poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Karma biologiczna dla psa


Nie od dziś wiadomo, że inspiracje do żywienia czworonogów najlepiej czerpać z samej natury. W jadłospisie psiaka nie powinno zatem zabraknąć składników, którymi żywią się jego dzicy kuzyni. Dieta zwierzaka musi być także dostosowana do jego naturalnych przystosowań. Doskonałą propozycją dla naszego pupila mogą okazać się karmy biologiczne. Jakie są ich szczególne właściwości?


Czym wyróżniają się karmy biologiczne dla psów?


Żywienie biologicznie odpowiednie nie bez powodu cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Wbrew pozorom wdrożenie niektórych zasad tej filozofii nie musi wiązać się wcale z samodzielnym komponowaniem menu psiaka. Z powodzeniem możemy sięgnąć również po gotowe produkty, których receptura została opracowana pod kątem zaspokojenia naturalnych potrzeb czworonogów. Karmy biologiczne dla psa wytwarzane są wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych składników najwyższej jakości, które często spełniają standardy żywności przeznaczonej dla ludzi. Do ich produkcji wykorzystuje się surowce pochodzące z upraw lokalnych i ekologicznych. Nie zawierają zatem szkodliwych dla zdrowia hormonów, antybiotyków czy pestycydów. Pokarmy biologiczne bazują ponadto na świeżych i nieprzetworzonych składnikach, które odznaczają się największą wartością odżywczą. Do karm tego typu nie dodaje się sztucznych aromatów, barwników i konserwantów. Produkty biologicznie wyróżniają się także bogactwem składników, których wzajemne proporcje zostały dopasowane do naturalnych zwyczajów żywieniowych czworonogów. Pod względem analitycznym karmy charakteryzują się wysoką zawartością białka zwierzęcego, a niską- węglowodanów.

Składniki pokarmów biologicznych dla psów


Podstawowym składnikiem karm biologicznych dla psów jest mięso, którego udział w produktach może wynosić nawet 85%. Co bardzo istotne, producenci nie ograniczają się do jednego jego rodzaju, lecz dbają o dużą różnorodność surowców pochodzenia zwierzęcego. W pożywieniu znaleźć można np. wołowinę, dziczyznę, jagnięcinę, kurczaka, indyka i ryby. Właśnie dlatego jego skład idealnie odzwierciedla bogate menu czworonogów żyjących na wolności. Dodatkowo karma zapewnia zwierzakom optymalną ilość wartościowego białka, pochodzącego z różnorodnych źródeł. Co więcej, do stworzenia pokarmów biologicznych używa się nie tylko tkanki mięśniowej, ale również organów (np. wątróbek, nerek, serc) i chrząstek zwierząt. Dzięki temu karmy skomponowane są w podobny sposób, jak posiłek dzikich psowatych, który składa się z całego ciała ofiary. W pożywieniu opracowanym zgodnie z koncepcją biologicznie odpowiedniego żywienia nie znajdziemy natomiast zbóż, które często stanowią niepotrzebny balast dla przewodu pokarmowego czworonogów. Receptura pokarmów biologicznych wzbogacona jest warzywami, owocami i ziołami, które stanowią około 15% wszystkich komponentów. Dostarczają one czworonogom naturalnych witamin, składników mineralnych i substancji o działaniu prozdrowotnym. Nierzadko wpływają także na walory smakowe pożywienia i sprawiają, że jest one chętnie jedzone przez psiaki.


Dlaczego warto podawać psu karmę biologiczną?


Karmę biologiczną można serwować niemal każdemu psiakowi, niezależnie od jego rasy i wieku. Podając ją podopiecznemu, mamy pewność, że do jego miski trafią tylko wartościowe i pożądane składniki. Produkty tego typu są godne polecenia zwłaszcza dla czworonogów wrażliwych na jakość serwowanego pożywienia, podatnych na alergie i nietolerancje pokarmowe. Dobrze sprawdzą się również w przypadku wybrednych psiaków. Pokarmy biologiczne gwarantują odpowiedni bilans składników odżywczych i zróżnicowaną dietę. Są też naturalne, a co za tym idzie – w pełni bezpieczne dla zdrowia czworonogów. Dzięki nim można znacząco ograniczyć u pupila ryzyko chorób, wynikających z niewłaściwego żywienia. Pozwalają one ponadto psiakom cieszyć się unikalnym smakiem regionalnych surowców i przełamać żywieniową monotonię. Nie sposób pominąć dobroczynnych właściwości tego typu produktów. Specjalna kompozycja składników, w karmach biologicznych dla psów, wspiera prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i wzmacnia mechanizmy obronne organizmu. Jeśli więc zależy nam na żywieniu zwierzaka zgodnie z jego naturą, a nie możemy samodzielnie przygotowywać dla niego posiłków, bez wątpienia powinniśmy sięgnąć właśnie po karmę biologiczną.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger