piątek, 1 marca 2019

Najlepsza karma dla szczeniaka


Żadnego psiarza nie trzeba przekonywać o tym, że szczeniaki żywić powinny się specjalnie dla nich przygotowywanym jedzeniem. Potrzeby psów zmieniają się wraz z wiekiem. Nic więc dziwnego, że i karmy dla psów młodych pod względem składu różnią się od tych, które jadają dorosłe zwierzaki. Oto parę propozycji, po które bez wahania możemy sięgnąć, gdy szukamy wysokiej jakości karm dla szczeniąt (poczytaj więcej o karmieniu szczeniaka KLIK).


1. Orijen Puppy


Jeśli zależy nam na karmie odpowiedniej biologicznie, a więc takiej, która poszczycić może się wysoką zawartością białka zwierzęcego, wybierzmy karmę dla szczeniąt Orijen Puppy. Podstawą tej propozycji jest świeże mięso z kurczaka i indyka, dodatkiem są zaś podroby, jaja i ryby. Ponadto znakiem jakości jest tu też troska o produkt. Możemy mieć więc pewność, że w Orijen Puppy mięso nie pochodzi z ekstensywnej hodowli, a z farm, na których zwierzaki przebywają na wolnym wybiegu.

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT ORIJEN ↓2. Acana Heritage Puppy Junior


O staranną selekcję składników wykorzystywanych do tworzenia psiego jedzenia zadbano również przy produkcji karmy Acana dla szczeniąt ». Tym to sposobem linia Hetitage bazuje tylko na regionalnie pozyskiwanych artykułach. Z pobliskich farm mamy więc tu jaja ściółkowe i kurczaki z bezklatkowego chowu, z okolicznych wód zaś stornię. Innym wyróżnikiem tego produktu jest stosowanie zasady wholeprey, a więc używanie w procesie produkcji nie tylko mięsa, ale i szpiku, organów wewnętrznych i chrząstek. Dzięki temu psia dieta zasobna jest we wszystkie składniki odżywcze, a zwierzak nie wymaga dodatkowej suplementacji. 

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT ACANA ↓3. Doctor Dog Junior


Wspomniana powyżej Acana jest marką wywodzącą się z Kanady. Jeśli jednak sięgnąć chcemy po naturalny i wytwarzany z regionalnych składników produkt polski, jest i taka możliwość. Doctor Dog Junior to jednobiałkowa karma o niezwykle wysokiej zawartości mięsa oraz warzyw. Propozycja ta nie zawiera zbóż, soi i kukurydzy. Wolna jest też ona od wszelkich sztucznych ulepszaczy, barwników i wzmacniaczy smaku. Przysmak ten kompleksowo dba o zdrowie małego pupila, na uwadze mając zwłaszcza kondycję stawów, sierści i skóry, należytą wagę psa, prawidłowe funkcjonowanie jelit, usuwanie toksyn i kamienia nazębnego.  

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT DOCTOR DOG ↓
4. Taste of the Wild High Prairie Puppy


Bataty, zasobne w błonnik, witaminę C, E i w witaminy z grupy B oraz w minerały takie jak żelazo, wapń, fosfor, potas, a ponadto w beta-karoten, w składzie swym zawiera też karma Taste of the Wild High Prairie Puppy. To kolejna pozbawiona zbóż propozycja dla psich alergików. Tym razem źródłem wartościowych białek jest tu jednak jagnięcina, mięso z bizona i jelenia. Ponadto do karmy tej dodany został wspierający układ odpornościowy i trawienny sok z jukki Schidigera i korzeń cykorii.

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT TASTE OF THE WILD ↓

5. Eukanuba Growing Puppy


Karmy firmy Eukanuba w przeciwieństwie to wyżej wspomnianych specjałów, w składzie swym zawierają również zboża. Nie każdy psiak posiada jednak alergiczne skłonności, nie zawsze musimy więc zupełnie rezygnować z zawartego w karmach ziarna. Największym plusem specjałów spod znaku Eukanuba Growing Puppy jest to, że przy komponowaniu ich uwzględniony został nie tylko wiek, ale i docelowe gabaryty psiaka. Osobne propozycje znajdziemy więc tu dla szczeniąt ras dużych, średnich i małych. 

↓ KARMA DLA SZCZENIĄ EUKANUBA ↓6. Prospera Plus Maxi Junior


Odrębne specjały dla różniej wielkości szczeniaków przygotowała też Prospera. Prospera Plus Maxi to idealne danie dla szczeniąt ras dużych. Nie tylko wspomaga ona utrzymanie należytego tempa wzrostu, ale i dba o delikatny psi przewód pokarmowy, o delikatne serce i nerki. Składniki pokarmowe w specjale tym opracowane zostały więc tak, by maksymalnie wspomagać rozwój i pracę tych narządów wewnętrznych.

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT PROSPERA ↓7. Applaws Puppy


Również Applaws z myślą o szczeniakach produkuje dwie różne karmy o smaku kurczaka. Jedna dedykowana jest szczeniętom ras małych i średnich, druga zaś dużym zwierzakom. Ponadto Applaws aż w 75% bazuje na mięsie i zupełnie rezygnuje z glutenu. Atutem karmy Applaws dla szczeniąt jest też porządna dawka kwasu dokozaheksaenowego, który to wspomaga należyty rozwój mózgu i zapewnia dobre funkcjonowanie narządu wzroku.  

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT APPLAWS ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © suvorovalex — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger