poniedziałek, 19 lutego 2018

Karma dla psa Prospera


Rynek spożywczych produktów dla psów w ostatnich czasach rozwija się naprawdę prężnie. Ze znalezieniem zdrowego, pełnowartościowego pokarmu zdolnego kompleksowo zadbać o potrzeby naszego pupila nie powinniśmy mieć więc większego problemu. Ciekawymi propozycjami w tej dziedzinie pochwalić może się firma Prospera.


Po czym poznać dobrej jakości karmę dla psa?


Producenci karm dla psów na opakowaniach umieszczają różne slogany, mające w szybki sposób dostarczyć nam informacji na temat jakości produktu. Wybierając specjały opatrzone logiem Premium bądź Super Premium, z reguły trafimy na w pełni wartościowe pożywienie. Zanim jednak dokonamy ostatecznej selekcji, sprawdźmy, czy zachęcające do zakupu hasło potwierdzenie swe znajduje również na etykiecie (dowiedz się, jak wybrać dobrą karmę dla psa KLIK).

Niekwestionowaną podstawę dobrych psich dań stanowić powinno białko pochodzenia zwierzęcego. Firma Prospera w tej kwestii stawia na dehydratyzowane, a więc wysuszone mięso z kurczaka lub jagnięciny. Wbrew pozorom mięso w takiej właśnie formie, a więc przed produkcją poddane procesowi odwodnienia, przekonywać powinno nas bardziej niż mięso świeże. Ta ostatnia opcja marketingowo brzmi całkiem nieźle, musimy jednak pamiętać o tym, że świeże mięso w znacznym procencie składa się z wody. Jeśli więc zważone zostanie ono przed wysuszeniem, ostatecznie w karmie będzie go zdecydowanie mniej, niż wskazują na to dane zawarte na opakowaniu.

↓ KARMY DLA PSA PROSPERA ↓Poza mięsem kluczową rolę odgrywa tu też odpowiedni dobór przyswajalnych dla psa węglowodanów oraz należyte zbilansowanie karmy w witaminy, minerały, antyoksydanty i pierwiastki śladowe. Prospera w roli węglowodanów stawia na ryż i kukurydzę. Producent pieczołowicie dba też o to, by posiłki bogate były w wartości odżywcze.

W wysokiej jakości karmach, na co zwraca uwagę również Prospera, nie powinny gościć sztuczne konserwanty, aromaty i wzmacniacze smaku. Nieskazanym składnikiem jest też sól i cukier. Producenci sięgający po produkty dobrej jakości, nie muszą uciekać się do tego typu szkodliwych dla zdrowia sztuczek. Prospera wyraźny nacisk kładzie na to, by wykorzystywane przez nią produkty wyjściowe były jak najbardziej naturalne. Pozyskiwane są więc one od lokalnych, sprawdzonych dostawców, a na etapie produkcji poddaje się je licznym laboratoryjnym kontrolom (sprawdź, jakich składników nie powinna zawierać dobra karma dla psa KLIK).


Karma dla psa Prospera – w pełni kompleksowa troska o zdrowie 


Zadaniem karmy dla psa nie jest tylko zaspokojenie głodu naszego pupila i wypełnienie jego żołądka. Dobrej jakości produkt jak najbardziej wszechstronnie troszczyć powinien się też o psie zdrowie. Prospera przy pomocy dodawanych do jedzenia ekstraktów z ziół i owoców dba więc o odporność domowych pupili. Kwasy omega-3 i omega-6 zawarte w siemieniu lnianym i oleju rybim troszczą się zaś o należytą kondycję psiej sierści i skóry. Zadbano tu też o to, by posiłki nadawały się nawet dla psiaków z delikatnym układem pokarmowym oraz, by zapewniały one psom sprawnie działające elastyczne stawy. Zdrowy wzrost, należyty rozwój i odpowiednią wagę gwarantuje zaś spersonalizowanie karm i dostosowanie ich do rasy oraz wieku.

Wybierając karmę, uwzględnij wielkość i wiek swego pupila


Producenci wysokiej jakości karm dobrze wiedzą o tym, że nie da się stworzyć jednego uniwersalnego specjału zdolnego zaspokoić potrzeby wszystkich psiaków. Stąd też, jeśli firma wypuszcza na rynek całą gamę specjałów uwzględniających podział na wielkość, wiek i rasę możemy być pewni, że są to posiłki godne uwagi. Prospera w pierwszej kolejności zachęca do tego, by karmę dopasować do gabarytów zwierzaka. Sięgnąć możemy więc tu po menu dedykowane psom małym (mini) ważącym od 1 – 10kg, psom średnim (medium) o wadze od 10-30 kg oraz psiakom dużym (maxi), które ważą więcej niż 30 kg. W tej kategorii zawsze na uwadze mamy docelową wielkość naszego pupila. Dopiero po tym wstępnym rozeznaniu podejmujemy decyzję, czy pokarm ma być dla szczeniaka (junior), dla psa dorosłego (adult) czy też dla psiego emeryta (senior).

W dotychczasowej ofercie firmy odnajdziemy też dwie propozycje stworzone z myślą o konkretnych rasach. Na razie sięgnąć mogą po nie właściciele chihuahua i yorkshire terriera.


Propozycja dla psiaków otyłych i cierpiących na nadwrażliwość pokarmową


Niskotłuszczowa karma Light obfitująca w trzy różne rodzaje włókien z pomocą przyjdzie wszystkim tym psiakom, które zrzucić powinny zbędne kilogramy. Odchudzanie domowego czworonoga nie jest prostą sprawą. Stworzona w tym celu karma pomoże nam zapanować nad psią wagą, jednocześnie troszcząc się o to, by w diecie milusińskiego nie zabrakło żadnych cennych, odżywczych substancji.

Dla psiaków ze szczególnie delikatnym układem pokarmowych przewidziano zaś bazującą na ryżu i jagnięcinie karmę Sensitive.

↓ KARMY DLA PSA PROSPERA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger