środa, 9 maja 2018

Sofa dla psa


W przypadku psów lubiących wylegiwać się na naszych własnych kanapach całkiem nieźle sprawdzić mogą się legowiska w formie sofy. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest sprawić psu takie posłanie, które idealnie trafi w jego gusta. Przed wyborem legowiska koniecznie poznajmy więc nocne przyzwyczajenia naszego zwierzaka.


Jakim psom spodobać mogą się legowiska sofy?


Psiaki śpiąc, przybierają rozmaite pozy. Niektóre zwierzaki dlatego uwielbiają nasze kanapy, gdyż wyposażone są one w oparcia i poręcze. W te pierwsze przyjemnie jest się wtulić, na tych drugich zaś podczas snu wygodnie oprzeć można głowę. Otwarty materac zda egzamin tylko w przypadku tych pupili, którzy lubią wyciągnąć się na płaskiej powierzchni. Owalne legowisko o podniesionych krawędziach zapewnia co prawda przytulny komfort, ale wymaga tego, by pupil nasz zwijał się w kłębek. Psie łóżka w formie sofy to posłania gwarantujące poczucie bezpieczeństwa, ale i całkiem sporą przestrzeń. Stąd też zwierzak może na nich rozprostować się swobodnie, a jednocześnie komfortowo wtulić się w krawędzie bądź oprzeć o okalające je podwyższenia.

Sofy dla psów zaskoczą nas nie tylko bogactwem kolorów i fasonów. Faktem jest, że tego typu psie łóżko bez problemu dopasujemy do wystroju mieszkania. Z łatwością dobierzemy też taki jego rozmiar, który idealnie pasować będzie do gabarytów zwierzaka. Sofy wspaniale nadadzą się więc zarówno dla psów małych i średnich, jak i dla czworonogów o całkiem sporych rozmiarach (dowiedz się, jak wybrać legowisko dla dużego psa KLIK).

Sofa dla psa – dobra propozycja dla psiego seniora


Legowiska w formie sof to nie tylko kanapy na nogach. Do wyboru mamy tu oczywiście modele nieco podwyższone, bez problemu trafimy jednak i na takie wersje, w których posłanie dla psa » znajduje się wprost na poziomie podłogi. Na niską otwartą z przodu sofę nasz sędziwy wiekiem pupil wejdzie bez najmniejszego problemu. W kwestii materaca najlepsza będzie dla niego taka opcja, która wyposażona jest w grubą piankę memory foam. Ta idealnie dostosowuje się do kształtów śpiącego zwierzaka i odciążającą jego kręgosłup oraz stawy. Zarówno dla psich seniorów, jak i dla pupili cierpiących na choroby stawów wybierajmy więc stworzone z myślą o nich specjalne sofy ortopedyczne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając psią sofę?


Chcąc zachować czystość i higienę oraz świeży zapach w mieszkaniu o stan psiego posłania dbać musimy regularnie. Samo odkurzanie nie do końca załatwia sprawę. Pamiętajmy więc o tym, by dla domowego czworonoga wybrać taki model sofy, który posiada łatwo zdejmowalną poszewkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wierzchni materiał zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, wrzucić będziemy mogli do pralki.

Na sofę decydujemy się zazwyczaj wówczas, gdy pupil nasz potrzebuje legowiska z porządnym obramowaniem. Oparcie z trzech stron okalające tego typu posłanie powinno być więc na tyle solidne, by zwierzak swobodnie, całym ciężarem mógł się na nim oprzeć.

Ostatnią istotną kwestią jest rozmiar psiego posłania. Sofa dla psa dobrze służy zazwyczaj tym zwierzakom, które podczas snu rozprostowują kości. Wybierając wielkość legowiska, pamiętajmy więc o tym, żeby nasz wyciągnięty pupil swobodnie mieścił się na swym nowym łóżku.

Poczytaj także o tym:

✔ Jakie legowisko wybrać dla psa? 
✔ Jak nauczyć psa spania w legowisku? 

↓ SOFA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger