poniedziałek, 25 czerwca 2018

Bidon dla psa na letni spacer


Miłośnicy długich wędrówek z utęsknieniem wyczekują lata. W ładną pogodę porządny spacer z psem u boku jest wspaniałą formą wspólnego spędzania czasu. Pamiętajmy jednak o tym, że nie tylko nam, ale i naszym czworonogom upały potrafią dać się we znaki. Na planowaną wycieczkę koniecznie zabierzmy więc ze sobą porządny zapas wody, najlepiej w bidonie dla psa.


Nadmiar słońca może okazać się szkodliwy dla psiaka


Każdy psi właściciel powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nadmiar słońca dla czworonożnego pupila może być naprawdę niebezpieczny. Psom grożą poparzenia słoneczne, a narażone są na nie zwłaszcza nosy i uszy, a więc te fragmenty ciała, które nie są okryte grubą warstwą futra. Zdecydowanie niebezpieczniejszy dla naszego milusińskiego jest jednak udar słoneczny.

My w gorący dzień pocąc się obficie, łatwo, szybko i skutecznie schłodzić możemy całe ciało. Pies możliwości takiej niestety nie posiada, gdyż poci się on jedynie na łapach. Zwierzak nieco ochłodzić może swój organizm, dysząc. W prawdziwy upał jest to jednak mało skuteczne, a sprawę dodatkowo utrudnia gęste futro, zwłaszcza te o ciemnej barwie. Z jednej strony psia okrywa włosowa jest dla zwierzaka świetną barierą chroniącą skórę zarówno przed zimnem, jak i przed gorącem. Gdy jednak temperatury sięgać zaczynają zenitu, psia sierść zatrzymuje zgromadzone w organizmie ciepło i wyraźnie utrudnia tak pożądane wówczas wychłodzenie organizmu. Zwiększone wydzielanie śliny, intensywne dyszenie, dezorientacja i osłabienie, intensywne bicie serca oraz zaczerwienienie oczu i dziąseł wyraźnie świadczą o tym, że psi organizm uległ przegrzaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest natychmiastowa interwencja, a najlepiej kontakt z weterynarzem. 

↓ POIDŁO PRZENOŚNE DLA PSA ↓Jak skutecznie zapobiegać przegrzaniu zwierzaka?


Jak to zazwyczaj bywa, we wszystkim niezbędny jest zdrowy umiar. Jeśli więc żar leje się z nieba, spacer ze zwierzakiem nie powinien być ani zbyt intensywny, ani zbyt długi. Kiepskim pomysłem będzie też wówczas wędrówka po rozgrzanym piasku na nadmorskiej plaży czy po gorącym asfalcie. Zdecydowanie lepiej jest więc wybrać się do zacienionego parku lub lasu. Gdy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się jezioro, na spacer udajmy się w tę okolicę. Nie ma wątpliwości, że w upalny dzień to właśnie pływanie sprawdzi się najlepiej.

Zabierając psa na letni spacer wato pamiętać i o tym, że należytą wentylację ciała utrudniać może kaganiec. Jeśli więc zwierzak nasz zaczyna dyszeć, zabezpieczenie to warto ściągnąć mu z pyska. Przed letnimi upałami psom pokrytym grubą warstwą futra z całą pewnością nie zaszkodzi też lekkie strzyżenie.

Ostatnią, ale zdecydowanie najważniejszą kwestią jest zaopatrzenie w płyny. Dostęp do świeżej i najlepiej chłodnej wody w gorący dzień jest na wagę złota. Podczas spaceru odpowiedni jej zapas zawsze powinniśmy mieć więc pod ręką. Warto w tym celu zaopatrzyć się w plastikowy bidon dla psa.

Bidon dla psa – wygodny turystyczny zamiennik miski 


Udając się z psiakiem na letni spacer, nie liczmy na to, że na trasie wyprawy napotkamy jezioro, rzeczkę czy choćby kałużę. Nasz zwierzak potrzebuje dostępu do świeżej, czystej wody, którą zawsze powinien mieć na wyciągnięcie łapy. Zamiast zabierać ze sobą butelkę i miskę na wodę, wybrać możemy znacznie poręczniejszy psi bidon. Takie plastikowe lekkie poidło wyposażone jest w specjalny zasobnik umożliwiający zwierzakowi łatwe popranie płynu w każdych okolicznościach. Bidon dla psa znakomicie sprawdzi się zresztą nie tylko podczas spaceru, ale i wówczas, gdy udajemy się na wyprawę samochodem bądź pociągiem.

↓ BIDON DLA PSA ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger