wtorek, 13 września 2016

Zabawki pływające dla psów

Niektóre psy czują się w wodzie jak ryba. Chętnie do niej wskakują, a nawet nie boją się wypłynąć na większą głębokość. Inne do wody podchodzą z lekkim dystansem i niepewnością, ale kiedy przed oczami pomacha się im zabawką, zwykle udaje się je nakłonić przynajmniej do krótkiego popluskania nad brzegiem. I jednym, i drugim mnóstwo frajdy sprawią zabawki pływające. Jakie mamy do wyboru?Rodzaje zabawek pływających dla psów


Różnorodność zabawek pływających dla psów jest na tyle duża, że każdy mniejszy i większy czworonożny wielbiciel kąpieli będzie zadowolony. W sklepach zoologicznych znajdziemy więc gumowe piłeczki – klasyczne kuliste bądź w kształcie piłki rugby z dodatkowo doczepionym sznurkiem, ułatwiającym rzucanie. Takie piłki zwykle także świecą bądź wydają piszczące odgłosy. Do wyboru mamy też kauczukowe, piszczące zabawki w kształcie kości czy patyka. Do zabawy zachęcą psa również nylonowe zwierzaki, np. kaczka, szczególnie jeśli nasz pupil jest przedstawicielem rasy myśliwskiej. Doskonałą rozrywkę zapewni psu także frisbee. Warto oczywiście poszukać takiego, które przeznaczone jest do zabawy w wodzie i będzie się unosiło na jej powierzchni.


 

Czym różni się zabawka do wody od zwykłej zabawki dla psa?


Teoretycznie można by chwycić pierwszą lepszą piłkę i wyruszyć z psem nad jezioro czy rzekę. W praktyce jednak okazuje się, że nie bez powodu istnieje osobna kategoria zabawek przeznaczonych właśnie do zabawy nad wodą. Czym się wyróżniają?

Przede wszystkim zabawki do wody nie toną, tylko unoszą się na jej powierzchni. O ile podczas zabawy przy brzegu bądź w płytkiej rzece zatonięcie zabawki niekoniecznie stanowiłoby problem, o tyle w przypadku głębszego zbiornika prawdopodobnie uniemożliwiłoby już jej znalezienie.

Patrząc na tego typu zabawki, można zauważyć, że posiadają również inną cechę: mają jaskrawe kolory. Nie jest to kwestia gustu producenta, lecz właściwość, która ma ułatwić znalezienie zabawki. Nietrudno wyobrazić sobie, że brązowa czy zielona piłka rzucona do wody czy w zarośla mogłaby pozostać już tam na zawsze. Co równie ważne, zabawki pływające nie mogą chłonąć wody, są więc zwykle wykonane z takich materiałów jak guma, kauczuk, plastik czy nylon.

Zabawka przeznaczona do wody oczywiście powinna być również bardzo trwała. Wystawianie jej na działanie wilgoci sprawia, że może szybciej ulec zniszczeniu. Jeśli tylko zauważymy, że jest poszarpana, a niektóre elementy naderwane – należy kupić nową. W ferworze zabawy pies może bowiem zadławić się urwanym fragmentem.

Zdjęcie: Fotolia.pl

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger