wtorek, 17 grudnia 2013

Wirtualna adopcja psa

Wirtualna adopcja psa
Dzisiaj opowiem Wam o wyjątkowej formie pomocy pieskom przebywającym w schronisku- wirtualnej adopcji.

Czym jest wirtualna adopcja psa


Wirtualna adopcja jest możliwością zaopiekowania się danym czworonogiem na odległość. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy pomóc jakiemuś pupilowi, a niestety nie mamy odpowiednich warunków, by wziąć go do domu. Wtedy wystarczy jedno kliknięcie myszy i stajemy się wirtualnymi rodzicami wybranego czworonoga.

Wirtualny opiekun sprawuje pieczę nad psem za pośrednictwem internetu. Może również odwiedzić finansowanego przez siebie czworonoga w schronisku. Ma prawo zabierać go na spacery, bawić się z nim. Może również postarać się o znalezienie dla niego odpowiednich i kochających właścicieli.

Istnieje wiele stron, za których pośrednictwem możemy wziąć pod opiekę samotnego pieska. Możemy obejrzeć zdjęcia czworonogów, opisy ich charakterów oraz historię.

 

Jak zostać wirtualnym opiekunem pieska


By zostać wirtualnym opiekunem, wystarczy wejść na stronę internetową danego przytuliska, wybrać psa, który stał się najbliższy naszemu sercu i wypełnić formularz. Ta procedura jest bardzo prosta i nie wymaga od nas żadnego poświęcenia. Wystarczy parę minut i już możemy zostać wirtualnymi opiekunami samotnego czworonoga.

 

Zasady wirtualnej adopcji


Istnieje parę zasad, które mówią kto i w jaki sposób może zaadoptować psa. Oto one:
  1. Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, firma, czy też określona grupa ludzi.
  2. Wpłacając pieniążki na konto przytuliska, wspomagamy wybranego przez nas czworonoga przez okres jednego miesiąca. Dokonując kolejnej wpłaty w tej samej wysokości, przedłużamy status wirtualnego opiekuna. Jeśli z jakiś powodów będziemy chcieli zrezygnować z bycia wirtualnym rodzicem, wystarczy, że napiszemy maila z informacją, że chcemy zaprzestać uiszczania opłat na pieska.
  3. Jeden piesek może zostać adoptowany przez więcej niż jedną osobę.
  4. Pieniążki od wirtualnego opiekuna pokrywają wydatki na wyżywienie psa oraz na jego opiekę weterynaryjną.
  5. Nasz wirtualny czworonóg może zostać oddany do prawdziwej adopcji.  Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, przytulisko ma obowiązek powiadomić wirtualnego właściciela danego osobnika o znalezieniu przez niego normalnego domu. W tym momencie wirtualna adopcja traci na ważności.
  6. Wirtualnym opiekunem może zostać  osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia, która posiada zgodę rodziców lub formalnych opiekunów na wirtualną adopcję psa. W przypadku osób niepełnoletnich, należy podać dane kontaktowe (imię i nazwisko, email, telefon) opiekuna. Nick może natomiast należeć do osoby niepełnoletniej (to on będzie wyświetlany na stronie).
  7. W zamian za wirtualną adopcję psa, przytulisko postara się zrobić wszystko, na co pozwala sytuacja w placówce. Zapewni czworonogowi zabawki, wyposażenie, jedzenie oraz picie. Obdarowywanie zwierząt, wyprowadzanie ich na spacery i głaskanie będzie możliwe tylko w przypadkach psów przebywających pojedynczo. W momencie, gdy osoba niepełnoletnia będzie chciała odwiedzić czworonoga, niezbędna okaże się obecność osoby pełnoletniej.
Jeśli więc chcesz zrobić coś dobrego dla psa, nie biorąc go przy tym pod swój dach, wejdź na stronę fundacji bądź schroniska dla psów. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci rozpocząć proces wirtualnej adopcji. Jej koszt nie jest wysoki, a pomoc dla psiaka możesz ograniczyć do jednego przycisku myszą. Ważne jest, by wspomóc samotne zwierzaki, które często nie mają szans na normalną adopcję. Pomoc finansowa może okazać się dla nich najlepszym sposobem na godne-lepsze życie.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Filipczyk
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger