piątek, 20 lipca 2018

Najpopularniejsze rasy psów


Decydując się na psa warto przemyśleć kilka kwestii. Pod uwagę należy wziąć chociażby warunki mieszkaniowe, ale i preferowany tryb życia. Nie każdy pies nadaje się do życia w małym mieszkaniu, podobnie jak nie każdemu potrzebny jest wielki ogród. Przemyślenie tych spraw, ułatwi nam wybór najlepszego towarzysza. Jakie rasy psów cieszą się największą popularnością? Oto lista 10 najczęściej wybieranych psów w Polsce.


1. Yorkshire terier


Co sprawiło, że psy rasy York »zyskały tak dużą popularność? Powodów jest wiele. Po pierwsze, są to psy wierne i całkowicie oddane opiekunowi. Szybko przywiązują się do rodziny, są wesołe i chętnie się bawią. Wobec dzieci są cierpliwe i łagodne, wobec obcych raczej nieufne. Swego terytorium bronią do ostatniego tchu. Ich niewielkie rozmiary mogą zmylić, ale yorki to psy inteligentne i sprytne. Wymagają stanowczego szkolenia, inaczej szybko wejdą właścicielowi na głowę. Rasa ta idealnie nadaje się do mieszkania w bloku, jednak ze względu na stale rosnące włosy wymaga starannej pielęgnacji.

Poczytaj więcej: 

Karma dla szczeniaka yorka KLIK »
Legowisko dla yorka KLIK »
Szelki dla yorka KLIK »
Kaganiec dla yorka KLIK »


2. Labrador retriever


Labradory to bez wątpienia jedne z najbardziej lubianych czworonogów. Są energiczne i wyjątkowo towarzyskie i mocno przywiązują się do opiekunów. Prawidłowo ułożone mogą być prawdziwymi przyjaciółmi i oddanymi towarzyszami. Wobec dzieci są łagodne, wyrozumiałe i opiekuńcze. Można hodować je w mieście, ale potrzebują sporej dawki ruchu i źle znoszą samotność. Dlatego labradory raczej nie nadają się dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na długie, intensywne spacery z psem.

3. Owczarek niemiecki


Owczarki niemieckie skradły serca wielu miłośników zwierząt. Są to psy niezwykle energiczny, żywiołowy i temperamentne. Odznaczają się wyjątkową inteligencją, chęcią do nauki i wykonywania zadań powierzonych przez człowieka. Często wykorzystuje się je w celach obronnych, ratowniczych oraz policyjnych. Ich szkolenie może być kłopotliwe, więc poleca się je raczej osobom stanowczym i nieustępliwym. Dobrze wyszkolone reagują na komendy i mocno przywiązują się do opiekunów. Potrzebują także dużo ruchu, dlatego doskonale nadają się dla osób aktywnych i uprawiających sport.

Poczytaj więcej:

Psy rasy owczarek niemiecki KLIK »
Karmienie szczeniaka owczarka niemieckiego KLIK »
Żywienie szczeniaka rasy owczarek niemiecki KLIK »

4. Golden retriever


Idealnym kandydatem na przyjaciela jest Golden retriever ». Psy tej rasy są niezwykle towarzyskie, inteligentne i posłuszne. Mocno przywiązują się do opiekunów i są dla nich wspaniałymi kompanami. Potrzebują sporej porcji ruchu i zabawy każdego dnia, przy czym raczej nie nadają się do mieszkania w bloku. Będą natomiast doskonałymi towarzyszami dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Golden retrievery często szkoli się na dogoterapeutów, przewodników osób niewidomych oraz niepełnosprawnych.


5. Berneński pies pasterski


Berneńczyki to prawdziwe pieszczochy. Są niezwykle towarzyskie, przyjacielskie, a przy tym łagodne i spokojne. Uwielbiają zabawę z opiekunem, ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Są energiczne i bardzo wytrzymałe. Często zatrudnia się je w roli stróża lub ratownika. Świetnie sprawdzają się także w dogoterpaii, doskonale dogadują się z dziećmi i przyjaźnie odnoszą się do innych zwierząt. Polecane są osobom średnio aktywnym, ale lubiącym długie spacery.

Poczytaj więcej: 

Psy rasy Berneński pies pasterki KLIK »

6. Beagle


Psy rasy beagle » dobrze radzą sobie w mieście. Potrafią być wspaniałymi towarzyszami dla dzieci, z natury są bowiem łagodne i bezkonfliktowe. Należy jednak pamiętać, że jako psy myśliwskie potrzebują dużo ruchu. Krótkie spacery, brak zabawy na świeżym powietrzu i nuda wyjątkowo źle na nie wpływa. Przedstawiciele tej rasy bywają indywidualistami ze skłonnością do włóczęgostwa. Wymagają więc stanowczego szkolenia i dużo uwagi ze strony opiekuna.

Poczytaj więcej:

Karma dla beaglea KLIK »


7. Buldog francuski


Od jakiegoś czasu rasa ta cieszy się ogromną popularnością. Z pewnością sprzyja temu charakter tych wyjątkowych psiaków. Buldogi francuskie » są bowiem niezwykle przyjacielskie, otwarte i łagodne. Przywiązują się do swych opiekunów i są wobec nich bardzo lojalne. Uwielbiają zabawę i pieszczoty. Tolerują inne zwierzęta i z każdym potrafią się dogadać, ale lubią być w centrum uwagi.


8. West Highland White Terrier


Westy to psy bardzo rodzinne i przywiązane do swych opiekunów. Są energiczne, żywiołowe i zawsze skore do zabawy. Uwielbiają spędzać czas z właścicielem, chętnie bawią się z dziećmi. Pomimo niepozornego wyglądu West Highland White Terierry » są pewne siebie i odważne. Bywają agresywne wobec innych psów, nawet dużo większych od siebie. Rasa ta uchodzi także za wyjątkowo inteligentną i zdolną do szybkiego uczenia się. Westy chętnie uprawiają sporty, takie jak agility czy obedience.


9. Husky


Kolejna rasa uwielbiana za otwartość i przyjacielskie usposobienie. Husky » są niezwykle energiczne, żywiołowe i do wszystkiego podchodzą bardzo entuzjastycznie. Odznacza je wyjątkowa inteligencja i posłuszeństwo. Polecane są zwłaszcza osobom bardzo aktywnym, biegającym, jeżdżącym na rowerze oraz zainteresowanym psimi sportami.


10. Shih-tzu


Shih-tzu to niebywale wesoła i towarzyska rasa. Jej przedstawiciele są energiczni, ale nie wymagają dużo ruchu. Doskonale czują się na wygodnej kanapie. Tolerują inne zwierzaki i lubią zabawę z dziećmi, więc bez problemu odnajdą się w każdej rodzinie. Sprawdzą się także jako towarzysze dla osób starszych  i mniej aktywnych.

Poczytaj więcej:

Karma dla Shih tzu KLIK »

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓


Sklep Telekarma
Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger