środa, 20 lutego 2019

Ranking karm dla psa seniora


Dobrze skomponowana dieta psiego seniora musi uwzględniać kondycję pupila oraz zagrożenia zdrowotne, z jakimi to najczęściej zmagają się starsze zwierzaki. Tylko tak dobrane jedzenie dostarczy naszemu sędziwemu towarzyszowi wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych i na długo zapewni mu dobre samopoczucie.


Psi seniorzy i problemy z wagą

Psiaki w podeszłym wieku zazwyczaj borykają się bądź to z otyłością, bądź z niedowagą. Problemy tego typu są konsekwencją zmian, jakie wraz z wiekiem zachodzą w organizmie i zachowaniu starszych zwierzaków. W grę wchodzi więc tu z jednej strony wolniejsze tempo przemiany materii i zmniejszenie aktywności, z drugiej zaś często kiepski apetyt. By starszy psiak nie przybierał nadmiernie na wadze, serwować powinniśmy mu pożywienie uboższe w kalorie nawet o 20%. Karmy dla psich seniorów w pierwszej kolejności charakteryzować powinny się więc zmniejszoną wartością kaloryczną. Jednocześnie jednak, chcąc zwabić i prawdziwe niejadki, muszą one kusić zwierzaki swym smakiem i aromatem.

Jeśli zależy nam na tym, by wagę psiego seniora utrzymać w ryzach, zakup karmy dla starszych psów jest dobrym punktem wyjścia. Dodatkowo sędziwym pupilom ograniczmy też ilość bonusowych przekąsek, a porcje karmy odmierzajmy dokładnie. Starajmy się też psa nakłaniać do zabaw i dłuższych spacerów.


Zęby starszego pupila


W przypadku starszych psów niejedzenie związane może być nie tylko z osłabieniem węchu czy słabszym odczuwaniem smaku. W grę wchodzić może tu również problem z zębami. Wizyta u weterynarza i przeprowadzenie porządków w jamie ustnej jest w tym wypadku kwestią priorytetową. Stosując karmy dla psów ze schorzeniami stomatologicznymi, zapobiegniemy też gromadzeniu się płytki nazębnej czy zapaleniom dziąseł. W niektórych przypadkach niezbędne okazać może się przestawienie psa na karmy półwilgotne bądź mokre.

W trosce o psie stawy


Inną dolegliwością, z jaką często zmagać muszą się psi seniorzy, są problemy ze stawami. Wybierając karmę dla psiego seniora, warto więc sięgnąć po taki produkt, który w składzie swym zawiera odpowiednią dawkę glukozaminy, chondroityny i MSM, czyli uczestniczącej w syntezie kolagenu siarki organicznej. Te cenne dla psiego zdrowia substancje odżywcze zwierzakowi podawać możemy też w postaci dodatkowych preparatów.

Propozycje karm dla starszych psów


1. Acana Senior

 Acana Senior dla starszych psów to propozycja bazująca na solidnej porcji zwierzęcego białka w postaci mięsa i organów z kurczaka oraz na zredukowanej dawce węglowodanów. Tak zbilansowane jedzenie znakomicie nadaje się więc zarówno dla seniorów borykających się z nadwagą, jak i dla psich cukrzyków. Dodatkowo kupując produkty firmy Acana, możemy mieć pewność, że producent sięgnął po wysokiej jakości świeże składniki, w tym również zioła i wodorosty. W specjale tym nie odnajdziemy też żadnych sztucznych dodatków.

↓ KARMA ACANA DLA PSA SENIORA ↓2. Orijen Senior

Kolejną znakomitą kanadyjską propozycją dla psich seniorów jest karma marki Orijen. Również w tym wypadku mamy do czynienia ze specjałem bezzbożowym, wykorzystującym regionalnie pozyskane produkty oraz uwzględniającym zasady formuły Whole Prey. Lekkostrawne mięso i składniki mięsne, w tym organy, szpik i chrząstki stanowią tu aż 75% składu. Specjał ten nie tylko dobrze zaspokaja więc żywieniowe potrzeby psich seniorów, ale i wpisuje się w filozofię biologicznie odpowiedniego żywienia.

↓ KARMA ORIJEN DLA PSA SENIORA ↓
3. Brit Care dla psich seniorów

Wśród propozycji spod znaku Brit Care psim seniorom dedykowano dwa dania. Pierwszym z nich jest Brit Care Senior Lamb&Rice, czyli specjał w składzie swym zawierające ryż i jagnięcinę. Drugim Brit Care Grain Free Senior& Light Salmon & Potato, czyli bezzbożowa karma bazująca na ziemniakach i łososiu dedykowana zarówno starszym psiakom, jak i psom dorosłym z tendencją do tycia. Obie te propozycje zasobne są w chroniące stawy składniki chondroprotekcyjne oraz w uśmierzające stany zapalne oraz dbające o stan skóry i futra kwasy omega-3. Metabolizm i regenerację wątroby wspiera tu ostropest plamisty, psią odporność zaś odpowiednio dobrane probiotyki i witamina C.

↓ KARMA BRIT CARE DLA PSA SENIORA ↓4. Eukanuba dla starszych psów

Eukanuba z myślą o psich seniorach przygotowała całą serię produktów. Karmę tę bez problemu dopasować możemy więc nie tylko do wieku, ale i do wielkości zwierzaka. Osobne dania przewidziano więc tu dla starszych psów ras małych, średnich oraz psów dużych i psich olbrzymów. Specjały te różnią się od siebie nie tylko wielkością granulek, ale i ilością poszczególnych składników odżywczych. Tym sposobem możemy mieć 100% pewność, że zwierzak nasz w posiłku dostanie wszystko, czego mu potrzeba.

↓ KARMA EUKANUBA DLA PSA SENIORA ↓ 5. Josera Senior Balance

Josera Senior Balance to propozycja karmy dla psich seniorów, którym niespecjalnie odpowiada aktywny tryb życia. Wiele starszych psiaków od długich spacerów woli wylegiwanie się na kanapie. Stąd też idealnym dla nich rozwiązaniem jest niskokaloryczna karma o ograniczonej zawartości wysokiej jakości białka. Grożącej psiakowi nadwadze zapobiega tu też dodana do jedzenia l-karnityna. Starzeniu się przeciwdziałają zaś antyoksydanty, a kwasy omega-3 i omega-6, cynk, witamina E, miedź i biotyna troszczą się o skórę i sierść zwierzaka.

Poczytaj także o :

✔ Mokrej karmie dla starszego psa KLIK »


↓ KARMA JOSERA DLA PSA SENIORA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Africa Studio - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger