piątek, 15 czerwca 2018

Karma Rinti dla psa


Dostępna na rynku niebywała ilość karm dla psów może przyprawić o niemały zawrót głowy. Wśród tylu różnych propozycji znalezienie zdrowego i smakowitego kąska dla czworonoga wciąż jest jednak całkiem sporym wyzwaniem. Jeśli chcemy mieć pewność, że do miski naszego zwierzaka trafiają dobrej jakości mięsne specjały, spokojnie sięgnąć możemy po mokrą karmę Rinti.


Mięso w psiej diecie


Nie tak łatwo jest jednoznacznie ustalić rolę mięsa w psim jadłospisie. Zarówno wśród właścicieli czworonogów, jak i w naukowych publikacjach na temat ten istnieją różnorakie i często wykluczające się teorie. Z jednej strony nie brak zwolenników psiej diety wegetariańskiej, z drugiej psi opiekunowie coraz częściej pupilom swym serwować chcą typowo mięsne kąski. Wśród orędowników tego drugiego stanowiska znajdują się też ci naukowcy, którzy podkreślają, że wbrew powszechnej opinii domowe psiaki należą do zwierząt mięsożernych. O ile w przypadku kotów bez cienia wahania stwierdzić możemy, że najbardziej odpowiednie dla nich menu to te, bazujące na mięsie. O tyle w kwestii psów raczej zwykło się mniemać, że są one wszystkożerne. Tymczasem zwolennicy mięsnego psiego jadłospisu zaznaczają, że psy roślinami żywią się tylko dlatego, że na przestrzeni wieków musiały jakoś przystosować się one do funkcjonowania z człowiekiem. Faktycznie ich fizjologiczna budowa, w tym m.in. krótki układ pokarmowy, struktura szczęk i brak amylazy w ślinie, a więc brak enzymu wspomagającego trawienie węglowodanów, wskazywać mają na to, że nasi najlepsi czworonożni pupile z natury swej są mięsożercami.

↓ MOKRA KARMA DLA PSA RINTI SENSIBLE ↓Nie musimy od razu stać się zagorzałymi rzecznikami diety BARF, by docenić wartość mięsa w psiej diecie. Jeśli zależy nam na tym, aby pupil nasz ze swych mięsnych przysmaków czerpał jak najwięcej korzyści, wybierzmy dobrej jakości specjały.

Karma Rinti dla psa – zdrowy mięsny przysmak


Nie wszystkie karmy opatrzone logiem Rinti są tylko i wyłącznie mięsnymi daniami. Wszystkie propozycje tej firmy z mięsa czynią natomiast najważniejszy składnik psiej diety. W specjałach Rinti mięso często stanowi nawet 70% składu. Jak wiadomo, liczy się jednak nie tylko ilość, ale i jakość tworzących karmę składników. Smakołyki Rinti i w tej dziedzinie mają się czym pochwalić. Nie zawierają one mączki mięsnej, sztucznych barwników i podejrzanych ulepszaczy smaku, a cały tak lubiany przez psy aromat pochodzi tu z naturalnego i przetwarzanego w niskich temperaturach mięsa. Dzięki takiej delikatnej obróbce psie danie nie tylko smakuje znakomicie, ale i zachowuje wiele cennych substancji odżywczych. 

↓ MOKRA KARMA DLA PSA RINTI NATURES BALANCE ↓Zwykło się mniemać, że w psich puszkach gościć powinno tylko i wyłącznie samo mięso. Tymczasem dziko żyjące psy oraz należące do psowatych wilki konsumując swe ofiary, nie są aż tak wybredne. Nieraz w pierwszej kolejności zjadają one nie mięśnie, a ukryte wewnątrz ciała narządy, gdyż to właśnie one niezwykle zasobne są w najcenniejsze substancje odżywcze. Z tych z pozoru tylko podejrzanych kęsów pies pozyskać może takie minerały jak miedź, cynk czy żelazo, witaminy z grupy B, witaminę K2 czy wysokiej jakości tłuszcze i białka. Dlatego też w mokrych karmach Riniti poza mięsem obecne są również skórki, żołądki, wymiona, nerki czy wątroby. Sposobem tym dieta zwierzaka obfituje we wszystkie niezbędne mu składniki.


Zdrowy dodatek w postaci oleju lnianego bądź rybnego


Nienasycone kwasy tłuszczowe ważną rolę odgrywać powinny nie tylko w naszej, ale i w psiej diecie. Za odpowiednią ilość kwasów omega-6 w karmach Rinti odpowiada mięso. Aby należycie zrównoważyć je z kwasami omega-3, producent zdecydował się na wprowadzenie do swych specjałów zasobnego w nie oleju lnianego. W przypadku karm dla szczeniąt ten z kolei zastąpiony został olejem z łososia. Taka rybna wersja bogata jest dodatkowo w kwasy EPA i DHA, które to niezwykle korzystnie wpływają na rozwój mózgu młodego zwierzaka.

↓ MOKRA KARMA DLA PSA RINTI KENNERFLEISCH ↓Wybierz najlepszy specjał dla swego pupila


Karma Rinti dla psa to mokre pożywienie w wielu rozmaitych odsłonach. Wybrać możemy więc tu zarówno całkowicie mięsne specjały, jak i kęsy, które wzbogacone zostały ryżem, ziemniakami, ziołami czy warzywami. Jak na porządną markę przystało, zachowany został też podział na smakołyki dla juniorów, psów dorosłych i psich seniorów. Zupełnie osobną linię – Rinti Gold stworzono też z myślą o psach ras małych. Dodatkowo przysmaki spod znaku Rinti Sensible sprawdzą się w przypadku psich alergików. Po Rinti Feinest zaś sięgnijmy wówczas, gdy pupil nasz walczy z nadwagą.

↓ MOKRA KARMA DLA PSA RINTI GOLD ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger