piątek, 16 lutego 2018

Legowisko ponton dla psa


Nasi czworonożni podopieczni przesypiają nawet 16 godzin w ciągu doby. Sen jest im niezbędny do zregenerowania sił, ale także do zachowania równowagi psychicznej i efektywnej nauki. Na jakość psiego odpoczynku niebagatelny wpływ ma legowisko, jakim dysponuje nasz pupil. Szczególne wymagania dotyczące posłania mają bez wątpienia psy o pokaźnych rozmiarach. Aby potężny zwierzak mógł zawsze budzić się pełen energii, warto podarować mu legowisko w formie pontonu.


Czym wyróżniają się legowiska w kształcie pontonu?


Legowiska dla psów obecnie dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Wbrew pozorom wybór posłania dla czworonoga nie jest jednak wyłącznie kwestią gustu. Pod uwagę musimy wziąć bowiem upodobania i zwyczaje naszego pupila, jego charakter i wielkość (dowiedz się więcej o tym, jak wybrać legowisko dla psa KLIK). Bliżej przyjrzeć powinniśmy się również specyfice poszczególnych akcesoriów wypoczynkowych dla czworonogów. Legowiska w formie pontonu wyróżniają się dość dużą powierzchnią, zaokrąglonymi i podwyższonymi brzegami oraz opływowym kształtem. W przeciwieństwie do zwykłych materacy dają psiakom możliwość oparcia głowy o wyściełane boki. Kształt posłania umożliwia też zwierzakom swobodne rozciągnięcie się i sen na grzbiecie bądź boku. Tego typu akcesoria zazwyczaj zapewniają także dobrą izolację termiczną. Legowiska w formie pontonu są ponadto łatwe w przenoszeniu i rozkładaniu. Świetnie sprawdzają się zatem w roli wyściółki do klatki transportowej lub samochodu.


Jakim psom warto zaoferować legowisko w formie pontonu?


Duża przestrzeń wypoczynkowa, jaką oferują legowiska w kształcie pontonu, sprawia, że akcesoria te są idealne dla wszystkich czworonogów o pokaźnych rozmiarach. Z pewnością powinniśmy rozważyć ich zakup, jeśli jesteśmy właścicielami psiaków ras dużych i olbrzymich (poczytaj o legowiskach dla dużego psa KLIK). Dla takich zwierzaków trudno jest bowiem dobrać odpowiednie posłanie. Zbyt małe akcesorium nie tylko utrudnia relaks i naraża naszego pupila na niewygody, ale praktycznie uniemożliwia dobry sen. Warto wiedzieć, że faza snu REM jest uzależniona do rozluźnienia mięśni grzbietu. Aby mogła się odbyć, zwierzak musi więc leżeć swobodnie rozciągnięty, a nie zwinięty w kłębek. Faza REM jest natomiast niezbędna warunkiem efektywnego treningu – wtedy bowiem dochodzi do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas dnia. Właśnie dlatego tak istotne jest zapewnienie podopiecznemu posłania o odpowiedniej wielkości. Legowiska w formie pontonu są przestronne i – co równie istotne – dość wytrzymałe. Nie zapadają się nawet pod ciężarem psich olbrzymów. Tego typu akcesoria są zatem godne polecenia dla czworonogów zmagających się z problemami ortopedycznymi. Wiele pontonów dopasowuje się bowiem do kształtu ciała psiaków, chroni przed zimnem i odciąża stawy oraz kręgosłup. O takim posłaniu powinni pomyśleć również amatorzy wycieczek z czworonożnymi podopiecznymi. Dzięki niemu duże psiaki podczas podróży samochodem wypoczną w komfortowych warunkach. W nowym miejscu znajome posłanie pozwoli natomiast zwierzakom szybko poczuć się jak u siebie w domu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając legowisko ponton dla psa?


Zanim przystąpimy do zakupu posłania dla psa », musimy najpierw zmierzyć naszego pupila od czubka nosa do ogona. Pamiętajmy, że wygodny wypoczynek zapewni czworonogowi posłanie o wymiarach większych od niego o około 15-20 cm. Wybierając legowisko, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Musi on być odporny na psie zęby i pazury, a ponadto łatwy w czyszczeniu. W materiał nie powinna wczepiać się też gubiona przez zwierzaka sierść. Najlepiej zdecydować się na akcesorium z pokrowcem, który w razie potrzeby można łatwo zdjąć i wyprać. Posłanie dla psiaków o sporych gabarytach nie może być zbyt miękkie. Z tego względu w przypadku rosłych czworonogów dobrze sprawdzą się legowiska z grubą wyściółką (np. z pianki poliuretanowej), która dopasowuje się do ciała psiaka i zapewnia mu optymalną temperaturę podczas snu. Upewnijmy się również, czy legowisko zostało wyposażone w antypoślizgową powierzchnię, która zapewni mu stabilność. Jeśli planujemy często przewozić lub przenosić psi ponton, sprawdźmy jego ciężar. Lekkie akcesoria będą idealne dla psich podróżników.


↓ LEGOWISKO PONTON DLA PSA ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger