią marsz. Na trudnych górskich szlakach niezbędne mogą okazać się buty dla psa, chroniące delikatne opuszki przed zranieniami.

↓ SMYCZ A AMORTYZATOREM I BUTY DLA PSA ↓W bagażu podróżnym muszą znaleźć się miski na jedzenie i wodę. Podczas wyjazdów nie należy przeprowadzać gwałtownych zmian w psiej diecie – dobrze więc zaopatrzyć się w zapas podstawowej karmy czworonoga.

↓ MISKI I POIDŁA DLA PSA ↓Trzeba pamiętać ponadto o preparatach do pielęgnacji. Przydadzą się jednorazowe chusteczki, balsam ochronny do opuszek, krem przeciwsłoneczny (zwłaszcza dla ras bezwłosych).

Na urlop z psem nie musimy zabierać legowiska, ale nie zaszkodzi spakować kocyk psiaka – jego znajomy zapach zredukuje niepokój związany z wyjazdem.

↓ KOC DLA PSA ↓Reszta wyposażenia zależy od indywidualnych psich potrzeb. Niekiedy do walizki pupila warto włożyć: płaszczyk przeciwdeszczowy, szczotkę lub grzebień, gryzak, drobne smakołyki, obrożę adaptacyjną, ręcznik, ulubioną zabawkę psa. W wielu przypadkach nasz podopieczny może jednak obyć się bez tych dodatków.

↓ ZABAWKI DLA PSA ↓Apteczka pierwszej pomocy dla psa


Nigdy nie powinniśmy lekceważyć wakacyjnych niebezpieczeństw. Podczas urlopu wystarczy chwila nieuwagi, by psiak nabawił się bolesnej kontuzji, dotkliwie się zranił lub padł ofiarą pasożytów. Jeszcze przed wyjazdem trzeba zabezpieczyć psa przed pchłami i kleszczami za pomocą preparatu spot-on lub specjalnej wodoodpornej obroży (poczytaj więcej o najlepszych preparatach na pchły i kleszcze dla psa KLIK). Bardzo dobrym pomysłem jest zaaplikowanie środka o rozszerzonym spektrum działania, który dodatkowo odstrasza komary i inne owady latające. W bagażu naszego pupila powinna znaleźć się apteczka pierwszej pomocy składająca się z: bandaży, jałowych gazików, nożyczek, plastrów, wody utlenionej, środków odkażających, termometru, kleszczołapek (pęsety), węgla leczniczego i leków przyjmowanych na co dzień przez zwierzaka. W notatniku zapiszmy numery do lekarzy weterynarii znajdujących się w pobliżu miejsca wypoczynku. Pamiętajmy o spakowaniu książeczki zdrowia naszego podopiecznego.

↓ PREPARATY NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSA ↓Wakacyjne gadżety dla psów


Mamy już wszystkie niezbędne akcesoria, ale co jeszcze możemy zabrać, aby umilić psiakowi letni wypoczynek? Niezwykle funkcjonalnym gadżetem jest mata chłodząca dla psa ». Dzięki niej czworonóg na pewno nie poczuje się zmęczony temperaturami panującymi w otoczeniu. Aby chronić zwierzaka przed gorącym słońcem, dobrze też zaopatrzyć się w duży parasol ochronny. Podczas urlopu nie brakuje czasu na aktywny wypoczynek.

↓ MATA CHŁODZĄCA DLA PSA ↓Nad wodą świetnie sprawdzą się pływające zabawki » , które zmotywują pupila do doskonalenia pływackich umiejętności. Nie lada atrakcją mogą być dla zwierzaka również zabawy piłką czy frisbee. Na działce sami możemy stworzyć dla czworonogą kącik wypoczynkowy. Pluskanie się w niewielkim baseniku dostarczy psiakowi mnóstwa radości. Jeśli zwierzak uwielbia przestrzeń, zakupmy długą linkę treningową i pozwólmy mu pohasać po rozległym terenie.

↓ DINGO PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA PSA ↓Podczas wakacyjnych spacerów miejmy przy sobie przenośny bidon na wodę dla psa » i podręczną saszetkę ze smakołykami. Jeśli zadbamy o odpowiedni ekwipunek, wakacje z psem z pewnością będą udane.

↓ BIDON DLA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: ©  EpicStockMedia  — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger