czwartek, 6 czerwca 2019

Doctor Dog karma slow food dla psa


Warto wiedzieć, że podejście do karmienia domowych czworonogów bardzo się zmieniło. Dziś do wyboru mamy wiele różnych diet i modeli żywienia, których celem jest poprawa kondycji oraz jakości życia naszych pupili. Jednym z ciekawszych pomysłów jest właśnie dieta slow food. Na czym to wszystko polega i jak pokarmy typu Doctor Dog mogą wpływać na życie psa? Zobaczmy!


Model żywienia slow food – na czym to polega?


Slow food to kompleksowa filozofia żywienia zwierząt domowych, ciesząca się coraz większą popularnością na całym świecie. Pokarmy wytwarzane w jej myśl są całkowicie naturalne, a przede wszystkim opracowane tak, aby spełniały najdrobniejsze potrzeby naszych czworonogów. Mają zapewnić zwierzakom zdrowie, energię oraz dobry nastrój i samopoczucie każdego dnia. Karmy tego typu tworzone są wyłącznie z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych surowców, pozyskiwanych jedynie od regionalnych producentów. Co więcej, składniki używane do produkcji karmy przetwarzane są tak, by nie straciły swoich cennych wartości odżywczych.

Zgodnie z ideą slow food pies powinien odżywiać się tak samo, jak jego dzicy krewni. Jego pożywienie powinno być zatem zasobne w białko pochodzenia zwierzęcego, tłuszcze oraz witaminy i minerały. W składzie pokarmów slow food nie znajdziemy za to żadnych zbędnych wypełniaczy, chemicznych dodatków ani produktów GMO. Dzięki temu karmy tego rodzaju świetnie zaspokajają apetyt pupila, a przy tym wspomagają jego zdrowie i odporność. Jednymi z takich produktów są właśnie karmy Doctor Dog dla psa. Co warto o nich wiedzieć?

↓ DOCTOR DOG KARMA SLOW FOOD DLA PSA ↓Charakterystyka karm Doctor Dog dla psa


Karmy dla psów Doctor Dog to bez wątpienia jedne z najlepszych specjałów, jakie możemy zaserwować naszych ulubieńcom. Są to wysokiej jakości produkty żywieniowe, wytwarzane jedynie z naturalnych i starannie wyselekcjonowanych surowców. Charakterystyczną dla nich cechą jest wysoka zawartość mięsa, nawet na poziomie około 60-70% w suchej masie. Mięso i podroby zwierzęce użyte do produkcji pokarmów Doctor Dog są niezastąpionym źródłem białka i aminokwasów, odpowiadających między innymi za kondycję mięśni oraz energię naszego pupila.

Kolejną istotną cechą tych pokarmów jest obniżona zawartość węglowodanów. Popularne wypełniacze, takie jak kukurydza czy soja zostały zastąpione przez bardziej odżywczy ryż i otręby. Dzięki temu karma nadaje się również dla psich alergików. W składzie karm slow food Doctor Dog znajdziemy także różnorodne warzywa, owoce oraz zioła, będące doskonałym źródłem witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Zioła nadają też karmie wyjątkowy smak i aromat, dzięki którym pupil jeszcze chętniej zagląda do miski.

Właściwości pokarmów Doctor Dog dla psów


Czy karmy slow food dla psa » rzeczywiście mają tak pozytywny wpływ na kondycję i samopoczucie naszego czworonoga? Wystarczy choćby pobieżnie przeanalizować skład karmy Doctor Dog, by stwierdzić, że faktycznie mamy do czynienia z porządnym, zdrowym posiłkiem. Przede wszystkim tak duża zawartość białka i tłuszczy zapewni psu ogromną dawkę energii i wzmocni cały jego organizm.  Błonnik i prebiotyki zawarte w składnikach roślinnych wpłyną pozytywnie na pracę układu pokarmowego i pomogą oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn. Z kolei doskonale zbilansowany skład pozwoli nam zadbać o prawidłową wagę naszego pupila.


Inne zalety karmy slow food Doctor Dog


To jeszcze nie koniec dobroczynnych właściwości pokarmów slow food, takich jak Doctor Dog. Otóż posiłki tego rodzaju wspomagają także walkę z płytką nazębną. Rozgryzanie odpowiednio twardych granulek sprzyja redukcji kamienia, poprawia ukrwienie dziąseł oraz higienę jamy ustnej. W składzie karmy znajdziemy także cenne substancje prozdrowotne, takie jak biotyna czy nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Składniki te poprawiają stan i wygląd sierści psa. Dzięki nim skóra psa staje się elastyczna, a futro miękkie i błyszczące. W karmie znajdziemy także dodatek glukozaminy i chondroityny, a więc substancji wspomagających pracę chrząstek stawowych.


Żywienie psa zgodnie z filozofią slow food


Warto pamiętać, że idea slow food to nie tylko skład karmy, ale i sposób serwowania posiłków. Nasz pupil powinien otrzymywać karmę, która będzie wymagała od niego dokładnego rozgryzania i żucia granulek, co dodatkowo pobudzi jego zmysły smaku oraz węchu. Jeśli pies ma tendencję do błyskawicznego wyjadania wszystkiego z miski, warto spowolnić go poprzez różnego rodzaju zabawki interaktywne. Miejmy na uwadze, że jedzenie powoli, małymi kęsami jest dużo zdrowsze dla psiego żołądka niż pochłanianie wszystkiego na raz. Co więcej, zdobywanie pokarmu poprzez rozwiązywanie łamigłówek to także doskonały trening dla psiego umysłu.


↓ DOCTOR DOG KARMA SLOW FOOD DLA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: ©  Tatyana Gladskih — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger