czwartek, 7 marca 2019

Bayer Foresto obroża dla psów i kotów


Mimo niewielkich rozmiarów, kleszcze zaliczane są do najgroźniejszych wrogów domowych czworonogów. Na ich atak nasi podopieczni narażeni są nawet podczas zwykłego spaceru po parku czy relaksującej przechadzki po ogrodzie. Aby zwierzaki mogły bezpiecznie korzystać z uroków codziennych wędrówek, musimy zapewnić im skuteczną ochronę przed krwiopijnymi pasożytami. Produktem, który świetnie sprawdza się zarówno w walce z kleszczami, jak i pchłami, jest obroża Foresto. Dlaczego warto wyposażyć w nią pupila?


Obroże w profilaktyce antypasożytniczej


Kleszcze i pchły to prawdziwa zmora domowych czworonogów. Choć pasożyty te wyglądają niepozornie, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia zwierzaków. Inwazja pcheł jest dla naszych ulubieńców bardzo uciążliwa, a na dodatek może prowadzić do podrażnień skóry, reakcji alergicznych (np. alergicznego pchlego zapalenia skóry) i wtórnych infekcji. Owady bywają też wektorami groźnych pasożytów (np. tasiemców). Dużo więcej problemów może jednak wyniknąć z ataku pajęczaków. Ich żerowanie na zwierzaku niejednokrotnie skutkuje rozwojem śmiertelnie niebezpiecznych chorób odkleszczowych, np. babeszjozy », boreliozy, anaplazmozy. Właśnie dlatego u wszystkich domowych czworonogów należy wdrożyć profilaktykę antypasożytniczą (poczytaj więcej o pasożytach u psa KLIK). Jej głównym elementem jest stosowanie odpowiednich specyfików przeciw kleszczom i pchłom. Do jednych z najpopularniejszych środków przeciwpasożytniczych należą obroże. Odznaczają się one nie tylko dużą skutecznością, ale także bardzo długim czasem działania. Są ponadto bardzo wygodne i łatwe w stosowaniu. Godną polecenia propozycję dla zwierzaków z pewnością stanowią obroże Bayer Foresto.

↓ OBROŻA BAYER FORESTO ↓Zalety obroży Bayer Foresto dla psów i kotów


Obroża Foresto to innowacyjny produkt antypasożytniczy, który wykazuje zarówno właściwości biobójcze, jak i odstraszające. Dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych – flumetryny (akarycyd) i imidakloprydu (insektycyd) obroża jednocześnie zabezpiecza naszego pupila przed pchłami i kleszczami. Produkt dodatkowo znacząco redukuje ryzyko transmisji patogenów przez kleszcze. Zapobiega bowiem żerowaniu roztoczy na zwierzaku i eliminuje je w ciągu 24-48 h. Co bardzo istotne, w przeciwieństwie do niektórych preparatów, można bez przeszkód stosować go zarówno u kotów, jak i u psów. Substancje znajdujące się w obroży Foresto zwalczają nie tylko dorosłe pasożyty, ale także ich larwy oraz nimfy. Działanie akcesorium na pchły utrzymuje się aż przez 7-8 miesięcy, natomiast na kleszcze – przez 8 miesięcy. Substancje aktywne uwalniane są z obroży stopniowo i w niewielkich dawkach. Wraz z wydzieliną gruczołów łojowych rozprowadzane są po całej powierzchni skóry. Co więcej, tracone wraz z sierścią dawki substancji są na bieżąco uzupełniane. Dzięki temu nasz pupil ma zapewnioną stałą, efektywną ochronę. Nie ma również zbytniego ryzyka przedawkowania składników. Warto ponadto zauważyć, że akcesorium Foresto jest bezzapachowe i wodoodporne, dlatego jego użytkowanie nie przysparza problemów. Specjalny mechanizm blokujący uniemożliwia przypadkowe rozpięcie się obroży. Nie musimy się jednak obawiać o bezpieczeństwo mruczka, który przypadkowo zaczepiłby się gałązkę – akcesorium jest na tyle elastyczna, że futrzak zdołałby się samodzielnie oswobodzić.

Zasady stosowania obroży Foresto dla psów i kotów


Obroże Foresto dla psów i kotów dostępne są w dwóch rozmiarach. Dla mruczków i małych psiaków, o masie nieprzekraczającej 8 kg, powinniśmy zakupić obrożę o długości 38 cm, natomiast dla zwierzaków o większej masie – o długości 70 cm. Trzeba pamiętać, że oba akcesoria różnią się zawartością substancji czynnych, dlatego tak istotne jest ich dostosowanie do wagi czworonogów. Obroża Foresto musi przylegać do skóry pupila. Należy jednak wyregulować ją w taki sposób, by między nią a szyję zwierzaka można było wsunąć dwa palce. Końcówkę akcesorium powinniśmy skrócić, by nie przeszkadzała naszemu podopiecznemu. Warto wiedzieć, że pełną skuteczność obroża osiąga dopiero po około 2 dniach od założenia. Przed upływem tego czasu trzeba więc zachować szczególną ostrożność, żeby nie dopuścić do spotkania pupila z kleszczami. Nie zapominajmy również, że aby akcesorium działało efektywnie, nasz podopieczny musi nosić je w sposób ciągły. Najlepiej także stosować je przez cały rok.

Obroża Foresto rzadko wywołuje jakiekolwiek działania niepożądane. Jeśli jednak zauważymy u ulubieńca niepokojące objawy, powinniśmy zaprzestać jej stosowania. Akcesorium nie należy używać u kociąt poniżej 10. tygodnia życia, szczeniąt poniżej 7. tygodnia życia, ciężarnych i karmiących kotek oraz suk. Przeciwwskazanie do jego stosowania stanowi też nadwrażliwość na substancje czynne.

Poczytaj także o:

 Środkach przeciw pchłom i kleszczom dla psów KLIK »
 Preparatach na kleszcze dla psa KLIK »


↓ OBROŻA BAYER FORESTO ↓

Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © V&P Photo Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger