poniedziałek, 25 grudnia 2017

Szelki dla labradora


Spacery z psiakiem mogą dostarczyć mnóstwa radości zarówno nam, jak i naszemu pupilowi. Niestety, nierzadko zdarza się, że relaksująca przechadzka przeradza się swoistą próbę sił. Podekscytowany czworonóg stara się za wszelką cenę zmienić tempo spaceru lub wytyczyć nowy tor, podczas gdy my próbujemy nieco pohamować jego zapędy. Wspólne wędrówki staną się jednak dużo przyjemniejsze, jeśli wyposażymy psiaka we właściwe akcesoria. W przypadku labradorów kluczem do sukcesu mogą okazać się odpowiednio dobrane szelki.


Dlaczego warto zaopatrzyć labradora w szelki?


Labradory to niezwykle żywiołowe i skore do zabawy psiaki. Czworonogi te rozpiera energia, nic więc dziwnego, że uwielbiają aktywność fizyczną. Na szczególną uwagę zasługuje ponadto ich przyjazne usposobienie. Psy tej rasy nie stronią od kontaktów towarzyskich, zarówno z innymi czworonogami, jak i z ludźmi. Labradory to także bystrzy obserwatorzy i wspaniali myśliwi. Wszystkie te cechy nadają im niepowtarzalny charaktery i sprawiają, że są one cenionymi psami rodzinnymi i użytkowymi. Nie sposób jednak nie zauważyć, że spacery z nimi nie należą do łatwych. Psiaki te często nie omieszkają bowiem przywitać się z przypadkowo napotkanymi spacerowiczami. W mgnieniu oka zauważą też każdą ciekawostkę znajdującą się w otoczeniu. Z chęcią przyłączą się do fascynującej zabawy, czy podążą za swoim instynktem łowieckim. Dodatkowo drzemiąca w nich siła sprawia, że niełatwo nad nim zapanować. Z pewnością nie obędzie się bez starannego treningu. Nie można jednak zapominać o roli, jaką odgrywają odpowiednie akcesoria spacerowe. Nie bez powodu w ostatnich latach coraz większą popularność zyskują szelki dla psów. Właściciele małych psiaków wybierają je, aby chronić pupili przed urazami szyi i tchawicy, do których może dojść, jeśli zwierzaki uporczywie ciągną na smyczy. W przypadku dużych i silnych czworonogów jest jednak jeszcze inny powód, by zdecydować się na to akcesorium. Dzięki szelkom możemy zyskać lepszą kontrolę nad ciałem czworonoga, a co za tym idzie – również nad jego poczynaniami. Przydadzą się, jeśli staramy się nauczyć pupila poprawnego chodzenia na smyczy lub panowania nad emocjami. To także najlepsza opcja, jeżeli zamierzamy uprawiać sport wraz ze zwierzakiem. W przypadku aktywnych labradorów szelki sprawdzą się więc doskonale.

O czym pamiętać, wybierając szelki dla labradora?


Labradory, ze względu na swoją siłę i masę ciała, potrzebują wytrzymałych i solidnych akcesoriów. Należy zatem dokładnie przyjrzeć się materiałowi, z jakiego zostały wykonane szelki. Warte zakupu są skórzane lub polipropylenowe akcesoria, odznaczające się zazwyczaj dużą trwałością. Bardzo ważna jest ponadto solidność wszystkich zatrzasków i klamer. Dla labradorów najwygodniejsze na ogół będą szelki o dość szerokich paskach, które nie wbijają się w skórę. Godne polecenia są szczególnie akcesoria o ergonomicznej budowie, dopasowujące się do ciała zwierzaka. Na komfort użytkowania szelek niebagatelny wpływ ma też obecność podszycia. Akcesoria pokryte od wewnątrz mięciutkim materiałem (np. filcem) nie podrażnią delikatnej skóry czworonoga, ani nie spowodują otarć. Warto zwrócić uwagę także na możliwość precyzyjnego wyregulowania akcesorium. Dzięki temu, nawet jeśli nasz pupil nieco przybierze na wadze lub schudnie na skutek diety, nie będziemy musieli wymieniać akcesorium na nowe.


Jakie szelki wybrać dla labradora?


Aby dobrać właściwe szelki dla psa, zawsze należy rozpocząć od dokonania niezbędnych pomiarów. Sprawdźmy zatem obwód klatki piersiowej i szyi naszego pupila. Właściwie dopasowane szelki nie mogą krępować ruchów zwierzaka, ale nie powinny też umożliwiać mu łatwego oswobodzenia się. Równie istotny, jak rozmiar szelek, jest ich rodzaj. Do wyboru mamy kilka modeli różniących się przeznaczeniem, działaniem czy sposobem zakładania. Zastanówmy się więc, czy potrzebujemy akcesorium do codziennego użytkowania, czy raczej do specjalnych aktywności. Szelki z zapięciem z przodu zapewniają opiekunowi najlepszą kontrolę nad ruchami czworonoga, dlatego będą idealne dla labradorów, które ciągną na smyczy lub żywiołowo reagują na niektóre bodźce pojawiające się w otoczeniu. Jeśli natomiast chcemy uprawiać ze zwierzakiem canicross lub jogging, pomyślmy o szelkach w kształcie litery H, które ochronią psiego sportowca przed przeciążeniami.

↓ SZELKI DLA LABRADORA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger