piątek, 13 lipca 2018

Najładniejsze psy


Wybierając psa lepiej nie kierować się względami estetycznymi, ale raczej charakterem i temperamentem danej rasy. Najważniejsze jest przecież to, jak usposobienie oraz wymagania konkretnego czworonoga dopasują się do naszego stylu życia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastanowić się nad tym, które rasy psów uchodzą za te najpiękniejsze. Oto subiektywna lista 10 najładniejszych psów świata.Najładniejsze rasy psów


1. Siberian Husky

Siberian Husky to jedna z tak zwanych ras pierwotnych, czyli takich które zachowały wiele cech po swoich wilczych przodkach. Charakterystyczną cechą rasy są oczy o głębokiej niebieskiej barwie. Są to psy temperamentne i żywiołowe, a jednocześnie pełne wdzięku. Szybko przystosowują się do nowych warunków, są przyjacielskie, bardzo towarzyskie i źle znoszą samotność. Ze względu na silny charakter potrzebują konsekwentnego szkolenia. Źle ułożone mogą dążyć do dominacji nad właścicielem.

2. Samojed

Samojed to kolejny przedstawiciel ras pierwotnych. Jest niezwykle inteligentny i mocno przywiązuje się do właścicieli. Rasa zachwyca swoim gęstym białym futrem, radosnym wyrazem pyska oraz łagodnym i przyjacielskim usposobieniem. Dawniej wykorzystywano je do pilnowania reniferów. Sprawdzały się także jako psy myśliwskie i zaprzęgowe. Dziś są wspaniałymi psami rodzinnymi. Wymagają sporo uwagi właściciela i ciągłego ruchu, dlatego poleca się je zwłaszcza osobom aktywnym.

3. Owczarek szetlandzki

Sheltie, czyli owczarki szetlandzkie to wyjątkowo piękne psy. Długa, bujna sierść oraz drobny i szczupły pyszczek sprawiają, ze rasa ta prezentuje się wdzięcznie i dostojnie. Ich usposobienie określa się jako pogodne i przyjacielskie. Sheltie potrzebują dużo uwagi ze strony właściciela i lubią mieć go na oku. Nie można zostawiać ich samym sobie, bo choć łatwo przystosowują się do każdych warunków, wymagają także ruchu i zajęcia.

4. Chart rosyjski borzoj

Rasa ta cechuje się niebywałą elegancją, dostojeństwem sylwetki i płynnością ruchów. Wrażenie robi zwłaszcza ich gęsta i lekko falowana sierść. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rosyjski chart to prawdziwy psi arystokrata. Choć sprawia wrażenie obojętnego mocno przywiązuje się do swego opiekuna. Wobec obcych zachowuje dystans, bywa nieufny i podejrzliwy. To także pies odważny i waleczny, który nie zawaha się stanąć w obronie właściciela. Na co dzień jest spokojny, ale sprowokowany będzie walczył do upadłego.

5. Cavalier king charles spaniel

Cavalier spaniele to urodzeni arystokraci, jak na ulubieńców angielskiego dworu przystało. Wyróżniają się łagodnym, przyjacielskim usposobieniem i spokojem. Słyną z wierności, posłuszeństwa i układności. Psy tej rasy nie lubią samotności, bardzo przywiązują się do opiekuna i źle znoszą rozstania. Pragną wszędzie towarzyszyć właścicielowi, uwielbiają pieszczoty i zabawę. Kochają długie spacery, ale nie mają nic przeciwko wylegiwaniu się na kanapie, dlatego poleca się je osobom średnio aktywnym.

6. Maltańczyk

Maltańczyki to jedna z najstarszych ras na świecie. Charakteryzuje je niezwykła elegancja, dostojny krok i wrażliwość. Maltańczyki są radosne, wesołe i przyjazne. Uwielbiają towarzystwo człowieka, a pozostawione same sobie cierpią i rozpaczają. Są także energiczne i zawsze skore do zabawy, mogą być wiec idealnym towarzyszem dla każdej rodziny.

7. West hignland white terier

Westy to psy żywiołowe i pełne energii, sprawiające wrażenie jakby nigdy się nie męczyły. Zawsze chętnie się bawią i uwielbiają długie spacery. Są także posłuszne, szybko się uczą i mocno przywiązują do właściciela. Wobec nieznajomych bywają nieufne, ale nie są agresywne i łatwo się zaprzyjaźniają. Jak na teriery przystało Westy są także odważne i wojownicze. Nie znoszą zaczepek, a na spacerach często same wszczynają bójki, nawet z dużo większymi psami.

8. Biały owczarek szwajcarski

Owczarek biały jest odmianą owczarka niemieckiego, wyhodowaną z naciskiem na złagodzenie i zrównoważenie jego charakteru. Psy tej rasy rzeczywiście odznaczają się większą łagodnością, są rodzinne i wrażliwe. Doskonale nadają się dla rodzin z małymi dziećmi, chętnie pełnią rolę psiej niańki i nie mają nic przeciwko zabawom z najmłodszymi. Białe owczarki to także psy inteligentne i pojętne, szybko uczą się nowych komend i wykonują je z dużym zapałem.

9. Berneński pies pasterski

Berneńczyk to wymarzony pies dla rodziny z dziećmi. Choć jego wygląd i masywna sylwetką mogą wzbudzać respekt psy te są raczej łagodnymi olbrzymami. Cechuje je zrównoważony charakter, wesołość i towarzyskość. Potrzebują bliskości właściciela i źle reagują na rozstania. Berneńczyki są także posłuszne i karne, uwielbiają czuć się potrzebne i chętnie wykonują każde polecenie właściciela.

10. Szpic miniaturowy (Pomeranian)

Miniaturowe szpice to małe i wyjątkowo urocze psiaki. Odznacza je gęsta sierść, mały, spiczasty pyszczek oraz duże ciemne oczy o pogodnym wyrazie. Są wesołe i żywiołowe, uwielbiają dokazywać i potrzebują bliskiego kontaktu z człowiekiem. Szpice to typowe psy do towarzystwa, są wrażliwe, lojalne i życzliwe wobec wszystkich domowników.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger