piątek, 22 lutego 2019

Karmy Fitmin dla psów


Nie ulega wątpliwości, że żywienie czworonogów znacznie różni się w zależności od ich wieku, przynależności rasowej, poziomu aktywności czy stanu zdrowia. Dobra karma dla psa musi być więc ściśle dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Możliwość precyzyjnego dobrania programu żywieniowego do specyficznych wymagań zwierzaka dają nam karmy Fitmin dla psów. Jakie są ich wyjątkowe walory?


Specyfika karm Fitmin dla psów


Fitmin to jedna z najbardziej znanych marek czeskiej spółki Dibaq. Ze względu na wysoką jakość produkty firmy zaliczane są klasy premium i super premium. Receptura karm Fitmin powstała na podstawie wiedzy i obserwacji hodowców, specjalistów z zakresu żywienia zwierząt oraz miłośników czworonogów. Najlepszymi ambasadorami marki są jednak same psiaki. To właśnie border collie z centrum hodowlanego sprawdzają bowiem walory produktów. Ich świetna kondycja i doskonałe zdrowie są zatem dodatkowym potwierdzeniem wysokiej wartości odżywczej pokarmów Fitmin. O bezpieczeństwie produktów dla psiego zdrowia świadczy także przyznany spółce certyfikat IFS (International Food Standard). Marka Fitmin może ponadto poszczycić się wyjątkowym podejściem do karmienia czworonogów, które zaowocowało stworzeniem zaawansowanych i zindywidualizowanych programów żywieniowych. Producenci, dostrzegając różnice występujące między psami, położyli szczególny nacisk na zaspokojenie specyficznych wymagań wszystkich zwierzaków. Szeroka oferta pokarmów pozwala dobrać produkt do wieku, wielkości, potrzeb energetycznych czy żywieniowych problemów (alergia, brak apetytu, kłopoty stomatologiczne) pupila. Wśród karm Fitmin dla psów znajdziemy też specjalistyczne formuły (holistyczne, bezzbożowe, hipoalergiczne), które pozwolą nam z łatwością odpowiednio zmodyfikować dietę podopiecznego.

Składniki pokarmów Fitmin dla psów


Dzięki unikalnej recepturze pokarmy Fitmin wyróżniają się nie tylko wysoką zawartością niezbędnych psiakom składników, ale także nieprzeciętnymi walorami smakowymi. Jednym z głównych komponentów pokarmów jest świeże mięso. Jego udział w pokarmach należących do linii super premium wynosi aż 50%. Do produkcji używane jest mięso w naturalnej, surowej postaci, o wilgotności około 70%, niepoddawane żadnej obróbce termicznej. Jest ono szczególnie zasobne w cenne substancje. W pokarmach Fitmin nie stosuje się potencjalnie szkodliwych składników, takich jak sztuczne barwniki czy wzmacniacze smaku. Karmy wzbogacone są licznymi substancjami pozytywnie oddziałującymi na zdrowie czworonogów. Znajdziemy w nich m.in. prebiotyki (regulujące trawienie i wzmacniające odporność), przeciwutleniacze (zwalczające wolne rodniki), oleje rybne (dostarczające zwierzakom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), ekstrakt z juki (redukujący nieprzyjemny zapach odchodów). Wspaniały smak i zapach pokarmów jest też zasługą ekstraktu z wątróbki, który tworzy pyszną otoczkę granulek.

Rodzaje pokarmów Fitmin dla psów


Karmy Fitmin dla psów występują w czterech głównych liniach produkcyjnych – Dog For Life, Program, Purity Holistic i Solution.

Fitmin Dog For Life to produkty klasy premium, zawierające do 30% świeżego mięsa. Ich receptura bazuje głównie na jego 3 rodzajach – wołowinie, wieprzowinie i drobiu. Produkty z tej serii można łatwo dobrać do wieku i rasy (wielkości) czworonoga. Bez problemu znajdziemy też wśród nich właściwe pożywienie dla wrażliwych psiaków, czworonogów z nadwagą czy ciężarnych suczek.

↓ KARMY FITMIN DOG FOR LIFE DLA PSA ↓
Fitmin Program to z kolei innowacyjne rozwiązanie w żywieniu czworonogów. Dzięki pokarmom z tej linii możemy regulować energetyczną wartość posiłków czworonoga, w zależności od jego aktualnej aktywności. Karmy z tej serii nie zawierają pszenicy ani zbóż modyfikowanych genetycznie, dlatego mają niski potencjał uczulający. Wszystkie produkty podzielone są na 3 podstawowe grupy – Mini (dla psów do 13 kg), Medium (dla psów o masie od 13 do 35 kg) i Maxi (dla psów o masie powyżej 35 kg). Ze względu na zawartość kalorii możemy zaoferować psiakom pokarmy z serii Puppy (w grupie Maxi także Junior), Maintenance (średnioenergetyczne), Performance (wysokoenergetyczne), Light (niskoenergetyczne) i Senior.

↓ KARMY FITMIN PROGRAM DLA PSA ↓
Jeśli zależy nam na kompleksowym wsparciu psiego organizmu, z pewnością powinniśmy zdecydować się na karmy Fitmin Purity Holistic. Holistyczne pożywienie dba o idealną równowagę organizmu i wspomaga naturalne siły witalne. Karmy z tej linii wyróżniają się bogactwem naturalnych składników o właściwościach prozdrowotnych. W ich składzie znajdziemy m.in. grzyby shiitake, prebiotyki, różnorodne zioła i owoce.

↓ KARMY FITMIN PURITY DLA PSA ↓
Z myślą o wymaganiach psów wrażliwych i wybrednych powstała linia karm Super Premium Fitmin Solution. Pokarmy te są odpowiedzią na żywieniowe problemy czworonogów. Charakteryzują się hipoalergiczną recepturą lub podwyższoną smakowitością. Do wyboru mamy m.in. półwilgotne, soczyste pożywienie zawierające aż 5 różnorodnych mięs, karmę bezzbożową bądź lekkostrawne produkty pozbawione najczęstszych alergenów (m.in. pszenicy i kukurydzy).

Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © Yakobchuk Olena — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger