wtorek, 19 września 2017

Karma Eukanuba dla psów dorosłych


Jaka jest najlepsza karma dla psa? Czym powinna się wyróżniać? Podobne pytania zadają sobie wszyscy właściciele czworonogów. W trosce o ich dobro pragniemy wybrać jak najlepszy pokarm, który wzmocni ich organizm, poprawi kondycję, zapewni zdrowie i ochronę przed chorobami. Świadomi potrzeb naszych pupili coraz częściej sięgamy po karmy wysokiej jakości, które na tle innych wyróżniają się naturalnym, starannie opracowanym składem. Jedną z lepszych propozycji na rynku jest właśnie karma Eukanuba. Co warto o niej wiedzieć?


Jaka powinna być karma dla psa?


Czym kierować się wybierając karmę dla psa? Po pierwsze, pamiętajmy o tym, że pokarm dla pupila zawsze dobieramy w zależności od jego wieku. To oczywiste, że dorosły pies ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe, niż dojrzewający szczeniak lub senior. Karmy dla nich będą więc różniły się składem oraz proporcjami poszczególnych elementów.

Po drugie, zawsze zwracajmy uwagę na skład produktu. Uważna analiza etykiety to podstawa. Psa zalicza się do grona zwierząt mięsożernych, a zatem jego pokarm powinien być bogaty w białko pochodzenia zwierzęcego. Dobra karma musi zawierać go przynajmniej 25-30%. Szukajmy też dokładnych oznaczeń, takich jak „kurczak” czy „indyk”. Ogólna nazwa „mięso” mówi bardzo niewiele, producent powinien jasno określać ile i jakiego rodzaju mięso wchodzi w skład karmy. 

Dużo mówi się o tym, że w diecie psa nie ma miejsca na zboża. Niestety trudno znaleźć karmę, która byłaby ich zupełnie pozbawiona. Warto więc wybierać produkty, do których wytworzenia użyto pełnych ziaren, zamiast zwykłej mączki. Karma dla psa powinna zawierać także owoce i warzywa, takie jak jabłko czy marchewka, które podwyższają wartość odżywczą produktu.

Zalety karmy Eukanuba dla psów


Eukanuba to firma, która już od ponad czterdziestu pięciu lat nieprzerwanie zajmuje się produkcją wysokiej jakości pokarmów dla psów. Karmy Eukanuba zaliczają się do kategorii Premium i jako takie zdobywają wysokie noty we wszystkich rankingach i zestawieniach tego rodzaju produktów. Wieloletnie doświadczenie i ujednolicenie procesu wytwarzania pokarmu bez wątpienia przekłada się na jego jakość. Skład kamy Eukanuba został starannie dopracowany przez szereg niezależnych ekspertów, a jakość i bezpieczeństwo potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Do produkcji pokarmów dla psów Eukanuba wykorzystuje się wyłącznie naturalne i starannie wyselekcjonowane surowce, pozyskiwane od lokalnych dostawców. Produkt podlega odpowiednim testom niemal na każdym etapie jego wytwarzania. Każdy składnik zostaje dokładnie przebadany i sprawdzony, a do karmy trafiają tylko te o najwyższej jakości. Dzięki temu nasze czworonogi otrzymują zdrową, smaczną i bezpieczną karmę, która dostarczy im wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Rodzaje karmy Eukanuba dla psów dorosłych


Oferta produktów Eukanuba podzielona została na kilka kategorii, z których każda dedykowana jest psom o konkretnych wymaganiach żywieniowych. Znajdziemy tu między innymi pokarmy przeznaczone dla psów poszczególnych ras lub zwierzaków prowadzących określony tryb życia.

Pierwszą i podstawową linią karm dla psów Eukanuba jest Breed Specific. Produkty tej kategorii dopasowano do specyficznych potrzeb i preferencji żywieniowych poszczególnych ras, takich jak owczarek niemiecki, golden retriever, bokser, cocker spaniel czy Jack Russel Terrier.

↓ KARMA DLA PSA EUKANUBA BREED SPECIFIC ↓Kolejną kategorię stanowią produkty serii Premium Performance. Stworzono je z myślą o psach prowadzących wyjątkowo aktywny tryb życia. Ze względu na podwyższoną wartość energetyczną, karmy te poleca się zwierzakom pracującym fizycznie lub intensywnie trenującym do zawodów.

Daily Care to trzecia kategoria produktów Eukanuba. Są to pokarmy dedykowane psom borykającym się z konkretnymi dolegliwościami lub schorzeniami. Znajdziemy tu produkty doskonałe dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowych, cierpiących na problemy skórne, nadwagę lub kłopoty ze stawami.

↓ KARMA DLA PSA EUKANUBA DAILY CARE ↓Ciekawą propozycję stanowi linia produktów Natureplus. Są to produkty wzbogacone o świeżo zamrożoną jagnięcinę lub kawałki łososia oraz mieszankę zdrowych owoców i warzyw.
W ofercie Eukanuba odnajdziemy także specjalistyczne karmy weterynaryjne, opracowane z myślą o psach z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Mowa tu o linii pokarmów Veterinary Diets. Do tej kategorii zalicza się, na przykład karma Renal o obniżonej zawartości fosforu, przeznaczona dla psów z chorobami nerek oraz Intestional, dla psów z problemami trawiennymi oraz przechodzących zapalenie żołądka lub jelit.

↓ KARMA DLA PSA EUKANUBA VETERINARY DIETS ↓

Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger