wtorek, 6 lutego 2018

Legowiska budki dla psa


Legowisko w kształcie budki lub domku to doskonałe rozwiązanie dla czworonogów o niewielkich gabarytach. Polubią je zwłaszcza psiaki ceniące sobie ciepło, wygodę oraz odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa. Zabudowany domek ochroni pupila przed chłodem i przeciągami, a ponadto pozwali mu wyciszyć się i odciąć na chwilę od domowego zgiełku. Jakie inne zalety może mieć budka dla psa? Dla jakiego czworonoga warto ją kupić?


Jak wygląda legowisko w formie budki dla psa?


Na rynku dostępne są różne modele zabudowanych legowisk dla psów (dowiedz się, jak wybrać legowisko dla psa KLIK). Największym zainteresowaniem cieszą się te, które wyglądem przypominają nieco prawdziwą budę dla psa lub mały, przytulny domek. Oczywiście w sklepach zoologicznych znajdziemy także dużo bardziej wyszukane propozycje, na przykład legowiska w kształcie zamków, namiotów, kul czy rulonów. Legowiska w formie budki wykonuje się w całości z miękkich i miłych w dotyku materiałów. Ich wnętrze bardzo przypomina ciepłe, przytulne nory, w jakich sypiają dzicy kuzyni naszych ulubieńców. Wypełnione gąbką dno legowiska zapewnia doskonałą izolację od chłodnego podłoża, z kolei otaczające go ścianki i daszek chronią od przeciągów oraz dają większe poczucie bezpieczeństwa.

Niektóre posłania dla psa » to prawdziwe rezydencje, które nie tylko zapewniają wygodę zwierzakom, ale i efektownie się prezentują. Ich wybór jest naprawdę duży, łatwo więc dopasować legowisko do wystroju wnętrz w naszym domu. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wygląd i estetykę psich akcesoriów.

↓ LEGOWISKO BUDKA DLA PSA ↓Legowisko w formie budki dla małego psa


Z uwagi na ograniczoną wielkość legowisko dla psa w formie budki najlepiej nadaje się dla ras małych i miniaturowych (poczytaj więcej o legowisku dla yorka KLIK). Będzie to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla psich zmarzluchów, o krótkiej sierści i wyjątkowo drobnej budowie ciała. Zabudowany domek doskonale utrzymuje ciepło, a ponadto chroni zwierzaka przed chłodem i przeciągami grasującymi czasem po naszych domach. Pamiętajmy jednak, że zbytnie przegrzanie także nie służy czworonogom. Gdy w mieszkaniu jest naprawdę ciepło, pupil powinien mieć do dyspozycji drugie, bardziej odkryte i przewiewne lokum. Jeśli nie chcemy kupować dwóch oddzielnych legowisk, możemy zdecydować się na model 2w1, czyli specjalną składaną budkę, którą można przekształcić w całkiem odkryte posłanie.

Jakie jeszcze psy lubią zabudowane legowiska? 


Psy, podobnie jak ludzie, miewają różne temperamenty. Niektóre z nich wprost uwielbiają znajdować się w centrum wydarzeń i w każdej chwili towarzyszyć domownikom. Inne z kolei wolą od czasu do czasu odciąć się od domowego zamieszania i poobserwować je z ukrycia. Najlepiej z jakiegoś cichego, przytulnego kącika, do którego nikt inny nie miałby dostępu. Zdarzają się także nieco nerwowe czworonogi potrzebujące miejsca, gdzie mogłyby pobyć same, wyciszyć się i uspokoić. Naprawdę warto zapewnić pupilowi taki zaciszny, bezpieczny azyl w naszym domu, w którym nie byłby przez nikogo niepokojony. W tej roli doskonale sprawdzi się właśnie zabudowane legowisko w kształcie budki lub domu dla psa. Będąc w nim zwierzak może obserwować otoczenie z ukrycia, odpocząć od zgiełku, zrelaksować się i zapanować nad swoimi emocjami.

Pamiętajmy także, że wiele czworonogów lubi odpoczywać mając osłonięte wszystkie boki i „dach nad głową”.  Budka dla psa przypomina trochę wydrążoną w ziemi jamę lub norę. Taka ograniczona i osłonięta ze wszystkich stron przestrzeń wywołuje w nich spokój oraz kojące poczucie pewności i bezpieczeństwa.


O czym pamiętać, kupując legowisko budkę dla psa?


Legowisko w formie budki powinno przede wszystkim odpowiadać wielkości naszego czworonoga. Pupil ma czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo, nie może być więc ono ani zbyt przestronne, ani zbyt ciasne. Zanim wyruszymy na zakupy warto zmierzyć psiaka od głowy aż po nasadę ogona, a do otrzymanej wartości dołożyć jeszcze kilka lub kilkanaście dodatkowych centymetrów. Chodzi o to, aby zwierzak wewnątrz domku mógł się swobodnie przeciągnąć, okręcić dookoła lub przyjąć dowolną, najwygodniejszą dla niego pozycję do snu.

Zwróćmy także uwagę na materiał, z którego wykonano legowisko. Powinien być on miękki i miły w dotyku, tak aby pupilowi wygodnie się na nim odpoczywało, ale jednocześnie praktyczny i łatwy w czyszczeniu. Warto wybrać legowisko z pokrowcem, który w razie potrzeby można zdjąć i wrzucić do pralki.

Kolejną kwestią jest wielkość wejścia oraz wysokość progu. Zadbajmy o to, aby wchodzenie do budki nie sprawiało psu trudności. Wysoki próg to problem zwłaszcza dla starszych i schorowanych czworonogów.


↓ LEGOWISKO BUDKA DLA PSA ↓


Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger