poniedziałek, 18 lutego 2019

Karma Orijen dla psa


Biologiczne wymagania i preferencje czworonogów to podstawa do opracowania prawidłowego menu dla domowych podopiecznych. Idealna karma dla naszego pupila musi więc opierać się na podobnych składnikach jak te, którymi żywią się jego dzicy krewni. Warunek ten w pełni spełniają pokarmy Orijen dla psa. Jakie są ich szczególne atuty?


Specyfika pokarmów Orijen dla psa


Orijen to marka ciesząca się bardzo dużym zaufaniem miłośników czworonogów. Jej produkty uchodzą za jedne z najlepszych na rynku – czego dowodem są czołowe miejsca w wielu rankingach karm dla psów. W czym tkwi fenomen pokarmów Orijen? Z pewnością w wyjątkowej recepturze, opartej na koncepcji biologicznie odpowiedniego żywienia. Zgodnie z tą filozofią dieta domowych pupili powinna w jak największym stopniu odzwierciedlać menu dzikich psowatych – zarówno pod względem składników, jak i ich proporcji. W myśl tej zasady producenci pokarmów Orijen zadbali o dużą różnorodność komponentów. W karmach tej marki psiaki znajdą nie tylko mięsa pochodzące od różnych zwierząt, ale także liczne smakowite owoce, warzywa oraz zioła. Do produkcji pożywienia używane są przede wszystkim świeże i surowe składniki, które odznaczają się najwyższą wartością odżywczą. Karmy Orijen dla psa wyróżniają się też dużą naturalnością. Nie stosuje się w nich sztucznych konserwantów czy potencjalnie niebezpiecznych bądź alergennych substancji. Z receptury pokarmów wyeliminowano również zboża, które nierzadko obciążają przewód pokarmowy psiaków i wywołują problemy trawienne oraz reakcje alergiczne. Pożywienie Orijen charakteryzuje ponadto wysoką zawartością białka zwierzęcego i niską zawartością węglowodanów, dzięki czemu doskonale zaspokaja potrzeby domowych czworonogów.


Składniki pokarmów Orijen dla psa


Karmy Orijen dla psa to przede wszystkim produkty bogate w mięso. Jego udział w pożywieniu wynosi około 85%. Co bardzo istotne, wśród komponentów pochodzenia zwierzęcego znajdziemy nie tylko samą tkankę mięśniową, ale również organy, chrząstki czy szpik kostny. Recepturę pożywienia wzbogacają owoce i warzywa o niskim indeksie glikemicznym oraz prozdrowotne zioła. Składniki te dostarczają psiakom cennych witamin, minerałów i związków fitoodżywczych. Dodatkowo stymulują odporność czworonogów, wspomagają detoksykację i usprawniają procesy trawienne. Surowce wykorzystywane w pokarmach Orijen pochodzą głównie z regionalnych gospodarstw oraz naturalnych łowisk. Składniki te spełniają standardy żywności przeznaczonej dla ludzi. Staranny dobór komponentów pożywienia Orijen gwarantuje czworonogom kompletny, a zarazem wyjątkowo smakowity, posiłek.

↓ KARMY ORIJEN DLA PSA ↓
Rodzaje karm Orijen dla psa


Karmy Orijen dla psa występują w kilku wersjach, dlatego możemy bez problemu dopasować je do wieku, indywidualnych preferencji i wymagań naszego pupila.

Orijen Original to uniwersalna propozycja dla wszystkich czworonogów, niezależnie od rasy czy wieku. Karma łączy w sobie smak drobiu (kurczaka i indyka), ryb (flądry, śledzia, makreli, sardynek) i świeżych jaj. Recepturę dopełniają aromatyczne zioła, owoce i warzywa.

Karma dla psów Orijen Regional Red to doskonała propozycja dla psich wielbicieli czerwonego mięsa i oryginalnych smaków. Pożywienie skomponowano z wołowiny Angus, jagnięciny Romney, wieprzowiny Yorkshire oraz mięsa dzika i bizona.

Orijen 6 Fish to z kolei produkt dedykowany czworonogom gustującym w rybach. Dzięki temu pokarmowi nasz pupil będzie cieszyć się smakiem makreli, morszczuka, sardynek, flądry, karmazyna, soli, śledzia, dorsza czy błękitka. Pokarm na bazie świeżych ryb jest dla zwierzaków świetnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dobroczynnie oddziałujących na stan skóry i sierści.

W ofercie marki Orijen znajdzie się też coś dla psów wybrednych, poszukujących niepospolitych mięs. Karma Orijen Tundra z mięsem kozy, bizona, królika, kaczki, jelenia, baraniną i rybami zasmakuje nawet najbardziej wymagającym czworonogom.

Specjalną żywieniową formułę stworzono także dla psów mało aktywnych, z tendencją do tycia. Jeśli nasz pupil ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, warto zaproponować mu karmę Orijen Fit & Trim. Dzięki obniżonej zawartości tłuszczu i podwyższonej zawartości błonnika pokarm ułatwia odchudzanie i zapobiega nadmiernemu przybieraniu na wadze.

Jeżeli zależy nam na zaspokojeniu specyficznych potrzeb rosnącego zwierzaka, na pewno powinniśmy sięgnąć po produkty z serii Puppy. Do wyboru mamy karmę dla czworonożnych juniorów ras małych i średnich (Orijen Puppy) lub ras dużych i olbrzymich (Orijen Puppy Large). Karmy dla szczeniąt są wysokoenergetyczne i zasobne w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu oraz rozwoju maluchów, takie jak: białko, glukozamina, chondroityna, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe DHA i EPA. Zawarte w pożywieniu lekkostrawne mięso drobiowe nie obciąża delikatnego przewodu pokarmowego młodych psiaków.

Orijen Senior to karma doskonale przystosowana do potrzeb psów wkraczających w jesień życia. Pokarm dostarcza psim seniorom optymalną ilość wartościowych i dobrze przyswajalnych białek. Karma jest bogata w przeciwutleniacze (opóźniające procesy starzenia), kwasy tłuszczowe (uprawniające procesy umysłowe) oraz chondroprotetyki (wspomagające stawy).

↓ KARMY ORIJEN DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © chalabala — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger