piątek, 8 grudnia 2017

Jesienny spacer z psem


Jesień to dla wielu osób najbardziej przygnębiająca pora roku. Brak słońca powoduje często, że świat za oknem wydaje się szary i smutny. Jesienna chandra zdaje się dotykać także nasze psiaki. Część czworonogów staje się niechętna do długich spacerów i bardziej od przechadzki po parku ceni sobie ciepło domowego legowiska. Jak sprawić, by pupil pokochał jesienne wędrówki? O czym pamiętać, zabierając psa na spacer?


Jak przygotować się do jesiennych spacerów z psem?


Choć życie psiaków mieszkających na co dzień w domach jest coraz mniej uzależnione od pory roku, z nadejściem jesieni także w ich organizmach zachodzą pewne naturalne zmiany. Przede wszystkim czworonogi intensywnie linieją. Dzięki temu ich sierść staje się grubsza i gęstsza, co zapewnia lepszą ochronę przed niskimi temperaturami. Dodatkowo wiele psiaków jeszcze przed nadejściem zimy lekko przybiera na wadze. Tkanka tłuszczowa stanowi rezerwę na mroźne dni. W czasie, gdy organizm zwierzaka przygotowuję się do ekstremalnych warunków, trzeba szczególnie zatroszczyć się o pupila. Pierwsze, co musimy zrobić, to nieco zmodyfikować psią dietę. Aby ułatwić czworonogowi zmianę sierści, powinniśmy serwować mu pokarm wysokobiałkowy, szczególnie bogaty w aminokwasy siarkowe. Pozytywny wpływ na stan okrywy włosowej i skóry mogą mieć suplementy z biotyną, cynkiem, miedzią czy nienasyconymi kwasami tłuszczowymi omega-3. Psiaki, które większość dnia spędzają na świeżym powietrzu, potrzebują też jesienią bardziej kalorycznego pożywienia. Nie można zapominać, że w czasie jesiennej pluchy czworonogi są szczególnie narażone na przeziębienia i infekcje. Warto więc wesprzeć ich naturalną odporność przy pomocy odpowiednich suplementów dla psów.

↓ WITAMINY DLA PSÓW ↓Podstawowe zasady jesiennych spacerów


Jeśli nasz pies jest w dobrej kondycji fizycznej, nie musimy wprowadzać żadnych drastycznych zmian w jego codziennych spacerach. Nie ma także powodu, by skracać czas, jaki spędzamy z pupilem na świeżym powietrzu. Zamiast na długą popołudniową wędrówkę warto jednak wybrać się z ulubieńcem na dłuższy spacer o poranku. Jeśli spacerujemy ze zwierzakiem po zmroku, powinniśmy zdecydować się na dobrze oświetlone, najlepiej ogrodzone, tereny. Baczną uwagę musimy zwracać też na wszystko, co znajduje się w otoczeniu. Jesienią na naszego psiaka czyha bowiem wiele zagrożeń. Niebezpieczne są zwłaszcza grzyby i łupiny kasztanów. Co więcej, wiele osób w tym okresie rozkłada trutki na gryzonie. Podczas spaceru nie spuszczajmy zatem pupila z oka ani na chwilę.

Akcesoria na jesienne spacery z psem


Kluczem do udanego spaceru jest zawsze odpowiednie przygotowanie. Psiak, który w czasie przechadzki przemoknął do suchej nitki lub dotkliwie przemarznął, z pewnością nie będzie zadowolony z czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Niekorzystne warunki atmosferyczne szczególnie dotkliwie odczuwają czworonogi pozbawione podszerstka. Z tego względu warto zaopatrzyć je w specjalne ubranka dla psa, które ochronią je przed wiatrem i zimnem. Jesienią szczególnie przydatne mogą okazać się wodoodporne płaszczyki. Na dalekie wędrówki dobrze zabrać też ręcznik, który pozwoli nam w razie potrzeby szybko osuszyć sierść czworonoga. Kolejnymi akcesoriami, o jakich nie możemy zapomnieć w tym okresie, są odblaski. Aby nasz pupil był dobrze widoczny w ciemności, powinniśmy wyposażyć go w odblaskową obrożę lub kamizelkę. Zadbajmy o zdrowie pupila również po spacerze. Pamiętajmy, że wilgotne podłoże nie jest najlepsze dla psich łapek. Nie zapominajmy, aby je dokładnie wytrzeć, a na opuszki nałożyć preparat pielęgnacyjny.

↓ UBRANKA I WITAMINY DLA PSA ↓Pomysły na jesienne spacery z psem


Wbrew pozorom jesienne spacery nie muszą być wcale nudne. Postarajmy się spojrzeć na tę porę roku nieco inaczej, a z pewnością dostrzeżemy jej możliwości. Różnobarwne liście tworzą niesamowite tło do zdjęć. Czemu więc nie zdecydować się na przeprowadzenie psiakowi sesji fotograficznej? Przy odrobinie kreatywności możemy wymyślić też dla zwierzaka fantastyczne zabawy. Jesień to idealna pora na stymulowanie węchu czworonoga. Nauczmy zatem podopiecznego tropić ludzi lub odszukiwać smakołyki. Stwórzmy zapachowy ślad z pysznej przekąski lub własnych kroków i zachęćmy pupila do podążania za swoim węchem. Możemy również zdecydować się na prostszą wersję tego ćwiczenia i ukryć smakowity kąsek lub ulubioną zabawkę psiaka wśród liści. Jesienią warto ponadto wypróbować nowe trasy spacerów. Nowe widoki i zapachy to świetne urozmaicenie codziennych wędrówek. Jeśli marzy nam się aktywne spędzanie czasu z czworonogiem, możemy rozpocząć wspólne treningi. Możliwości jest tak naprawdę bez liku. Warto więc dobrze wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa, jakie niesie jesień.

↓ ODBLASKOWA SMYCZ DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger