piątek, 29 września 2017

Szelki bezuciskowe dla psa


Szelki dla psów nie bez powodu zyskały w ostatnich latach szczególną popularność. Wielu właścicieli czworonogów uważa, że to wyjątkowo wygodne i bezpieczne akcesorium spacerowe, które z powodzeniem może zastąpić tradycyjną obrożę. Aby jednak szelki mogły spełnić swoją funkcję, muszą być zawsze odpowiednio dobrane. Wśród różnych modeli na szczególną uwagę zasługują z pewnością szelki bezuciskowe. Jakie są ich zalety?Czym wyróżniają się szelki bezuciskowe dla psa?


Pytanie, szelki czy obroża, to jeden z najczęściej powtarzających się dylematów, przed jakim stają właściciele psiaków. Wśród różnych argumentów na rzecz pierwszego akcesorium najczęściej pojawia się z pewnością komfort użytkowania. Wedle opinii wielu zwolenników szelek, noszenie obroży może niekiedy doprowadzić do urazów szyi, tchawicy czy krtani. W przypadku szelek nie ma zaś takiego zagrożenia. Zdarza się jednak, że zbyt wąskie lub wykonane z szorstkiego materiału akcesoria mogą podrażniać skórę czworonoga lub wywołać u niego dyskomfort. Z myślą o specyficznych potrzebach wrażliwych psiaków stworzono więc szelki bezuciskowe. Ich ergonomiczna budowa sprawia, że są dla zwierzaków niezwykle wygodne. Na czym polega jednak ich wyjątkowość? Szelki bezuciskowe są przede wszystkim bardzo szerokie, dzięki czemu nie wrzynają się w skórę, ani nie wywierają presji na ciało psiaka. Ich dodatkową zaletą jest materiał, z którego zostały wykonane. Pod wierzchnią wytrzymałą warstwą kryje się bowiem miękka siateczka, która zapewnia czworonogowi odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiega odparzeniom i podnosi komfort użytkowania. Szelki bezuciskowe są też zazwyczaj lekkie i idealnie dopasowują się do ciała zwierzaka, dlatego nie krępują jego ruchów. Ich duża powierzchnia sprawia ponadto, że mogą pełnić funkcję swoistej ozdoby. Fantazyjne wzory i kolory szelek z pewnością podkreślą naturalne piękno naszego pupila.

Kiedy warto zdecydować się na szelki bezuciskowe dla psa?


Szelki bezuciskowe dedykowane są przede wszystkim małym lub średnim czworonogom. Zainwestować w nie powinni zwłaszcza właściciele psiaków, które są podatne na urazy, otarcia czy podrażnienia skóry. Wymianę obroży lub tradycyjnych szelek na akcesorium bezuciskowe warto też rozważyć, gdy zmagamy się z problemami zachowania u pupila. Zmiana może okazać się korzystna, szczególnie jeśli nasz podopieczny jest lękliwy, nadwrażliwy czy agresywny. Szelki bezuciskowe są też przydatne, gdy wyrabiamy u psiaka właściwe nawyki, a zwłaszcza uczymy go prawidłowego chodzenia na smyczy. Dzięki nim nawet pupil, który intensywnie ciągnie na smyczy, nie będzie narażony na urazy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szelki bezuciskowe dla psa?


Aby wybrać dla pupila odpowiednie szelki bezuciskowe, musimy najpierw dokonać odpowiednich pomiarów. Zmierzyć należy przede wszystkim obwód klatki piersiowej i szyi psiaka. Na tej podstawie będziemy mogli dopasować właściwy rozmiar akcesorium dla pupila. Najczęściej szelki bezuciskowe są dostępne w rozmiarach od XS do L, ale niekiedy można spotkać też akcesoria dla większych psiaków. Warto zdecydować się na szelki regulowane, które można w każdej chwili precyzyjnie dostosować do aktualnych wymiarów psiaka. Pamiętajmy, by nigdy nie wybierać zbyt małych lub zbyt dużych akcesoriów – z pewnością nasz podopieczny nie będzie się czuł w nich komfortowo. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonane zostały szelki. Bez wątpienia musi on być miękki, a zarazem trwały i łatwy w czyszczeniu. Aby szelki mogły dopasować się do ciała zwierzaka, nie powinny być też zbyt sztywne. Zwrócić szczególną uwagę należy zatem na wszystkie krawędzie i obszycia akcesorium, które w dużej mierze decydują o jego funkcjonalności. Bardzo istotna jest ponadto solidność wykonania wszystkich elementów. Upewnijmy się, czy wszystkie klamry i zapięcia są na tyle trwałe, że nie ulegną szybkiemu zniszczeniu lub rozerwaniu przez naszego pupila. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać szelki, które mają dodatkowe atuty. Jeśli więc często spacerujemy z ulubieńcem wieczorami, sięgnijmy po akcesorium odblaskowe, które zwiększy widoczność naszego pupila po zmroku.


↓ BEZUCISKOWE SZELKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger