poniedziałek, 17 lipca 2017

Smycz treningowa dla psa


Nawet początkujący psiarz wie, że smycz to nieodzowny element wyposażenia każdego czworonoga. Odpowiednia linka pozwala kontrolować zachowanie pupila, ogranicza jego swobodę tam, gdzie nie powinien biegać luzem, a ponadto jest doskonałym narzędziem szkoleniowym.  Oczywiście nie każda smycz nadaje się do ćwiczeń czy nauki komend. Do tego celu najodpowiedniejsza będzie specjalna smycz treningowa. Czym równi się smycz treningowa od zwykłej? I jak można ją wykorzystać?


Czym charakteryzuje się smycz treningowa dla psa?


Najbardziej charakterystyczną i wyróżniającą cechą smyczy treningowej jest jej długość. Linka przeznaczona do szkolenia i intensywnych ćwiczeń z czworonogiem może mierzyć od 5 do nawet 20 metrów. Dzięki temu nasz pupil zyskuje dużo więcej swobody, a podczas treningu może bezpiecznie odbiec na większą niż zwykle odległość.

Kolejną, równie istotną cechą akcesoriów treningowych jest ich wytrzymałość. Gadżety takie jak smycze, linki czy szelki szkoleniowe produkuje się z mocnych i solidnych materiałów, takich jak polipropylen, odpornych na zniszczenie oraz wilgoć.


Do czego wykorzystać smycz treningową dla psa?


Długa smycz treningowa przyda nam się wszędzie tam, gdzie z różnych przyczyn nie możemy puścić psa luzem, a większa swoboda ruchów jest nam niezbędna do nauki niektórych komend. Lekcje aportowania lub wracania na zawołanie nie odbędą się, jeśli nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią, a nasz pupil większą niezależnością. W takiej sytuacji klasyczna, krótka smycz spacerowa zdecydowanie nie wystarczy. Dużo lepiej zrobimy zaopatrując się w znacznie dłuższą linkę treningową. Dzięki niej zwierzak będzie mógł odbiec na większą odległość, zyskując swobodę do prawidłowego wykonywania ćwiczeń. A co równie ważne, wciąż będziemy mogli kontrolować jego poczynania, korygować zachowanie i pilnować, by nie wpadł w tarapaty. Smycz treningowa dla psa przyda nam się również podczas nauki tropienia, chodzenia na luźnej smyczy lub komend, takich jak „wracaj” oraz „zostań”.

Kiedy warto kupić smycz treningową?


Oczywiście smycz treningową dla psa warto mieć pod ręką również poza szkoleniami. Linka przyda nam się także podczas dłuższych spacerów po trudnych, ale i bardziej odosobnionych terenach. Doskonale sprawdzi się, na przykład podczas przechadzki po lesie lub wyprawy w góry, gdzie zwierzak raczej nie powinien biegać luzem, ale z pewnością spodoba mu się możliwość powęszenia i zajrzenia za każdy krzak. Dzięki smyczy treningowej możemy pozwolić pupilowi na nieco więcej wolności i swobodne eksplorowanie nowego otoczenia.

Linka treningowa sprawdzi się również podczas zabawy w parku lub tam, gdzie puszczanie psów luzem nie jest mile widziane. Szczególnie, jeśli nasz pupil nie jest na tyle zdyscyplinowany lub ma skłonność do agresji wobec innych psów. Długa smycz umożliwia nam zabawę frisbee lub piłką bez obaw, że zwierzak ucieknie, wda się w bójkę z innym czworonogiem lub wpadnie w jakieś tarapaty.

Jaka powinna być smycz treningowa dla psa?


Wybierając smycz treningową dla czworonoga, powinniśmy najpierw oszacować jaka długość jest nam tak naprawdę potrzebna. Zastanówmy się, do czego będziemy jej używać, gdzie zamierzamy ćwiczyć oraz jaką przestrzenią do treningów czy zabawy dysponujemy.

Niezwykle istotnym kryterium jest także jakość produktu. Smycz powinna być dostosowana do gabarytów zwierzaka, a zatem im większy i silny jest pies, tym grubsza musi być linka. Warto zwrócić uwagę na materiał i wykonanie smyczy. Powinna być ona wytrzymała i mocna, ale także gładka, tak aby nie zahaczała i nie plątała się w krzaki czy inne elementy otoczenia.

Równie ważny może być kolor linki. Dobrze byłoby wybrać smycz o jaskrawej barwie, która pozwoli odróżnić ją od podłoża i określić, gdzie też podział się nasz pupil.

↓ SMYCZ TRENINGOWA DLA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger