poniedziałek, 12 lutego 2018

Smycze odblaskowe dla psa


Wielu z nas - psiarzy wprost przepada za wieczornymi przechadzkami w towarzystwie pupila. Możemy wtedy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, a zwierzak w końcu wybiegać i pobawić na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że po zmroku na naszego czworonoga czyha wiele niebezpieczeństw. Wybierając się na wieczorny spacer z psem, zadbajmy o to, aby był on dobrze widoczny na drodze. Doskonałym rozwiązaniem są różnorodne akcesoria, takie jak obroże i smycze odblaskowe dla psów » , dzięki którym zarówno kierowcy, jak i przechodnie mogą w porę dostrzec naszego pupila.


Smycz odblaskowa dla psa – co ją wyróżnia?


Widoczne w ciemności akcesoria spacerowe, takie jak smycz odblaskowa, są niebywale przydatne po zmroku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Gadżety tego rodzaju wykonuje się zazwyczaj z nylonu, na który naszywa się specjalne elementy odbijające światło reflektorów bądź ulicznych lamp. Pochwycona w ten sposób wiązka światła odbija się od materiału w kierunku jego źródła, stąd złudzenie, że smycz świeci w ciemności. Działające na tej zasadzie akcesoria sprawdzą się zatem doskonale przy drodze, w oświetlonych parkach oraz na miejskich skwerach. Zwierzak wyposażony w stosowne odblaski może być dostrzeżony nawet z bardzo dużej odległości, co z pewnością uchroni go przed niejednym niebezpiecznym wypadkiem.

↓ ZAWIESZKI ODBLASKOWE DLA PSA ↓Wielką zaletą odblaskowych smyczy dla psów jest ich duża powierzchnia. Jeśli materiał odbijający światło naszyto na całą jej długość, to możliwość jej przeoczenia w ciemnościach jest praktycznie równa zeru. Co więcej, dzięki smyczy widoczny jest także właściciel idący obok swego czworonoga. Gadżet ten zaznacza również naszą obecność, więc i my możemy czuć się bezpieczniej na drodze.

Kiedy warto kupić smycz odblaskową?


Smycz odblaskowa dla psa przyda nam się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to dni są dużo krótsze, a zmrok zapada niemal błyskawicznie. Typowa dla tego okresu szaruga, opady deszczu i śniegu niemniej utrudniają widoczność na drodze, co w znacznym stopniu ogranicza bezpieczeństwo naszego czworonoga. Jeśli pomimo egipskich ciemności i niesprzyjających warunków atmosferycznych wciąż cenimy sobie wieczorne wędrówki z psem, warto wyposażyć się w odblaskowe gadżety, takie jak smycz (przeczytaj, jak przygotować się do zimowego spaceru z psem KLIK).

Pamiętajmy, że gdziekolwiek nie spacerujemy, z pewnością nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu na danym terenie. Warto więc odpowiednio zaznaczyć obecność swoją oraz pupila, najlepiej poprzez odblaski, które w porę ostrzegą nadjeżdżającego kierowcę, rowerzystę lub osoby spacerujące parkowymi alejkami. Smycz odblaskowa jest wręcz niezbędna jeśli zdarza nam się spacerować po trudniejszych lub słabo oświetlonych terenach. Dzięki niej unikniemy wielu niebezpiecznych sytuacji, a może nawet uchronimy pupila przed wypadkiem mogącym zagrażać jego życiu.

O czym pamiętać, wybierając smycz odblaskową?


Odpowiednia smycz odblaskowa dla psa powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów. Liczą się tutaj przede wszystkim wytrzymałość i solidność całej konstrukcji. Wszystkie elementy smyczy muszą być odporne na trudne warunki pogodowe, takie jak mróz czy wilgoć. Wybierając smycz odblaskową dla psa upewnijmy się, że nie zawiedzie nas i nie zerwie się w jakiejś awaryjnej sytuacji. W ofercie sklepów zoologicznych królują smycze wykonane z nylonu, wyjątkowo wytrzymałe, do tego elastyczne i funkcjonalne.

Warto zwrócić uwagę również na szerokość smyczy oraz wielkość i ułożenie elementów odblaskowych. Powinny być one dosyć duże i rozmieszczone na całej długości akcesorium. Pamiętajmy, że im większa będzie powierzchnia odblaskowa, tym lepiej widoczny i bezpieczniejszy stanie się nasz pupil.

Jeśli zaś chodzi o same elementy odblaskowe, to powinny one przede wszystkim dobrze odbijać światło i być widoczne z dużej odległości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie zdobiły naszą smycz. Odblaskowe akcenty przyjmują często ciekawe, modne kształty, takie jak psie łapki, kosteczki, sylwetki zwierzaków lub przykuwające wzrok napisy. W sklepach zoologicznych znajdziemy duży wybór akcesoriów tego rodzaju, które z łatwością dobierzemy do naszych indywidualnych gustów i upodobań (poczytaj więcej o odblaskach dla psa KLIK).

↓ SMYCZE ODBLASKOWE DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger