poniedziałek, 3 lipca 2017

Pływające zabawki dla szczeniąt


Czy może być coś lepszego od kąpieli w orzeźwiająco letniej wodzie, gdy upał daje się we znaki? Wszyscy wiemy, że gorące, letnie dni najlepiej spędzać nad wodą. Wiedzą o tym także nasze czworonogi, które podobnie, jak my przepadają za wodnymi harcami. Nawet szczenięta, które dopiero uczą się pływać, a do wody podchodzą z lekkim dystansem, można zachęcić do kąpieli kolorowymi, pływającymi zabawkami. Czym charakteryzują się zabawki wodne dla psów? I które z nich nadają się dla szczeniąt?Rodzaje zabawek pływających dla psów


Ze znalezieniem produktów odpowiednich do zabawy w wodzie z psem, nie powinniśmy mieć żadnych problemów. W sklepach zoologicznych aż roi się od zabawek tego typu i każdy zwierzak znajdzie pośród nich coś dla siebie. Najpopularniejszą grupę pływających gadżetów dla psów stanowią rozmaite gumowe piłeczki. Dostępne są one w wielu wersjach, zarówno klasycznej okrągłej, jak i bardziej podłużnej, z doczepionym sznurkiem ułatwiającym rzucanie i łapanie.

To jednak nie wszystko. Na sklepowych półkach z zabawkami dla zwierzaków nie ma miejsca na nudę. Obok zwykłych kolorowych piłeczek leżą piłki świecące lub piszczące, a także kauczukowe frisbee, które unoszą się na wodzie. Kolejną grupą pływających zabawek są wszelkiej maści nylonowe maskotki, na przykład kaczki, które nie nasiąkają wodą i nie toną. Poza nimi znajdziemy także zabawki wykonane z gumy lub kauczuku, dostępne niemal we wszystkich możliwych kształtach i kolorach.

↓ FRISBEE DLA PSA ↓Jaka powinna być zabawka do wody dla psa?


Niestety nie każda piłka nadaje się do zabawy w wodzie, dlatego akcesoria do tego przeznaczone stanowią całkiem odrębną grupę produktów. Jest kilka zasadniczych różnic pomiędzy zabawkami pływającymi, a gadżetami przeznaczonymi do zabawy w domu, ogrodzie czy parku. Po pierwsze zabawki pływające dla psów wykonuje się z gumy, kauczuku lub plastiku, czyli materiałów, które unoszą się na powierzchni wody. Produkty tego rodzaju nie nasiąkają wodą i nie toną, dzięki czemu zwierzak nie ma problemu z ich odnalezieniem. Psie zabawki do wody mają i to do siebie, że szybko schną, nie pleśnieją ani nie rozklejają pod wpływem wilgoci.

Istotną cechą pływających gadżetów dla czworonogów są wyjątkowo jaskrawe i wyraźne kolory. Dzięki temu zabawka rzuca się w oczy, a zwierzak zauważy ją nawet z większej odległości.

Jaką zabawkę pływającą kupić  dla szczeniaka?


Kupując zabawkę dla pupila, powinniśmy wziąć pod uwagę jego wiek oraz gabaryty. Pomiędzy gadżetami dla szczeniąt, a produktami przeznaczonymi dla starszych psów są pewne różnice, o których warto pamiętać. Jeżeli nasz ulubieniec do dopiero podrostek, któremu nie wypadły jeszcze wszystkie mleczne zęby, powinniśmy wybrać zabawkę wykonaną z miękkiej gumy. Warto pamiętać, że maluchy uwielbiają gryźć i żuć, więc do gustu na pewno przypadnie im coś, co się do tego nadaje. Zbyt twarda zabawka może poranić dziąsła psiaka. 

Szczenięta mają niespożytą energię do psot i zabaw, więc poza gryzakami świetnie sprawdzą się także piłki lub frisbee do aportowania. Doskonałym pomysłem będą również zabawki ze sznurkami do przeciągania. Aportowanie lub siłowanie się z opiekunem to ogromna frajda dla zwierzaka, szczególnie jeśli czasem pozwolimy mu wygrać.

Jak wybrać zabawkę do wody dla szczeniaka?


Zabawki dla maluchów, zarówno te pływające, jak i zwykłe, powinny być jak najlepszej jakości. Materiały, z których je wykonano muszą być miękkie, ale też wytrzymałe i solidne. Warto wybierać zabawki posiadające odpowiedni  atest, czyli gwarancję, że zabawka jest bezpieczna dla zwierzaka. Produkt nie może się strzępić, pękać czy rozpadać. Jakość zabawki ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku szczeniąt, które znane są ze skłonności do podgryzania i niszczenia wszystkiego wokół.

Szalenie istotna  jest także wielkość produktu. Od tego, jak duża jest zabawka i czy mieści się do szczenięcego pyszczka, zależy to, czy pupil zechce się nią bawić. Jeżeli maluch nie będzie potrafił złapać zabawki w wodzie, szybko zniechęci się do dalszej zabawy i znajdzie sobie coś innego, niekoniecznie lepszego czy bezpiecznego.

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger