środa, 20 września 2017

Furminator dla psa


Sezonowe linienie to istna próba cierpliwości dla każdego psiarza. Zwierzak produkuje wtedy wręcz niebywałą ilość sierści, kłaków i kudłów, których nie sposób się pozbyć. Nic nie daje pranie ani odkurzanie, bo sierść i tak w najlepsze fruwa po całym mieszkaniu, a nawet najbardziej skrupulatne wyczesywanie przypomina syzyfową pracę. Co więc robić? Odpowiedź jest prosta – wyposażyć się w furminator dla psa. To sprytne narzędzie dokładnie wyczesze futro wraz z podszertkiem pupila, a regularnie stosowane ograniczy ilość gubionej sierści.


Co to jest furminator dla psa?


Furminator – co oznacza to tajemnicze słowo, które tak często pojawia się w dyskusjach o pielęgnacji psiej sierści? Otóż furminator to nic innego, jak sprytnie skonstruowane urządzenie przeznaczone do wyczesywania psiej sierści. Od innych akcesoriów tego typu, furminator różni się przede wszystkim budową. Sprzęt składa się z dobrze wyprofilowanej, gumowej  rączki, która nie wyślizguje się ani nie wypada z dłoni podczas czesania, a także z części właściwej, czyli służącej do wyczesywania psiego futra. Narzędzie wyposażone jest w rząd gęsto rozstawionych, krótkich, ale bardzo wytrzymałych zębów wykonanych z nierdzewnej stali. Są one dosyć ostre, ale dzięki odpowiedniej budowie i starannemu wyprofilowaniu nie ranią skóry czworonoga. Porządny furminator dla psa posiada także specjalny przycisk, dzięki któremu możemy pozbyć się zebranej sierści zalegającej pomiędzy jego ząbkami.

Wszystkie zalety furminatora dla psa


Furminator to jedno z najlepszych, dostępnych na runku narzędzi przeznaczonych do wyczesywania psiej sierści. Właściwie używany furminator daje znacznie lepsze efekty od zwykłych szczotek czy grzebieni dla psów. Zwykle wystarczy około dwudziestu minut, by dokładnie wyczesać pupila od głowy aż po czubek ogona. Dzięki regularnemu stosowaniu furminatora możemy także ograniczyć problem nadmiernej utraty sierści u pupila i to nawet o 90%.

Furminator nie tylko dokładnie wyczesuje martwe włosy oraz podszerstek zwierzaka, ale przy tym nie niszczy wierzchniej warstwy jego futra. Z uwagi na to nadaje się również do końcowego przygładzania sierści. W sklepach zoologicznych znajdziemy furminatory przeznaczone dla różnych ras psów, zarówno tych o krótkiej, jak i bardzo długiej, gęstej sierści. Dzięki temu możemy bez trudu dopasować urządzenie do potrzeb naszego czworonoga.

Warto dodać, że furminator masuje również skórę czworonoga, wzmacniając jej ukrwienie i stymulując mieszki włosowe oraz produkcję łoju. Używając go właściwie i z rozsądkiem możemy więc znacznie poprawić wygląd sierści pupila, czyniąc ją zdrową, mocną i lśniącą. 

Jaki powinien być furminator dla psa?


Furminator rzeczywiście może być niezwykle skutecznym i praktycznym narzędziem w walce z nadmiernym linieniem u psa, ale tylko pod warunkiem, że produkt, który wybraliśmy jest oryginalny i porządnie wykonany. Niestety na rynku aż roi się od marnej jakości podróbek. Produkt, którego szukamy powinien być opatrzony nazwą FURminator dla psa. Kupując właśnie taki zyskujemy pewność, że narzędzie posłuży nam dłogo, a przede wszystkim nie wyrządzi krzywdy pupilowi. Oryginalny FURminator dokładnie wyczesuje sierść, skutecznie ogranicza linienie, a przy tym delikatnie masuje skórę zwierzaka.

Wybierając furminator dla psa warto kierować się także wielkością czworonoga oraz długością i gęstością jego sierści. Urządzenia łatwo rozpoznawać po barwie przycisków. Dla przykładu furminatory z niebieskimi przyciskami nadają się tylko dla psów o krótkiej sierści, natomiast te z przyciskami w kolorze szarym przeznaczone są dla zwierzaków o długim i grubym włosie.

W jaki sposób czesać psa furminatorem?


Furminatora zawsze używajmy ostrożnie i z rozwagą. Pamiętajmy, że nie można tu przesadzać ani z częstotliwością wyczesywania, ani z jego siłą. Za częste lub zbyt intensywne czesanie skończy się tym, że w końcu całkowicie pozbawimy pupila futra. Nie zapominajmy także o ostrych zębach furminatora. Wbijanie ich zbyt mocno w sierść i skórę czworonoga na pewno doprowadzi do bolesnych podrażnień, skaleczeń oraz stanów zapalnych.

Furminator, podobnie z resztą jak grzebień czy szczotkę, używamy wyłącznie na suchej sierści. Futro wyczesujemy jednym płynnym ruchem od głowy aż do ogona. Nigdy nie czeszemy wielokrotnie tego samego miejsca, bo w ten sposób moglibyśmy podrażnić skórę zwierzaka. Pamiętajmy także, że furminator nie nadaje się dla każdego psa. Możemy bezpiecznie używać go tylko na czworonogach posiadających podszerstek. Zwierzaki go pozbawione wymagają zupełnie innej, dużo delikatniejszej pielęgnacji.

↓ FURMINATOR DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger