środa, 13 lutego 2019

Ranking tanich i dobrych karm dla psa


Wydawać by się mogło, że o jakości psiej karmy najlepiej świadczy jej cena. Faktycznie jednak najważniejszym wyznacznikiem powinien być tu skład widniejący na etykiecie. Oczywiście najtańsze karmy z supermarketów nie mają szans pretendować do miana dobrego psiego jedzenia. Na półkach sklepów zoologicznych bez problemu odnajdziemy jednak takie specjały, które zadowolą nas swymi odżywczymi wartościami i nie przerażą ceną. Oto nasz ranking tanich i dobrych karm dla psa.


Na co zwrócić powinniśmy uwagę, wybierając karmę dla psa?


Podstawą psiej diety bezapelacyjnie powinno być białko i to te pochodzenia zwierzęcego. To ono zajmować musi więc pierwsze miejsce na etykiecie. Producenci często chwalą się procentową zawartością mięsa w karmie. Pamiętajmy jednak, że do informacji takiej nie powinniśmy podchodzić bezkrytycznie. Wysoka zawartość tego produktu często wynika z tego, że w składzie wykazywana jest ilość mięsa świeżego, a więc takiego, w którym poza cennym białkiem znajduje się też duża ilość wody. Bardziej miarodajną będzie więc wyszczególniona w składzie procentowa zawartość aminokwasów. Ponadto w przypadku mięsa ważna jest również jego strawność oraz biologiczność, czyli zasobność właśnie w te aminokwasy, których niezbędnie potrzebuje organizm naszego pupila.

Inną ważną kwestią są wszelkie sztuczne i zagrażające psiemu zdrowiu dodatki. Zrezygnujmy więc z produktów zawierających sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku, azotan sodu czy tajemniczo brzmiące skróty BHA i BHT, a więc syntetyczne konserwanty. Specjały takie nie tylko wskazują na kiepską jakość karmy, ale i szkodliwe są dla psiego zdrowia.

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, są obecne w tanich psich karmach węglowodanowe wypełniacze. Oczywiście nie jest tak, że psie specjały w składzie swym zawierać powinny tylko i wyłącznie mięso. Składniki roślinne obfitują w minerały, w witaminy i inne cenne substancje odżywcze. Węglowodany powinny być jednak tylko dodatkiem, nie zaś bazą psiego specjału. Ponadto lepiej jest sięgać po te propozycje, które zamiast pszenicy, zbożowych otrębów czy wytłoczek ze zbóż wykorzystują bataty, amarantus czy tapiokę.

Tanie i dobre karmy dla psów


1. Iams Proactive Health

Iams to marka obecna na rynku i ciesząca się dużym powodzeniem od 1946 roku. Producent nie spoczął jednak na laurach i nieustannie troszczy się o jakość swych produktów. Te podlegają więc wnikliwej kontroli i udoskonalane są zgodnie z najnowszymi zaleceniami zwierzęcych dietetyków. Sposobem tym Iams Proactive Health to dobrze zbilansowane, zdrowe specjały bazujące na łatwo przyswajalnym białku zwierzęcym. Z cennych dodatków odnajdziemy tu siemię lniane dostarczające nienasyconych kwasów tłuszczowych, ważną dla stawów glukozaminę, drożdże zaopatrujące organizm w witaminę B czy dbające o układ odpornościowy i pokarmowy prebiotyki.

↓ KARMA DLA PSA IAMS PROACTIVE HEALTH ↓
2. Arion Original

Najważniejszym atutem dań marki Arion Original jest ich bezglutenowa oraz wolna od zbóż i kukurydzy formuła. Po specjały te z powodzeniem sięgnąć mogą więc nawet właściciele tych psiaków, które wymagają wdrażania delikatnej dla ich układu pokarmowego diety. Dodatkowo włókna FOS i MOS dbają tu o florę bakteryjną jelit, kwasy omega-3 i omega-6 wraz z cynkiem i biotyną o stan skóry i sierści, a cennym dodatkiem są też pozyskiwane z cytrusów i zielonej herbaty przeciwutleniacze.

↓ KARMA DLA PSA ARION ORIGINAL ↓
3. Nutrilove Premium

Nutrilove Premium to wysokobiałkowa karma wykorzystująca przede wszystkim dobrze przyswajalne i wysoko strawne mięso z kurczaka. W składzie tych specjałów nie odnajdziemy ani cukru, ani sztucznych barwników, konserwantów czy aromatów. Obecne są tu natomiast takie składniki odżywcze, które troszczyć mają się o skórę, sierść i dobre funkcjonowanie układu pokarmowego zwierzaka. Sama struktura oraz wielkość granulek tworzących te dania sprzyja zaś długiemu i uważnemu żuciu oraz ułatwia usuwanie kamienia nazębnego.

↓ KARMA DLA PSA NUTRILOVE PREMIUM ↓
4. Fitmin Dog for Life

Karmy marki Fitmin to specjały bazujące na świeżym mięsie z kurczaka i pokaźnej dawce składników zwierzęcego pochodzenia. Za rozsądną cenę dostajemy więc tu dobrze zbilansowaną karmę, której podstawą jest białko zwierzęce, a niemałym atutem należycie dobrany kompleks niezbędnych psu witamin i minerałów. W miejsce sztucznych dodatków smakowych każdą granulkę okryto tu smakowitą powłoką z wątroby. To zaś sprawia, że takiej kompozycji nie oprze się żaden czworonóg.

↓ KARMA DLA PSA FITMIN DOG FOR LIFE ↓
5. Brit Premium by Nature

Brit Premium by Nature to udoskonalona formuła dobrze znanej i od dłuższego czasu obecnej na rynku linii Brit Premium. Producent zupełnie zrezygnował tu ze stosowania mączki mięsnej i warzywnej oraz z ekstraktów na rzecz mięsa i naturalnych warzyw. W karmach wyraźnie obniżona została też zawartość pszenicy i kukurydzy. Brit Premium by Nature to dobrze strawne i należycie zbilansowane specjały o sporej zawartości białka zwierzęcego. Niewątpliwą zaletą tej linii są też specjalne dania dedykowane psom aktywnym, zwierzakom z alergiami i problemami trawiennymi czy psom z tendencjami do tycia.

↓ KARMA DLA PSA BRIT PREMIUM BY NATURE ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © punghi — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger