wtorek, 12 grudnia 2017

Legowisko dla yorka


Yorki nie bez powodu uchodzą za prawdziwe salonowe piękności. Te niewielkie czworonogi, chociaż uwielbiają aktywność, niezwykle cenią sobie też odpoczynek w iście królewskich warunkach. Widok yorka wylegującego się na kanapie zapewne nikogo więc nie zdziwi, ale wśród mebli wypoczynkowych psiaka nie może również zabraknąć wygodnego legowiska. Jakie będzie najlepsze dla yorkshire terriera?


Dlaczego york powinien mieć własne legowisko?


Choć legowisko to jedno z podstawowych psich akcesoriów, niektórym właścicielom czworonogów jego zakup może wydawać się zbędny. Miłośnicy zwierzaków dobrze wiedzą, że pewnie i tak pupil ostatecznie wyląduje na najdroższej sofie lub utnie sobie drzemkę w ich łóżku. Choć często jest w tym sporo prawdy, w żadnym wypadku nie jest to powód, by rezygnować z zakupu legowiska dla psa. Akcesorium to w wielu przypadkach może okazać się bowiem niezwykle przydatne. Na własnym posłaniu zwierzak może nie tylko wypocząć w komfortowych warunkach, ale również wyciszyć się lub odciąć od niepokojących bodźców czy domowego zgiełku. Odpoczynek na własnym legowisku uczy też psiaka niezależności, dzięki czemu może on później dużo lepiej poradzić sobie z chwilową nieobecnością właścicieli. Znajome akcesorium przesiąknięte własnych zapachem dodatkowo zapewnia czworonogowi poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego legowisko może skutecznie zredukować stres w nieznanym dla zwierzaka otoczeniu. Co więcej, yorki, jako prawdziwe teriery, bywają zazwyczaj bardzo czujne – alarmujące są zatem dla nich nieznane dźwięki czy gwałtowne ruchy. Powoduje to, że pozbawione cichego kąta nie mogą się naprawdę zrelaksować. Odesłanie takiego psiaka na legowisko może być dla niego wyraźnym sygnałem, że właśnie nadeszła pora odpoczynku.

↓ LEGOWISKA DLA YORKA ↓Na co zwrócić uwagę, wybierając legowisko dla yorka?


Legowisko zawsze musi być starannie dopasowane do gabarytów zwierzaka. Yorki to malutkie psiaki, dlatego nie powinniśmy nigdy przesadzać z rozmiarem ich posłania. Ogromne akcesorium z pewnością zapewniłoby czworonogowi mnóstwo miejsca do wypoczynku, ale jednocześnie częściowo utraciłoby, równie istotną, funkcję azylu. Niewielki przytulny kącik zapewni yorkowi dużo większe poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że nasz pupil powinien mieć możliwość swobodnego rozciągnięcia się na posłaniu. Zazwyczaj idealne dla małego czworonoga będą akcesoria w rozmiarze S. Warto zwrócić też uwagę, czy legowisko dla yorka ma obniżone wejście. Nie mniej istotny jest materiał, z którego wykonano posłanie. York z pewnością z przyjemnością położy się na mięciutkim, pluszowym lub polarowym, legowisku. Dość gruba wyściółka zapewni zaś naszemu ulubieńcowi odpowiednią izolację termiczną i sprawi, że posłanie nie będzie się zapadać. Dodatkowym atutem akcesorium będzie bez wątpienia zdejmowany pokrowiec, który można w razie potrzeby bez problemu wyprać w pralce.

↓ LEGOWISKO DLA YORKA TYPU BUDKA ↓Jakie legowisko wybrać dla yorka?


Duże znaczenie przy wyborze modelu legowiska mają indywidualne upodobania i potrzeby naszego podopiecznego. Dobrze więc poobserwować zwierzaka podczas wypoczynku. Czy na relaks wybiera miejsca ustronne, czy raczej nie przeszkadzają mu bodźce docierające z otoczenia? Lękliwym lub reaktywnym yorkom warto zaoferować zamknięte legowisko w formie budki. Takie akcesorium pozwala odizolować się od ludzi i hałasu, jest też doskonałą kryjówką. Z kolei dla czworonogów, które uwielbiają się rozciągać, wymarzonym posłaniem może być pluszowa mata. Niektóre psiaki preferują jednak trochę inną pozycję podczas snu. Jeśli nasz pupil zwykle kładzie swoją głowę na podwyższeniu, powinniśmy wybrać dla niego legowisko z bocznymi podgłówkami. Idealne dla starszych yorków będą za to legowiska ortopedyczne. Tego typu akcesoria, zazwyczaj wykonane z pianki poliuretanowej, dopasowują się do budowy ciała czworonoga, odciążają stawy i kręgosłup.
A co zrobić, jeśli mały pupil za nic w świecie nie chce zrezygnować z naszej wygodnej kanapy? Najlepiej zakupić dla niego kocyk. Takie posłanie uchroni nasze meble przed zabrudzeniem i pozwoli czworonogowi wypoczywać u naszego boku. Co istotne, kocyk z łatwością możemy wszędzie ze sobą zabrać, dlatego to również świetne rozwiązanie dla psich podróżników i zwierzaków, które potrzebują znajomego, kojącego zapachu podczas wizyty u weterynarza.

↓ MATY I KOCYKI DLA YORKA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger